Skocz do zawartości
aonek

Potrzebuje pomocy co wybrać AGH CZY PRYWATNA UCZELNIE WSZOP W KATOWICACH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest to mój pierwrszy post na forum, więc przepraszam za pomyłki. Mam bardzo trudny problem chodzę na studia AGH w Krakowie na wydziale geologia górnicza inżynierie środowiska i studuje inżynierie środowiska kierunek trudny, dużo matmy fizyki chemi :( czego bardzo nie lubie i boje się że sobie nie poradzę, studia zaoczne (czesne semestr 1500zł ). Mogę jeszcze zmienić na uczęlnie prywatną w Katowicach Wszop na ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI. Nauka w tej szkole wygląda tak że chodzi się 4 dni w tygodniu,jeden dzień wolny (czesne semestr 1900zł ). Materiał rozłożony inne przedmioty niż na AGH mianowicie dużo prawa, Podyplomówki z marketingu, mikroekonomia studiuj matmę itp . Mam od paru dni straszny dylemat bo do poniedziałku moge jeszcze podjąć studia w Katowicach na dziennych. Co byście wybrali na moim miejsu? Bardzo proszę o odpowiedź i rozważne wypowiedzi! Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, sytuacja nie do po zazdroszczenia. Musisz określić, czy pomimo poświęcenia wielu czasu na naukę na wydziale geodezjii i inżynierii środowiska dasz sobie radę. Kierunek może i trudny ale przyszłościowy. Te 400 zł możesz poświęcić np na korepetycje.

AGH to dobra uczelnia. Podyplomówki z zarządzania i inżynieria produkcji w prywatnej uczelni to już coś innego. Myślę, że jest to bliższe zarządzaniu, ekonomii. Po tych kierunkach trudniej o pracę.

A myślałeś na innym kierunkiem zaocznym na AGH?

Na tym samym wydziale masz też geodezję.

Zależy CI bardziej na studiach dziennych czy zaocznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dziękuje bardzo za odpowiedź. Jestem przeciętnym uczniem. Sytuacje finansową mam dobrą, więc nie ma różnicy dla mnie czy pójde na zaoczne czy na dzienne.( na zaoncznych chodzę 2 dni sobota-niedziala od 8-20 więc jest to 12h na dzień). Z tego co się dowiedziałem to na prywatnej uczeli jest bardzo ciekawie tzw. "dowiedziałem się, że jeżeli płacisz to dlatego robisz tego inżyniera. Mam bardzo duży dylemat bo mam coraz mniej czasu. Myslałem nad innymi kierunkami na AGH, lecz sytuacja tam też nie jest dobra, miałbym bardzo cieżko o zmiane bo jest dużo studentów.:( eh nie wiem co mam robić ;(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczelnie niepubliczne dają dużo możliwości ale też mają swoje ograniczenia. Moim zdaniem lepiej iść na dzienne, ciężko coś wynieść ze studiów zaocznych mając zajęcia po 12 godzin. Zmęczenie materiału, na dziennych jest fajne życie studenckie do tego dużo czasu na możliwość rozwoju, branie udziału w różnych akcjach. Studiuje się raz w życiu!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczelnie niepubliczne dają dużo możliwości ale też mają swoje ograniczenia. Moim zdaniem lepiej iść na dzienne, ciężko coś wynieść ze studiów zaocznych mając zajęcia po 12 godzin. Zmęczenie materiału, na dziennych jest fajne życie studenckie do tego dużo czasu na możliwość rozwoju, branie udziału w różnych akcjach. Studiuje się raz w życiu!!!!!

Zgadzam się :) Kierunek, który wybrałeś należy do cieższych....Przy studiach humanistycznych warto iść na zaoczne i zdobywać już doświadczenie na rynku pracy, wiadomo jak trudno jest później znaleźć pracę po studiach;/ Na Twoim miejscu zostałabym na dziennych AGH i zainwestowała w korypetycje, docenisz wkładany trud kiedy skończysz studia i będziesz szukał pracy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest to mój pierwrszy post na forum, więc przepraszam za pomyłki. Mam bardzo trudny problem chodzę na studia AGH w Krakowie na wydziale geologia górnicza inżynierie środowiska i studuje inżynierie środowiska kierunek trudny, dużo matmy fizyki chemi :( czego bardzo nie lubie i boje się że sobie nie poradzę, studia zaoczne (czesne semestr 1500zł ). Mogę jeszcze zmienić na uczęlnie prywatną w Katowicach Wszop na ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI. Nauka w tej szkole wygląda tak że chodzi się 4 dni w tygodniu,jeden dzień wolny (czesne semestr 1900zł ). Materiał rozłożony inne przedmioty niż na AGH mianowicie dużo prawa, marketing, mikroekonomia matma itp . Mam od paru dni straszny dylemat bo do poniedziałku moge jeszcze podjąć studia w Katowicach na dziennych. Co byście wybrali na moim miejsu? Bardzo proszę o odpowiedź i rozważne wypowiedzi! Pozdrawiam :)

To skąd taki kierunek, skoro nie radzisz sobie z tymi przedmiotami? I Czemu uderzasz w drugi, na którym również je spotkasz?

Według mnie tak: kierunki techniczne często na wstępie wiążą się z przerabianiem matmy, fizyki, chemii, itd. - w zakresie niekoniecznie potrzebnym podczas dalszej edukacji. Może nie będziesz wykorzystywać wszystkiego, o czym się teraz uczysz? Może dalej rozwinięte będą te działy, z którymi sobie dobrze radzisz? Może przenosząc się na ZiIP okaże się, iż nic się nie zmieniło? Przejrzyj programy studiów przed podjęciem decyzji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.