Skocz do zawartości
Kamil1206

Drugi kierunek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Jestem studentem psychologii biznesu i chciałbym rozpocząć drugi kierunek od przyszłego roku. Niestety mam dość duży dylemat, ponieważ nie mam żadnego wglądu w kierunki, które mnie teraz interesują. W przyszłości chciałbym otworzyć własną firmę lub być menadżerem. Planuję także studia MBA. Moim wzorem w sferze biznesowej jest Elon Musk. Kierunki, które rozważam to m.in. Kierunek ekonomia i tutaj pojawia się pierwszy problem. Kierunek ekonomia na Uniwersytecie Wrocławskim czy na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu? Z matematyką nie mam najmniejszych problemów. Kolejnym kierunkiem nad którym się zastanawiam są Międzynarodowe stosunki gospodarcze. Myślę także czy nie byłoby dobrym rozwiązanie wybranie czegoś technicznego. Właśnie przez ten mój wzór czyli Elona Muska rozważam też  Inżynierię Odnawialnych Źródeł Energii i Elektrotechnikę na Politechnice Wrocławskiej. Może ktoś z was podsunie mi lepszy pomysł. Może lepszym pomysłem jest np. Podyplomówki z zarządzania na UE albo PWr? ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

wszystko nad czym myślisz ma sens i tak naprawdę wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Najlepiej oczywiście zrobić Inżynierię odnawialnych źródeł energii na PW lub eletrotechnikę. W drugiej kolejności pewnie ekonomię a MSG dopiero na końcu, ponieważ msg to dział ekonomii więc lepiej zrobić coś szerszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek ekonomia to bardzo szeroki kierunek studiów. Jeśli myślisz o takich studiach na Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu - to każda z tych dwóch uczelni jest ceniona i ma wysoki poziom. Warto, żebyś przejrzał spis specjalności na obu uczelniach. To więcej powie Ci, co za nimi stoi. Jednak zastanów się, czy nie lepiej poszukać jakiegoś praktycznego kierunku studiów. Bo część programów studiów na kierunku Kierunek ekonomia to studia dla analityków biznesu, a nie przyszłych biznesmenów. Warto popatrzeć na listę kierunków z nie tylko studiów ekonomicznych, ale i pokrewnych, z grupy zarządzanie i marketing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o Politechnice Wrocławskiej w kontekście odnawialnych źródeł energii - zainteresuj się ofertą Wydziału Elektroniki Miktosystemów i Fotoniki. Są dość mocno sfokusowani na rozwój źródeł energii związanych z energetyką solarną na kierunkach mechatronika i elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rozległe odpowiedzi ;) Coraz bardziej skłaniam się ku ekonomii. Pomimo faktu, że mój idol stwierdził, że za bardzo nic mu te studia nie dały a studiował na jednej z najlepszych uczelni tego typu na świecie to i tak myślę, że kończąc sama fizykę jego imperium nie byłoby tak pokaźne. Na moje nieszczęście albo i szczęście na Uniwersytecie Ekonomicznym jest specjalizacja Ekobiznes, która mnie interesuje ale na Uniwersytecie Wrocławskim jest Economic and Sustainable Business (Kierunek ekonomia i ekobiznes). Czyli teraz zostaje kwestia, która uczelnia oferuje coś więcej? 

Kwestią odmienna jest fakt, że to człowiek się uczy a nie uczelnia i w myśl tej zasady zamierzam się zagłębiać indywidualnie w zagadnienia a zamiast liczyć, że uczelnia da wszystko na tacy. Mimo tego wolałbym, co naturalne i logiczne wybrać uczelnie o lepszych parametrach/ warunkach. Niestety pytać się o opinie na uczelni to tak jak pytać się w bankach, który jest najlepszy. Dojdę tym sposobem do wniosków, że na 100 banków w Polsce mamy 100 najlepszych. Opinie studentów też odbiegają od norm obiektywizmu dlatego jeszcze raz liczę na Was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z pytaniem najlepszy kierunek studiów i najlepszą uczelnię jest jak z pytaniem o najlepszy bank :) można w nieskończoność tworzyć ranking szkół wyższych i ranking kierunków studiów;. a i tak najważniejsze jest, co dla Ciebie właśnie, w Twojej konkretnej sytuacji jest najlepsze :) w bankach też jedni szukają lokat, gdzie najlepsze jest bezpieczestwo inwestycji a inni nastawiają się na jak najwyższy potencjalny zysk, prawda? tak samo jest z wyborem studiów

 

jak wybrać najlepsze studia dla siebie?

 

z jednej strony masz swój potencjał - to jaki jesteś, co Cię interesuje, jakie masz zdolności. jeśli na pierwszym stopniu wybrałeś psychologię biznesu, ale nie lubiłbyś kontaktów z ludźmi, rozmawiania z nimi? albo ciężko radził sobie z nawiązywaniem kontaktów międzyludzkich? albo nie lubił czytać opasłych książek? takie studia to byłaby porażka, prawda?

 

z drugiej strony masz to, co daje Ci dany program studiów.  każda z grup studiów ma swoją specyfikę. studia techniczne i ekonomiczne które bierzesz pod uwagę, to w dużej mierze praca nie z ludźmi, ale z przedmiotami - programami komputerowymi, liczbami, danymi.  nie potrzeba być duszą towarzystwa, żeby być świetnym inżynierem czy ekonomistą. wybierając takie studia musisz liczyć się z tym, że będziesz miał tam sporo "pamięciówki"  - wzorów do  wykucia, liczenia danych, analizowania wykresów. to coś z zupełnie innej bajki, niż psychologia biznesu. 

 

z trzeciej strony masz to, co chcesz kiedyś robić w życiu. piszesz, że chcesz otworzyć własną firmę lub być managerem. z tego punktu widzenia powinieneś angażować się jeszcze na obecnych studiach w jakąś aktywność, zdobywać doświadczenie. działasz w organizacjach studenckich? angażujesz się w projekty wykraczające poza program studiów? wiesz co to są akademickie inkubatory przedsiębiorczości? jak działają studenckie start upy? jeśli nie masz w perspektywie odziedziczenia rodzinnej firmy, powinieneś w czasie studiów ogarniać takie tematy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz uczelnie polecana przez absolwentow czy pracodawcow - sprawdzona, ale nie panikuj, ze jedna super, a druga moze tez super, to ktora bardziej super, gdyz zeby sie wybic i tak trzeba walczyc samemu. Jak bedziesz mial pomysl na siebie i sie zaangazujesz w robienie sobie pru juz na studiach, to po wiekszosci cos osiagniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Dzień dobry, zrobiłam na ten temat duuuży research i dalej jestem niepewna, bo różne źródła zdają się mówić zupełnie inne rzeczy. Realistycznie, ile powinnam uzyskać punktów na maturze, by dostać się na weta na jakiejkolwiek uczelni? Słyszałam, że do Olsztyna najłatwiej się dostać i że można wybrać biologię + język rozszerzony zamiast chemii, czy to prawda? Używałam strony dostanesie i wydaje mi się, że coś nie do końca poprawnie tam jest to przeliczane.  
    • Rozumiem, jak trudna może być decyzja o wyborze ścieżki życiowej, szczególnie gdy oczekiwania otoczenia są inne niż Twoje własne pragnienia i możliwości
    • Witam, zwracam sie do osób korzystających z kredytu hipotecznego o uzupełnienie krótkiej ankiety. Zebrane dane zostaną wykorzystane do napisania pracy dyplomowej. https://forms.office.com/e/TdfQmLGPdd
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.