Skocz do zawartości
ostropest

przerwana nauka w liceum - a chce na studia!

Rekomendowane odpowiedzi

hej, mam pytanie - tylko blagam nie oceniajcie od razu tylko dajcie mi informacje ;] Mam teraz 22 lata i rzucilam, niestety, moja szkole w cholere. chcialam zaczac pracowac (sytuacja finansowa w mojej rodzinie jest jaka jest, przydaly mi sie wlasne pieniadze). teraz jednak widze, ze to byl blad, i teraz nie chce rezygnowac z wyksztalcenia, wiec zastanawiam sie nad liceum dla doroslych. dodatkowo MUSZE po prostu pracowac,  jesli nie zarobie jakiejs wlasnej kasy to nie ma szans zebym poszla na studia (takie jest moje marzenie, jestem z krakowa ale kierunek na ktory chce isc jest tylko w warszawie). zostala mi w sumie 3 klasa, bede miec troche kasy odlozone specjalnie na to bo wlasnie dorabiam zagranica, wiec niby nic nie stoi na przeszkodzie. ale czy po takiej szkole uda mi sie zdac mature? jak wygladaja tam zajecia? kto tam chodzi? jestem przecietna uczennica ale strasznie mi zalezy na tym zeby pojsc na te studia, licze na wasza pomoc!

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

no sytuacja wygląda różnie. Są licea wieczorowe, np. w takie w swojej ofercie ma cosinus, w wielu miastach w Polsce. Moją żona uczyła w tej szkole, uczniowie są przeciętni, większość po problemach podobnych do Twoich. Można zdać po tym maturę, oczywiście zdawalność jest na niższym poziomie niż w renomowanych LO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie jest bardzo dużo liceów dla dorosłych i z pewnością coś znajdziesz. Możesz uczyć się wieczorowo w tygodniu albo zaocznie w weekendy. Duzo programu do matury będziesz jadnak musiała sama przyswoić. Rozejrzyj się również za bezpłatnymi kursami przygotowującymi do matury, to mogłoby Ci również pomóc w nauce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bylo myslec wczesniej teraz klops i masz problem :>

 

 

Nie można tak podchodzić to tego. Czasami życie układa się inaczej niż byśmy chcieli. 

Bardzo ważne, że ostropest chce od nowa spróbować i chce coś zmienić. Na naukę nigdy nie jest za późno. Ostropest trzymam kciuki za Ciebie!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko będzie wystarczająco dużo chęci i determinacji to problemów żadnych nie widzę :) U nas w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Krakowie wyglądałoby to mniej więcej w Twoim przypadku tak: edukację przerwałaś nie tak dawno, więc raczej nie musiałabyś startować od zera, możliwe, że mogłabyś skończyć po prostu 3 klasę - każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie.  Zajęcia odbywają się w trybie zjazdowym, w sobotę i niedzielę co dwa tygodnie.  Ludzie przychodzą bardzo różni - zarówno młodzi tak jak Ty, którzy z różnych względów musieli przerwać naukę, a także osoby starsze, które chcą uzupełnić swoje wykształcenie. Możliwe jest oczywiście podejście do egzaminu maturalnego. Musisz się liczyć z tym, że będziesz musiała włożyć sporo wysiłku w samodzielną naukę, ale zdanie matury jest jak najbardziej w Twoim zasięgu, studia też!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, czy matematyka będzie ci potrzebna na studia, czy nie. Jesli tak, to musisz pracować, jeśli zalezy Ci tylko na maturze podstawowej, to radzę zrobić, jak radzi kolega powyżej. Materiału dużo nie jest, ważne to klepać zadania, żeby się z nimi obyć i umiec korzystać z karty wzorów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiała po prostu nadrobić zaległości. U nas klasy są małe (2-10 osóB), więc będzie to trochę łatwiejsze. Jeśli włożysz w to wszystko odpowiednio dużo pracy - musi się udać. Jak już pisaliśmy każdy przypadek trzeba rozpatrzyć indywidualnie, przejrzeć Twoje dokumenty, ustalić różnice programowe, gdyż zmieniała się w liceach podstawa programowa. Dlatego też zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.