Skocz do zawartości
kotlet_1995

Ciężki wybór dalszej drogi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Cały ostatni rok technikum w zasadzie "przespałem", podszedłem tylko do matury z tego co trzeba zdawać i nic ponad to. Specjalnie też się nie uczyłem, ale wyniki będą na poziomie 50%+. Podchodzę też do egzaminów zawodowych z geodezji bo papier zawsze może się przydać, ale nie jara mnie ten zawód, głównie szkoła mnie zniechęciła. Moje zainteresowania to sport (głównie siłownia, systematycznie poszerzam swoją wiedzę i pracuję nad formą, lubię też biegać, sporty walki kiedyś uprawiałem przez kilka lat), transport (mam w planach pracę jako kierowca samochodu ciężarowego lub autobusu). Bardziej lubię siedzieć i grzebać przy czymś niż typowo papierkową robotę jak np. księgowy. No i tutaj zwracam się do Was z prośbą o poradzenie co ma jakąkolwiek przyszłość. Próbować dostać się na AWF, kierunek sport lub wychowanie fizyczne i dalej próbować jako nauczyciel/trener lub coś pokrewnego (ale co?) czy może lepiej wybrać kierunek transport, kierunek logistyka lub spedycja i w tym się realizować, a sport traktować jako pasję, umilacz czasu/życia? Decydując się na studia mam zamiar się uczyć, a nie olewać tak jak do tej pory. Jeśli poświęcam chociaż trochę czasu na naukę to problemów z przyswajaniem wiedzy nie mam :)

 

EDIT: Może jeszcze napiszę, że głównie interesowałoby mnie studiowanie w poznan.studia.net, Trójmieście lub Szczecinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Jeśli chcesz być kierowcą to nie potrzebne Ci studia, bo po co marnować 5 lat życia. W takim układzie zrób sobie kursy i jak najszybciej idz na prawo jazdy. Może warto pomyśleć nad wojskiem? Tam możesz zdobywać uprawnienia i rozwijać się sportowo. 

 

Jeśli już chcesz iść na studia to AWF to sama biologa i to są dość trudne studia, ale warto, szczególnie ze względu na trendy prosportowe jakie od kilku lat rozwijają się w społeczeństwie. 

kierunek logistyka czy transport to studia nastawione na matematykę, statystykę i logistykę. Studia są bardzo ciekawe i dają możliwość zatrudnienia ale właśnie za biurkiem, np. planowanie tras transportu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony zrobisz teraz studia a za 46 lat nie wiadomo co będzie Ci potrzebne, skąd pewność, że za 46 lat kiedy będziesz musiał być aktywny zawodowo studia, które zrobisz dadzą Ci jakąś pracę?

 

Mimo wszystko uważam, że oba kierunki, które rozważasz są godne polecenia a wybór zależy tylko od Twoich preferencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Witam, zwracam sie do osób korzystających z kredytu hipotecznego o uzupełnienie krótkiej ankiety. Zebrane dane zostaną wykorzystane do napisania pracy dyplomowej. https://forms.office.com/e/TdfQmLGPdd
    • Jeśli przykładasz dużą wagę do codziennej stylizacji i lubisz zawsze czuć się piękna, z pewnością wiesz, że perfumy są nieodłączonym elementem dnia. Należy dobierać je jednak do okoliczności, pH skóry, a nawet pory roku.
    • Hugo Boss Energise z pewnością można opisać jako energetyczne i pobudzające – takie jak nadchodząca pora roku. Zapach jest trwały i silny, utrzymuje się na ciele przez cały dzień, a na odzieży nawet do kilku dni. Stanowi połączenie drzewa cytrusowego, mandarynki, kardamonu i kolendry.
    • Witajcie,  ostatnio rozważam studiowanie dietetyki na mgr bo Polskie Towarzystwo Dietetyków składa ustawę o regulacji zawodu dietetyka jako medycznego więc bardzo możliwe, że w najbliższej przyszłości osoby po dietetyce otrzymają Prawo Wykonywania Zawodu więc automatycznie będą miału uregulowaną pensję i pozycję z własnym samorządem jak lekarze, pielęgniarki czy farmaceuci.  Osobiście interesuje się dietetyką i rozważam robienie studiów magisterskich niestacjonarnie, tylko mam wątpliwości, czy to ma sens skoro ciągle słyszy się, że perspektywy nie są dobre ponieważ bardzo dużo absolwentów dietetyki jest obecnych na rynku pracy przez co wysoka konkurencja jest.  Mam też opcję wyjazdu za granicę i chętnie z niej skorzystałbym tylko waham się, ponieważ nie wiem, czy całe życie chciałbym mieszkać w innym kraju i dlatego rozważam tą dietetykę jako taką alternatywę, gdy za kilka lat chciałbym wrócić i wiem, że gdy ten kierunek zostanie uregulowany to raczej już nie będzie szansy na robienie magisterski bez licencjata z tego kierunku a nawet może stać się 5-letnia.  Co o tym sądzicie, czy według Was warto inwestować kolejne 2 lata czy lepiej postawić wszystko na 1 kartę i wyjechać?  
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.