Skocz do zawartości
rafal15a

Bezpieczenstwo, WAT czy AON?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Szybka piłka. Łatwiej sie odstać na Bezpieczeństwo wewnętrzne czy narodowe?

Na którą uczelnie się łatwiej dostać i która jest lepsza, na WAT czy AON? 

 

W tamtym roku zdałem maturę, podstawa.

Polski - 53%

Matematyka - 34%

Angielski - 46%

 

W tym roku poprawiałem maturę - podstawę (pol, mat, ang). (raczej lepiej mi nie poszła) i do tego zdawałem WOS (podstawa) i geografia (podstawa).

Mam szanse sie dostać? Prosiłbym o szybką odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, nie ma niestety szybkiej odpowiedzi na Twoje pytanie, pomimo iż bardzo szczegółowo zostało ono zadane. Obie Uczelnie mają swoje mocne strony i obie są bardzo dobre. WAT porównywany jest bardziej z politechniką a AON z Uniwersytetem. Obie Uczelnie mówią o sobie brat i siostra. Trudno jest snuć przypuszczenia o Twoich szansach zakwalifikowania się, gdyż nie wiadomo jakie wyniki na maturze uzyskały inne osoby biorące udział w rekrutacji na kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne czy narodowe.

 

Na WAT przy rekrutacji na interesujący Cię kierunek naliczone zostaną Ci punkty za matematykę, język obcy, język polski i geografię lub historię. Możesz to sprawdzić tutaj: http://www.studia.net/uczelnie-studia?idf=4041&p=&n=wojskowa-akademia-techniczna-im-j-dabrowskiego-w-warszawie

 

Na AON brany pod uwagę jest język obcy i dwa przedmiotu spośród: geografii, historii, WOS, filozofii lub studia.net/informatyka. Ale też to jeszcze radzę sprawdzić.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś z użytkowników forum studiuje na AON w Warszawie? Biorę pod uwagę kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne i chciałabym rozwiązać pewną niezrozumiałość, dotyczącą zasad rekrutacji. Mianowicie...na stronie jest napisane, że jeśli nie zdawało się na maturze poszczególnych przedmiotów branych pod uwagę przy rekrutacji, to liczy się ocena z dwóch wymaganych ze świadectwa ukończenia szkoły średniej. Jak w takim razie przeliczyć część przedmiotów z matury i świadectwa szkolnego na punkty rekrutacyjne? Na stronie AON nie ma szczegółowych informacji, albo jestem ślepa:)

Proszę o pomoc! Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.