Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Uniwersytet Zielonogórski ogłosił dodatkową rekrutację na 39 kierunki studiów pierwszego stopnia (licencjackie i magisterskie) oraz 23 kierunki studiów drugiego stopnia (magisterskie). Z tego osiem kierunków przygotowane są w formule 30+ i 40+. To pełnoprawne studia dzienne, stacjonarne – czyli niepłatne - ze wszystkimi przysługującymi studentom dziennym prawami (stypendia socjalne, naukowe, wyjazdy zagraniczne itp.). Program studiów został jednak dopasowany do potrzeb osób pracujących - zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych i wieczornych (w powszednie dni tygodnia).  Zobacz czy warto studiować na Uniwersytecie Zielonogórskim i sprawdź zasady rekrutacji.

Rekrutacja trwa do 27 września (sobota), do tego dnia trzeba znaleźć dostarczyć aplikację do Biura Rekrutacji UZ. Czekamy tego dnia w godz od godz. 9.00 do 13.00. Uwaga - jeśli wysyłacie dokumenty pocztą nie liczy się data stempla pocztowego, ale faktyczna data dokumentów wpływu do naszego Biura. 

Pełna lista kierunków, na których są jeszcze wolne miejsca:

Studia I stopnia i jednolite magisterskie

1.     administracja,

5.     bezpieczeństwo i higiena pracy,

7.     biologia,

8.     biotechnologia,

9.     budownictwo,

10.  dziennikarstwo i komunikacja społeczna,

11.  edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych,

12.  ekonomia,

13.  elektronika i telekomunikacja,

14.  elektrotechnika,

15.  europeistyka i stosunki transgraniczne,

16.  filologia angielska (anglistyka),

17.  filologia germańska (germanistyka),

18.  filologia rosyjska (rusycystyka),

19.  filologia romańska,

20.  filologia polska – 40+ (polonistyka),

21.  fizyka techniczna,

22.  historia – 40+,

23.  informatyka i ekonometria,

24.  inżynieria biomedyczna,

25.  inżynieria danych,

26.  inżynieria środowiska,

27.  komunikacja biznesowa w języku rosyjskim 30+,

28.  matematyka,

29.  mechanika i budowa maszyn,

30.  ochrona środowiska,

31.  ochrona i bezpieczeństwo dziedzictwa kulturowego,

32.  pedagogika,

33.  politologia – 40+,

34.  praca socjalna,

35.  prawo,

36.  socjologia – 40+,

37.  wychowanie fizyczne,

38.  zarządzanie,

39.  zarządzanie i inżynieria produkcji 

Studia II stopnia (magisterskie)

1.     administracja,

3.     biologia,

4.     biotechnologia,

5.     edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych,

6.     edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej,

8.     filologia germańska,

9.     filologia rosyjska,

10.  filologia polska – 40+,

11.  filozofia – 40+,

12.  fizyka,

13.  historia,

14.  informatyka i ekonometria,

15.  malarstwo,

16.  matematyka,

17.  ochrona środowiska,

18.  pedagogika,

19.  politologia,

20.  socjologia – 40+,

21.  wychowanie fizyczne,

22.  zarządzanie,

23.  zarządzanie i inżynieria produkcji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Igon00
      Cześć, mam problem z wyborem uczelni, otóż zastanawiam się pomiędzy Informatyką i Ekonometrią na UEPie a Analityką Gospodarczą lub Informatyką w Biznesie na UE we Wrocławiu, które uczelnie bardziej polecacie i jak myślicie, który kierunek daje lepsze perspektywy? Dziękuję z góry za każdą odpowiedź :)
    • Przez baobab
      Szukałem już zastosowania punktów ECTS, ale jedyne sensowne przeze mnie znalezione to zaliczenie przedmiotów. Jestem dopiero na 1 roku studia.net/informatyka, ale sądziłem, że łączna liczba punktów ECTS jest zależna od iloczynów ocen i ich wag. Tymczasem mam maksymalną sumę punktów, co nie oznacza najwyższych z możliwych ocen.  Jak rekrutowani są w takim razie studenci na studia 2. stopnia? Przez egzamin, rozmowę? Jak w przypadku studia.net/informatyka w szkole bardziej prestiżowej niż ta, do której uczęszczam? Czemu w takim razie służą oceny? 
    • Przez Juloi
      Dzień Dobry. 
      Jestem aktualnie na zwykłych cywilnych studiach, które zupełnie mi nie pasują. Chciałbym zrekrutować się na studia wojskowe. Rekrutacja na AWL jest do 31 marca. I teraz pytanie. 
      Kiedy muszę zrezygnować z mojego obecnego kierunku? Czy mogę zrobić to np. w marcu już po zapisaniu się na studia? 
      I czy jeśli zrekrutuję się na te studia wojskowe to czy podczas rekrutacji będą moje punkty jakoś gorzej liczone? Bo drugi kierunek?

• Przez KaKa
      Cześć. Czy jest możliwość dostania się na mgr. weterynarie po inż. zootechnice? czy jednak nie da się tak, i przyjmują tylko na podstawie matury?
    • Przez Dominika Białek
      Poszukuję informacji o rekrutacji na studia prawnicze w Niemczech. W tym roku zdaję maturę, w związku z czym chciałabym się dobrze przygotować - zebrać i przetłumaczyć potrzebne dokumenty oraz w miarę możliwości określić swoje szanse studiowania na wymarzonej uczelni - Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie.
      Przede wszystkim mam pytanie odnośnie NC - numerum clausus. W jaki sposób policzyć swoją średnią ze świadectwa maturalnego oraz matur? Czy nie mając ani jednego Wartesemester nie mam szans na dostanie się na prawo? Zupełnie nie mogę się w tej kwestii odnaleźć. Byłabym wdzięczna za pomoc w zrozumieniu tej procedury.
      Na stronie Uniwersytetu znalazłam informacje odnośnie dokumentów, które powinnam złożyć oraz certyfikatu językowego. Z tego co wiem, powinnam je dostarczyć w terminie 1.06. - 15.07.2019r. (aplikuje na semestr ziomowy). Czy przed tym terminem powinnam dokonać rejestracji w uniassist lub innej platformie?
      Bardzo pomogłoby mi również wyjaśnienie funkcjonowania systemu uniassist - kiedy z niego skorzystać, ile kosztuje i po co właściwie jest ta platforma.
      Bardzo chciałabym skorzystać z doświadczenia osób, które orientują się w tych kwestiach - na razie troszkę dla mnie zawiłych Pięknie dziękuję za każdą odpowiedź!

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.