Skocz do zawartości
Kamil1206

Drugi kierunek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Jestem studentem psychologii biznesu i chciałbym rozpocząć drugi kierunek od przyszłego roku. Niestety mam dość duży dylemat, ponieważ nie mam żadnego wglądu w kierunki, które mnie teraz interesują. W przyszłości chciałbym otworzyć własną firmę lub być menadżerem. Planuję także studia MBA. Moim wzorem w sferze biznesowej jest Elon Musk. Kierunki, które rozważam to m.in. Kierunek ekonomia i tutaj pojawia się pierwszy problem. Kierunek ekonomia na Uniwersytecie Wrocławskim czy na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu? Z matematyką nie mam najmniejszych problemów. Kolejnym kierunkiem nad którym się zastanawiam są Międzynarodowe stosunki gospodarcze. Myślę także czy nie byłoby dobrym rozwiązanie wybranie czegoś technicznego. Właśnie przez ten mój wzór czyli Elona Muska rozważam też  Inżynierię Odnawialnych Źródeł Energii i Elektrotechnikę na Politechnice Wrocławskiej. Może ktoś z was podsunie mi lepszy pomysł. Może lepszym pomysłem jest np. Podyplomówki z zarządzania na UE albo PWr? ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

wszystko nad czym myślisz ma sens i tak naprawdę wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Najlepiej oczywiście zrobić Inżynierię odnawialnych źródeł energii na PW lub eletrotechnikę. W drugiej kolejności pewnie ekonomię a MSG dopiero na końcu, ponieważ msg to dział ekonomii więc lepiej zrobić coś szerszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek ekonomia to bardzo szeroki kierunek studiów. Jeśli myślisz o takich studiach na Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu - to każda z tych dwóch uczelni jest ceniona i ma wysoki poziom. Warto, żebyś przejrzał spis specjalności na obu uczelniach. To więcej powie Ci, co za nimi stoi. Jednak zastanów się, czy nie lepiej poszukać jakiegoś praktycznego kierunku studiów. Bo część programów studiów na kierunku Kierunek ekonomia to studia dla analityków biznesu, a nie przyszłych biznesmenów. Warto popatrzeć na listę kierunków z nie tylko studiów ekonomicznych, ale i pokrewnych, z grupy zarządzanie i marketing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o Politechnice Wrocławskiej w kontekście odnawialnych źródeł energii - zainteresuj się ofertą Wydziału Elektroniki Miktosystemów i Fotoniki. Są dość mocno sfokusowani na rozwój źródeł energii związanych z energetyką solarną na kierunkach mechatronika i elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rozległe odpowiedzi ;) Coraz bardziej skłaniam się ku ekonomii. Pomimo faktu, że mój idol stwierdził, że za bardzo nic mu te studia nie dały a studiował na jednej z najlepszych uczelni tego typu na świecie to i tak myślę, że kończąc sama fizykę jego imperium nie byłoby tak pokaźne. Na moje nieszczęście albo i szczęście na Uniwersytecie Ekonomicznym jest specjalizacja Ekobiznes, która mnie interesuje ale na Uniwersytecie Wrocławskim jest Economic and Sustainable Business (Kierunek ekonomia i ekobiznes). Czyli teraz zostaje kwestia, która uczelnia oferuje coś więcej? 

Kwestią odmienna jest fakt, że to człowiek się uczy a nie uczelnia i w myśl tej zasady zamierzam się zagłębiać indywidualnie w zagadnienia a zamiast liczyć, że uczelnia da wszystko na tacy. Mimo tego wolałbym, co naturalne i logiczne wybrać uczelnie o lepszych parametrach/ warunkach. Niestety pytać się o opinie na uczelni to tak jak pytać się w bankach, który jest najlepszy. Dojdę tym sposobem do wniosków, że na 100 banków w Polsce mamy 100 najlepszych. Opinie studentów też odbiegają od norm obiektywizmu dlatego jeszcze raz liczę na Was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z pytaniem najlepszy kierunek studiów i najlepszą uczelnię jest jak z pytaniem o najlepszy bank :) można w nieskończoność tworzyć ranking szkół wyższych i ranking kierunków studiów;. a i tak najważniejsze jest, co dla Ciebie właśnie, w Twojej konkretnej sytuacji jest najlepsze :) w bankach też jedni szukają lokat, gdzie najlepsze jest bezpieczestwo inwestycji a inni nastawiają się na jak najwyższy potencjalny zysk, prawda? tak samo jest z wyborem studiów

 

jak wybrać najlepsze studia dla siebie?

 

z jednej strony masz swój potencjał - to jaki jesteś, co Cię interesuje, jakie masz zdolności. jeśli na pierwszym stopniu wybrałeś psychologię biznesu, ale nie lubiłbyś kontaktów z ludźmi, rozmawiania z nimi? albo ciężko radził sobie z nawiązywaniem kontaktów międzyludzkich? albo nie lubił czytać opasłych książek? takie studia to byłaby porażka, prawda?

