Skocz do zawartości
notavailable

UMK/UG - co warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,stoje przed dylematem wyboru studiów i nie mam pojęcia, co robić :( problemem nie jest sam kierunek, bo jestem przekonana co do polonistyki, ale zastanawiam sie, czy lepiej opuścić rodziców i siostrzyczke (i kochającego chłopaka :c) i pojechać na studia do Torunia. Słyszałam, że poziom jest tam wyższy niż na UG, a mój kierunek daje niewielkie szanse zatrudnienia, wiec chyba lepiej walczyć o jak najwyższy poziom wykształcenia, bo to jedyny sposób, żeby znaleźć jako taką prace po studiach humanistycznych... co o tym myslicie? Czy UMK jest rzeczywiście dużo lepszy poziom nauczania i wykładowców od UG? I jakie macie doświadczenia zwiazane z opuszczeniem domu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UMK jest jedną z najlepszych uczelni w kraju, UG jednak aż tak mocno nie odbiega. Pomyśl też o perspektywach zatrudnienia i tym czy zamierzasz przenieść się na stałe do Torunia czy tylko na okres studiów? Trójmiasto daje dużo większe możliwości na podjęcie pracy w trakcie jak i po studiach a to jest bardzo ważne, bo jeśli masz w planach tylko studiowanie i nic nie robienie w tym czasie to będzie Ci ciężko na rynku pracy. UG Wydział Filologiczny to naprawdę bardzo dobry wydział, jeden z najlepszych na UG. Więcej o nim poczytasz tutaj: http://www.studia.net/uczelnie-studia/6360-uniwersytet-gdanski-wydzial-filologiczny

 

Z drugiej strony Toruń to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce i wspaniałe miejsce na studia. Do tego przygoda związana z wyjazdem ze swoich rodzinnych stron. Musisz to rozważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam jednak, że u późniejszego pracodawcy pokaże papierek ukończenia "elitarnego" UMK czy UJ, mam dużo większa szanse na zatrudnienie niż po skończeniu innych uczelni. Jednym słowem, czy to prawda, że pracodawcy tak bardzo biorą pod uwagę uczelnie, którą konczyłam? Są głosy, że o absolwentów UJ (nawet tych z polonistyki!) pracodawcy się biją... boje się, że jeśli pójdę na fililogie na UG skończe w PUPie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.