Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Przede wszystkim przenoszę temat do odpowiedniego działu. 

 

Zupełnie różne są te dwa kierunki. Powinnaś się zastanowić co jednak bardziej Cię interesuje i co czego bardziej Cię ciągnie. Co chciałabyś kiedyś robić. 

Kieruj się swoimi zainteresowaniami. 

 

A dlaczego wybrałaś te kierunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Administracja na Uniwersytecie Wrocławskim, a zostań geodetą na Politechnice Wrocławskiej. Problem w tym, że nie wiem do końca co chciałabym robić. Trochę boję się pracy w geodezji, ale obawaim się, że po administracji będzie ciężko znaleźć pracę. Do wyboru mam także Finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, z pracą w banku to ciężko, ale pewnie z innych powodów niż myślisz. Moja znajoma kiedyś zajmowała się rekrutacją do placówek bankowych. Mówiła, że straszna rotacja. Praca pod dużą presją, korporacyjne wyciskanie planów sprzedażowych. Ale jeśli dajesz radę to i awansować można bardzo szybko :) 

 

Administracja to kierunek - worek, wprawdzie liczba urzędników rosła w ostatnich latach lawinowo, ale pewnie z nowymi etatami ciężko. Możesz próbować zaczynać pracę np. w sekretariacie, idąc w kierunku office managera, a na drugim stopniu wybrać Podyplomówki z zarządzania zasobami ludzkimi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o pracę to kierunek studiów to nie wszystko i przy rekrutacji do pracy, często spada on na dalekie pozycje. 


Ostatnio rozmawiałam z koleżanką, która jest HR Managerem i prowadzi rekrutacje do międzynarodowej firmy. Pytałam na co w pierwszej kolejności zwracją uwagę i lista wygląda tak:


 


1. Język obcy - co najmniej jeden na bardzo dobrym poziomie. 


2. Język obcy - mile widziany drugi, równiez na dobrym poziomie, 


3. Kursy i szkolenia, które robi się podczas studiów dodaktowo, 


4. Doświadczenie - staże, praktyki, wolontariaty i wszelkiego rodzaju praca podszas studiów.


i dopiero potem patrzą na kierunek studiów. 


Nie ma problemu żeby przyjąć jako księgową kogoś kto skończył Podyplomówki z zarządzania, a nie FiR, bo np w między czasie zrobił kurs księgowości, a an poczatek przyjmuje się go na stanowisko gdzie i tak się musi wszystkiego nauczyć.


 


Więc.... to czy znajdziesz pracę i jaką to zależy tylko od Ciebie i tego jak wykorzystasz swój czas  :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z tych kierunków najlepiej wybrać geodezję to kierunek techniczny. Musisz się nastawiać na założenie własnej działalności i na początku ciężko pracę ale się opłaci. Po administracji faktycznie trudno z pracą, to już lepiej wybrać prawo, bo daje większe możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.