Skocz do zawartości
ironman

Jaki kierunek studiów?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zdawałem maturę w tamtym roku jednak zrobiłem sobie rok przerwy ,wyjechałem do Anglii, popracowałem trochę i podszkoliłem język.Zastanawiam sie nad wyborem przyszłych studiów ,ukończyłem technikum informatyczne jednak nie jestem pewny czy  chcę sie dalej kształcić w tym kierunku(nie przepadam za programowaniem).Mature zdawałem tylko na poziomie podst.:pol-73 mat -72  ang-90 wos-71. Jestem raczej ścisłowcem ale łatwo przychodzi mi nauka języków obcych.Najbardziej nie lubiłem w szkole średniej przedmiotów związanych z przedsiębiorczościa i podatkami.W Anglii zainteresowałem sie forexem i giełdą papierów wartościowych ,zostalem aktywnym inwestorem i chcialbym się w tym kierunku rozwijać.Oprocz tego interesuje sie nowinakmi technologicznymi ,geopolityka i sportem.Fajnie jakbym przyszlą pracę mógł wykonywac także poza granicami Polski.

Przeglądałem kierunki jednak ciężko jest mi sie na coś zdecydować zastanawiam się miedzy kierunkiem pokrewnym od studia.net/informatyka automatyka i robotyka(zakladając że poradze sobie z programowaniem), informatyka administrowanie sieci komputerowych  a kierunkiem finanse i inwestycje na univ. Łodzkim .Ktory z tych kierunków jest najbardziej przyszłościowy ?Może sa jakieś inne nad ktorym warto sie zastanowić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Chyba właśnie specjalnie dla Ciebie powstał nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Łódzkim Wydziale Matematyki i Informatyki: analiza danych. Kierunek, który powstał we współpracy z pracodawcami z pogranicza studia.net/informatyka i matematyki.

Poczytaj sobie trochę o tym kierunku

http://www.kierunki.net/lupa/4314-unikatowy-kierunek-w-polsce-analiza-danych-3-5-letnie-studia-inzynierskie-na-wydziale-matematyki-i-informatyki-uniwersytetu-lodzkiego

 

Po tym kierunku na pewno będziesz mógł pracować za granicą a z giełdy możesz sobie zrobić studia podyplomowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analiza Danych - studia inżynierskie, może Panu odpowiadać, jest tam mniej programowania, niż na informatyce, można to też sobie kształtować wyborem części przedmiotów, a równocześnie zawód, który jest potrzebny na całym Świecie. A z tak zadaną maturą spokojnie Pan sobie poradzi. Proszę poczytać o kierunku  http://www.math.uni.lodz.pl/pages,652.html  A ponieważ mamy też na wydziale studia na specjalności Analiza Finansowa, to tam może Pan wybrać kilka zajęć związanych z analizą i wyceną papierów wartościowych (akcji, obligacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.