 

z drugiej strony masz to, co daje Ci dany program studiów.  każda z grup studiów ma swoją specyfikę. studia techniczne i ekonomiczne które bierzesz pod uwagę, to w dużej mierze praca nie z ludźmi, ale z przedmiotami - programami komputerowymi, liczbami, danymi.  nie potrzeba być duszą towarzystwa, żeby być świetnym inżynierem czy ekonomistą. wybierając takie studia musisz liczyć się z tym, że będziesz miał tam sporo "pamięciówki"  - wzorów do  wykucia, liczenia danych, analizowania wykresów. to coś z zupełnie innej bajki, niż psychologia biznesu. 

 

z trzeciej strony masz to, co chcesz kiedyś robić w życiu. piszesz, że chcesz otworzyć własną firmę lub być managerem. z tego punktu widzenia powinieneś angażować się jeszcze na obecnych studiach w jakąś aktywność, zdobywać doświadczenie. działasz w organizacjach studenckich? angażujesz się w projekty wykraczające poza program studiów? wiesz co to są akademickie inkubatory przedsiębiorczości? jak działają studenckie start upy? jeśli nie masz w perspektywie odziedziczenia rodzinnej firmy, powinieneś w czasie studiów ogarniać takie tematy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz uczelnie polecana przez absolwentow czy pracodawcow - sprawdzona, ale nie panikuj, ze jedna super, a druga moze tez super, to ktora bardziej super, gdyz zeby sie wybic i tak trzeba walczyc samemu. Jak bedziesz mial pomysl na siebie i sie zaangazujesz w robienie sobie pru juz na studiach, to po wiekszosci cos osiagniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Nie wiem jak jest teraz, ale ja jak 10 lat temu brałem leasing to musiałem odczekać aż firma bedzie miała rok.  Jeśli chodzi o sam wynajem długoterminowy samochodu to tak jak wszystko - czasami się opłaca, czasami nie. Jest to na pewno opcja, która warto jest wziąć pod uwagę w sytuacji, w której nie masz czasu na formalności, z arządzanie flota pojazdów, nie obchodzi Cię tutaj ubezpieczenie, przeglądy, naprawy. Możesz sobie zresztą wejść na stronę takiego master1 i tam będziesz miał wszystko opisane.
    • Hej! Stworzyłam kwestionariusz, który dostarczy mi wyników niezbędnych do napisania pracy magisterskiej. Będę bardzo wdzięczna jak poświęcisz 15 min na jego wypełnienie.   https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeyOmMcMBk44EfX5DqZ7OBYYIqGS_IeTC6iQsfL6-QOMM9SuQ/viewform?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR3ZsQ-dvB7sultbw13YX4NKxsLG4GjP2jY-JiylPETeVwhME2nUffrujFs_aem_AU-1CjVEgxfSlArwEGQi9r6axw0lJ-KTMP5wDXPQusDddSLwE5GxVgxfst3h4PvJbbQc4DjEC8mBCGfxLcR5jrib
    • Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko Młodszy Asystent Rodziny / Asystent Rodziny w Dziale Pomocy Specjalistycznej Do głównych zadań osoby, zatrudnionej na tym stanowisku będzie należało między innymi: opracowanie i realizacja planu pracy z rodziną we współpracy z członkami rodziny i w konsultacji z pracownikiem socjalnym,  opracowanie, we współpracy z członkami rodziny i koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej, planu pracy z rodziną, który jest skoordynowany z planem pomocy dziecku umieszczonemu w pieczy zastępczej,  udzielenie pomocy rodzinom w poprawie ich sytuacji życiowej, w tym w zdobywaniu umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego,  udzielenie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów socjalnych,  udzielenie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów psychologicznych,  udzielenie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu wychowawczych z dziećmi,  wspieranie aktywności społecznej rodzin,  motywowanie członków rodzin do podnoszenia kwalifikacji zawodowych,  udzielanie pomocy w poszukiwaniu, podejmowaniu i utrzymaniu pracy zarobkowej,  motywowanie do udziału w zajęciach grupowych dla rodziców, mających na celu kształtowanie prawidłowych wzorców rodzicielskich i umiejętności psychospołecznych,  udzielanie wsparcia rodzinom, w szczególności poprzez udział w zajęciach psychoedukacyjnych,  podejmowanie działań interwencyjnych i zaradczych w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i rodzin,  prowadzenie indywidualnych konsultacji wychowawczych dla rodziców i dzieci,  prowadzenie dokumentacji dotyczącej pracy z rodziną,  współpraca z innymi pracownikami zaangażowanymi w proces wsparcia rodziny,  oraz innych czynności wynikających z realizacji Ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz.U. z 2024 r. poz. 177). Wymagania konieczne: dot. wykształcenia i stażu pracy zgodnie z Art. 12 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z dnia 9 czerwca 2011 r. (Dz.U. z 2024 r. poz. 177). niekaralność za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,  osoba aplikująca nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona,  osoba aplikująca wypełnia obowiązek alimentacyjny – w przypadku gdy taki obowiązek wynika z tytułu egzekucyjnego. Wymagania pożądane: znajomość regulacji prawnych z zakresu: wsparcia rodziny i systemie pieczy zastępczej, pomocy społecznej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania alkoholizmowi, przeciwdziałania narkomanii, prawa pracy, przepisów o ochronie danych osobowych,  znajomość obsługi komputera,  łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych,  umiejętność pracy w zespole,  odporność na stres,  odpowiedzialność,  asertywność,  rzetelność, systematyczność,  komunikatywność i otwartość.  