Skocz do zawartości
Natalia

Porady dotyczące pisania pracy, częste błędy, edycja etc.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są Wasze porady dotyczące samego procesu twórczego nad pracą mgr?

Moim zdaniem bardzo ważne jest stworzenie dobrego, rozbudowanego konspektu, do którego zawsze możemy wrócić, żeby powrócić do prawidłowej koncepcji pracy, bo wiele razy można się zagubić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie wszyscy zawsze mówią, że znają offica, przecież w każdym cv każdy z nas to piszę, a jak przychodzi do edycji tekstu w pracy to szlak jasny trafia większość z nas;)

Największe problemy z jakimi się na tym etapie spotykam to brak umiejętności podziału dokumentu na sekcje, a potrzebne nam jest to do odpowiedniej numeracji stron oraz przypisów.

Promotorzy są różni i mają różne życzenia, mój np. chciał aby spis treści był nienumerowany, a każdy rozdział miał przypisy numerowane od nowa, czyli od numeru 1.

Żeby to się udało należy podzielić dokument na sekcje, po prostu bedąc na konkretnej stronie klikamy z górnego menu, że chcemy nową sekcję i jeśli tak oddzielimy każdy rozdział, wchodzimy w opcje przypisów i z tamtego miejsca ustawiamy przypisy dla sekcji. to samo dotyczy braku numeracji spisu treści. Po prostu sekcja pierwsza jest nie numerowana, a dopiero wstęp jest stroną 1. :)))) może się komuś przyda. Dużo nie brakowało a na licencjacie bym przez to laptopa za okno wyrzucił.:)))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja pisałem w życiu kilka konkretnych prac i zawsze robiłem w taki sposób: Najpierw robiłem plan (tak jakby spis treśći). Najważniejsze puknty rozbijałem na mniejsze, a te miejsze na jeszcze mniejsze :) i pisałem na każdy taki mniejszy punkt. Tak powstawała moja praca. Sposób może dziwny, ale szybko mi to szło. Po prostu trzymałem się określonego schematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też miałam dość szczegółowy plan, ale wszystko mi się pozmieniało. W międzyczasie doszło mi sporo ciekawych źródeł, które sugerowały, że problem jest bardziej złożony i warto by jeszcze napisać o innych rzeczach, których nie zakładałam na początku. Trzeba uważać, żeby nie zakopać się w źródłach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg mnie największym problemem jest odkładanie na ostatnią chwilę pisania spisu treści, planu pracy i samej pracy, czy też prezentacji. Nie warto odkładać na ostatnią chwilę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez TomaszSt
      Cześć wszystkim,
      jak w tytule - posiadam duże doświadczenie zarówno pod kątem korekty, opracowania i wszelkich modyfikacji prac zaliczeniowych jak i tworzeniu nowych tekstów. Wszystkie zlecenia wykonuję od podstaw, cena zawsze jest ustalana indywidualnie - negocjowalna.
      Moje publikacje można odnaleźć w sieci - publikowałem różne artykuły, głównie o treści historycznej (z wykształcenia historyk wojskowości o specjalności nauczycielskiej - mgr) aczkolwiek zajmuję się również pedagogiką, socjologią, psychologią, dziennikarstwem etc. W przypadku kontaktu przesyłam próbki swoich prac do wglądu.
      Wszystkie zlecenia wykonuję rzetelnie i całkowicie OD PODSTAW.
      Pozdrawiam

• Przez magda1ga
      Hej  zwracam się z prośbą do studentów kierunków niemedycznych o uzupełnienie ankiety do mojej mgr na temat transplantacji ankieta jest krótka będę wdzięczna za Waszą pomoc!  
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSclUx3TtJeF2-aX1kn-eDbmQxhDuVhgeu675J8GrManBnHJ8w/viewform?fbclid=IwAR1kFRLZrX5bryRaH2CFuyCqVn5GyGPH6u-T-6kkZmGuZoknlH8eS4Ga-yY
    • Przez endriu
      Cześć!
      Oferuję profesjonalne formatowanie prac dyplomowych. Zajmuję się tym już od dłuższego czasu, współpracuję z bodajże największą firmą w Polsce świadczącą m.in. tego typu usługi. Jeśli samodzielne ostylowanie pracy sprawia Ci problemy, strony się przesuwają, numeracja szwankuje, a spisy (treści, rysunków czy tabel) nie chcą się tworzyć automatycznie – napisz do mnie, pomogę! Wystarczy, że prześlesz mi swoją pracę oraz wymagania stawiane przez uczelnię.

Zakres usługi to m.in.:
      zapoznanie się z wytycznymi uczelni (jeśli mi je prześlesz), ustawienie marginesów, ostylowanie całej pracy (właściwe wartości wcięć oraz odstępów akapitowych, interlinia, justowanie itp.), dostosowanie strony tytułowej do uczelnianego wzoru, stworzenie automatycznego spisu treści, byś mógł/mogła później zaktualizować go, wykonując zaledwie kilka kliknięć, stworzenie automatycznych spisów rysunków, wykresów i tabel, ponumerowanie stron (w tym usunięcie numerów ze stron, na których nie powinno ich być, np. strony tytułowej czy zawierającej oświadczenie), ponumerowanie i właściwe sformatowanie wszystkich elementów pozatekstowych (tabel, rycin), usunięcie popularnych błędów składu – wdów, sierot, bękartów i szewców, sformatowanie przypisów, dostosowanie pracy do druku dwustronnego, jeśli uczelnia takiego wymaga, poprawienie oczywistych błędów edytorskich (pousuwam podwójne spacje oraz odstępy przed znakami interpunkcyjnymi, zadbam o to, by zastosowane przez Ciebie kreski – łączniki i półpauzy – były użyte we właściwy sposób).  
      Jeśli praca nie będzie już wymagała Twojej ingerencji, przerobię ją na plik PDF, by nic się nie poprzestawiało.
      Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://zyszczak.pl/formatowanie-prac-dyplomowych/,
      a także bezpośrednio pod którymś z maili:
      paulina@zyszczak.pl andrzej@zyszczak.pl Zapraszam do kontaktu!
    • Przez Aneta_ankieta
      Dzień dobry. Brdzo proszę o pomoc w wypełnieniu ankiety. Niestety promotor polecił mi, aby ankiet było 100.... a czsu coraz mniej. Liczę na Waszą pomoc studenci! Ankieta i praca dotyczy postaw i oczekiwań studentów wobec pracodawców.
      Wypełnienie ankiety zajmie dosłownie kilka minut.
      Dziękuję za udzielenie szczerych odpowiedzi na wszystkie pytania.
      https://www.survio.com/survey/d/T2M4M8A9G8A3S8J8A

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.