Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Filologia angielska dla wielu studentów jest początkiem kariery zawodowej w środowisku międzynarodowym.

Doskonała znajomość języka angielskiego jest podstawowym warunkiem jaki stawiają międzynarodowe koncerny młodym polskim pracownikom.

W Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej na filologii angielskiej przygotowano następujące specjalizacje:

Specjalizacja tłumaczeniowa

Specjalizacja filologia angielska z językiem niemieckim (nauczycielska)

Filologia angielska z językiem hiszpańskim

Filologia angielska z językiem rosyjskim

Pełna oferta studiów w WSB w Dąbrowie Górniczej na stronie www.studia.net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie do anglistów trochę odchodzące od tematu...czy wg Was jest sens w uczeniu się języka online? interesowałaby mnie konkretna dziedzina (angielski techniczny) ktorej chyba nie ma na studiach, a w necie kurs jest ... http://technicalenglish.pl/pl/angielski-techniczny/ jak Wam to wygląda tak na "filologicznego czuja", warto'' czy raczej strata kasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam wiele osób które samemu uczyły się jezyka do matury i ją zdały, co więcej poszły na studia, więc każda aktywność językowa jest dobra, kursy również. W przypadku nauki języka najważniejszy jest sam uczący się i jego zaangażowanie. Jeden nauczy się z kursu, drugi będzie chodził lata na zajęcia a i tak się niczego nie nauczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt i racja, pewnie, popieram. tylko mnie właśnie zastanawiało jaki jest sens, skoro np. jesli jestesmy na kursie, to mamy nad sobą jakiegos opiekuna, który dostrzeże nasze ewentualne błędy i poprawi. a jak sie uczymy sami to zawsze jest ryzyko, ze człowiek sie czegoś nauczy źle....no jakieś wyrażenie będącę grą słów, albo zestawieniem ktore trzeba odbierać przenośnie i nie da sie tego dosłownie wytłumaczyc na własną reke, kiedy dostępne słowniki się gubią. Ale z drugiej strony..no wlasnie, nie próbując człowiek ani tyle się nie nauczy. Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o prywatnych szkołach też coś słyszałam, w zasadzie jak w każdej, są plusy i minusy. choc to sie moze i bierze stąd ze w prywatnych szkołach ucza jezyka troche inaczej niz na uniwersytecie i moze po prostu dla jednych taka metoda jest bardziej skuteczna, a dla innych mniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć jak już wspominałam wyżej, teraz każda szkoła językowa ma swoje kursy poboczne nawet online i udostepnia materiały itp ( żeby nie było że sciemniam: , wiec tak sobie teraz myśle..czy jest sens uczyć się normalnego angielskiego na studiach, kiedy jego mozna sie uczyc jakos "pobocznie" i też miec certyfikat, a w miedzyczasie zrobić jeszcze jakieś inne tematyczne studnia?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do czego jest potrzebna filologia angielska. Jeśli zwykłe umiejętności językowe - to czasami lepiej wybrać porządny kurs języka angielskiego i studiować to, co naprawdę nas interesuje. Jeśli kultura, to pytanie jakiego kraju anglojęzycznego - są takie kierunki jak amerykanistyka, gdzie dość mocno jest "przechył" w stronę USA.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dostałem odpowiedz od Pani z biura rekrutacyjnego z UG. "Przeliczyła" moje oceny żeby pomoc mi skompletować aplikacje na formularze rekrutacyjnym na internecie. Podala mi oto takie numery

jezyk angielski - 90 (ocena koncoworoczna)

matematyka - 90 (ocena koncoworoczna)
jezyk polski - 120 (egzamin)

 

Powiedziała ze moje oceny dają wstęp na Polskie uczelnie. Ale jest jeden problem ponieważ ta Pani mi tez wytłumaczyła ze moze to nie wystarczyć ponieważ mogła tylko policzyć jezyk polski na poziomie egzaminu. Czy mogę się tego spodziewać na więcej uczelniach?

Z wielu uczelni które przeglądałem na internecie i ich zasady rekrutacji na filologie angielska tylko UWro stosuje rozmowę kwalifikacyjna jako metodę rekrutacji dla kandydatów z matura zagraniczna/europejska, a tutaj sobie daje sobie wieksze szanse na dostanie sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.