Mile widziana znajomość języka ukraińskiego bądź rosyjskiego.   Informacja o warunkach pracy na danym stanowisku: Miejsce pracy: biuro znajduje się w budynku piętrowym, stanowisko pracy mieści się na poziomie 1, konieczność poruszania się po kondygnacjach,  budynek wyposażony w windę,  ciągi komunikacyjne pozwalają na poruszanie się wózkiem inwalidzkim,  w pomieszczeniach budynku istnieje możliwość poruszania się na wózku inwalidzkim,  brak oznaczeń dla osób niewidomych,  miejsce zamieszkania / przebywania klienta,  urzędy, instytucje, szkoły, przedszkola i inne placówki w których odbywać się będzie praca z rodziną. Stanowisko pracy: praca przy komputerze i urządzeniach biurowych,  praca wymagająca umiejętnego współdziałania z innymi i kontaktów z pracownikami instytucji zewnętrznych,  praca wymagająca częstego i intensywnego kontaktu z osobami korzystającymi z pomocy społecznej,  praca może przebiegać w warunkach stresowych,  brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym   Wymagane dokumenty i oświadczenia: podanie o przyjęcie do pracy,  Curriculum Vitea,  kopie dokumentów potwierdzających wymagane kwalifikacje zawodowe oraz staż pracy,  kopia dokumentu potwierdzającego obywatelstwo polskie i ukończony 18 rok życia,  kopia dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego – dotyczy osób nieposiadających obywatelstwa polskiego,  kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność w przypadku kandydata, który zamierza skorzystać z uprawienia, o którym mowa w art. 13a ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych,  podpisane oświadczenie, że kandydat nie był prawomocnie skazany za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe,  podpisane oświadczenie, że kandydat nie jest i nie był pozbawiony władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest kandydatowi zawieszona ani ograniczona,  podpisane oświadczenie, że kandydat wypełnia obowiązek alimentacyjny w przypadku, gdy taki obowiązek wynika z tytułu egzekucyjnego,  podpisana klauzula o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Jednocześnie oświadczam, iż zgodnie z art. 4 ust.11 RODO udzielam zgody dobrowolnie, oraz że zostałam/em poinformowana/y o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, jak również wycofania zgody na ich przetwarzanie w każdym czasie.”   Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostce, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.   Dokumenty uważa się za dostarczone w terminie, jeżeli wpłynęły na n/w adres w terminie do 17.06.2024 r.   Osoby zainteresowane prosimy o dostarczenie osobiście lub za pośrednictwem poczty kompletu dokumentów na adres: Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy Dział Pomocy Specjalistycznej ul. Bartłomieja 3, 02-683 Warszawa z dopiskiem na kopercie: ,,Młodszy Asystent Rodziny / Asystent Rodziny w Dziale Pomocy Specjalistycznej”.   Informacje dodatkowe: Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy zastrzega sobie możliwość kontaktu z wybranymi kandydatami. Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone. zatrudniona osoba będzie miała dostęp do danych osobowych wrażliwych, dlatego wymagana jest szczególna staranność i dbałość o bezpieczeństwo informacji. praca asystenta rodziny nie może być łączona z wykonywaniem obowiązków pracownika socjalnego. Asystent rodziny w swojej pracy nie będzie mógł także wykonywać wobec rodzin objętych asystą innych funkcji: kuratora sądowego, pedagoga, nauczyciela, wychowawcy, psychoterapeuty, nie może uczestniczyć w procesie decyzyjnym przyznawania świadczeń realizowanych przez m. st. Warszawę.   Pełne ogłoszenie: https://opsmokotow.pl/aktualnosc-217-mlodszy_asystent_rodziny_asystent.html  ogłoszenie od MAR do AR_06.2024.pdf
    • Aktualnie zastanawiam się nad wzięciem jakiegoś auta na firmę. Na początku brałem pod uwagę leasing, ale czy jest możlwość uzyskania w sytuacji w której firma istnieje krocej niż rok?  Może ktoś korzystał z usługi wynajmu długoterminowego? Bo jeśli nie dostałbym leasingu to myslę też o tym.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.