Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

KURSY KOSMETYCZNE w ERUDIO

- MAKIJAŻ PROFESJONALNY
- WIZAŻ, MAKIJAŻ, STYLIZACJA I KREOWANIE WIZERUNKU
- MANICURE i PEDICURE z zabiegami SPA
- STYLIZACJA PAZNOKCI akryl i żel
- PODOLOGIA
- HENNA i PIELĘGNACJA oprawy oka
- ŚWIECOWANIE USZU
- MIKRODERMABRAZJA
- MEZOTERAPIA

szczegóły sprawdzić tutaj -> KURSY KOSMETYCZNE

Szkoła daje oczywiście ZNIŻKI STUDENCKIE za okazaniem legitymacji. Dodatkowa zniżka jest możliwa dla absolwentów szkoły, dla osób bezrobotnych oraz stałych klientów:).

post-4335-0-04468200-1395750046_thumb.jp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłam szkolenia, ale w warszawskim Beauty Lux i to faktycznie pozwoliło mi się dobrze przygotować. Oczywiście pracy były mnóstwo, ale efekty nadeszły - powiedzmy że doskonale dopracowałam to wszystko co wtedy wykonałam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja z kolei szkoliłam się z Centrum Szkoleniowym Venetta. Profesjonalna treść zajęć, certyfikat na zakończenie kursu a dodsatkowo nawet po zakończeniu mozna uzyskać pomoc jeśli ma się dodatkowe pytania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak takie kursy pomogły Wam w pracy zawodowej? Napiszcie coś na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Yyyy... ja wszystko co potrafię w tym zakresie mam dzięki kursom. Robienie studiów w tym kierunku nie ma sensu - porządne szkolenie zawodowe problemy rozwiązuje w ciągu dosłownie kilku tygodni i wszystko powinno wyglądać super. Ale też trzeba ciągle pracować nad poprawianiem umiejętności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim zawodzie jak kosmetyczka, fryzjerka, fotograf itp. to moim zdaniem szkolenia i kursy robione na bieżąco to podstawa. Cały czas powinniśmy się doszkalać, bo konkurencja nie śpi a i cały czas wchodzi coś nowego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To prawda. I plus tych zawodów jest taki, że do ich wykonywania absolutnie nie są potrzebne żadne studia.

Wystarczą właśnie te szkolenia i zainteresowanie rozwojem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Owszem mozna tylko robić szkolenia czy kursy, ale np jesli kosmetyczka czy fryzjerka skończy do tego studia np. Kosmetologię albo wizaż to myslę, że ma tez dużo lepszą pozycję na rynku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tej branży liczą się umiejętności, nie papiery. Jeśli ktoś poleca kosmetyczkę to nie dlatego, że ma studia, tylko dlatego, że potrafi świetnie zrobić paznokcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy, ze regulacja sie zmieni jak w przypadku pielęgniarek i każda kosmetyczka żeby wykonywać zawód będzie musiała mieć przynajmniej studi I stopnia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu Łukasz ma racje, może się tak zdarzyć chociaż nie musi. I o ile nikt nie patrzy na studia to np ja patrzę czy moja kosmetyczka jeździ na szkolenia i proponuje wszyskie nowinki i nowe techniki zdobienia a do tego trzeba się stale szkolić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I tak jest w kazdej branży. Lepiej byc kims z wyksztalceniem niz nie, jeden na to patrzy drugi nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łukasz, czyli wierzysz, że do robienia paznokci, albo wizażu potrzebne będą studia? Przecież pielęgniarka to całkowicie inna para kaloszy...

Rozumiem zabiegi kosmetyczne, ale paznokcie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

myślę, że do samych paznokci nie, ale nie jestem gotowy dzisiaj tego przewidzieć co bedzie za 20-30 lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może i nie zawsze potrzebne będą studia, ale stałe szkolenia i kursy, czyli podwyższanie kwalifikacji zawsze będzie potrzebne nawet przy robieniu paznokci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale studia dają zdecydowanie większe możliwości chociażby przy prowadzeniu własnego salonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To prawda, moja kosmetyczka, która głównie zajmuje się paznokciami ma skończone studia, co prawda zupełnie z innego kierunku bo z pedagogiki. Ale jest właścicielką salonu i z pewnością to też w jakiś sposób jej pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żadne kursy nie są porównywalne ze studiami, a prowadzenie własnego salonu kosmetycznego jest w pewnym sensie wyzwaniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W jaki sposób studia dają większe możliwości przy własnym salonie? Bo nie ogarniam?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na studiach uczysz się takich przedmiotów, jak ekonomia, podstawy prawa, informmatyki i zarządzania. Daje Ci to większą wiedzy jak prowadzić działalność gospodarczą, na studiach musisz zrobić praktyki w salonie kosmetycznym, który też Ci daje jakieś doświadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niech się zgłosi ktoś, kto na praktykach nauczył się czegokolwiek związanego z zawodem.

No i odezwijcie się, jeśli studia nauczyły was czegoś praktycznego związanego z prowadzeniem firmy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez vahardan
      Cześć, figuruję na listach kierunku finanse i rachunkowość na wydziale ekonomiczno-socjologicznym na Uniwersytecie Łódzkim oraz na finansach, audycie i inwestycjach (rok temu jeszcze jako FiR) na wydziale ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Istnieje również możliwość mojego pójścia na prawo w Łodzi na WPiA. Mam zatem pytanie: jaki jest charakter danych wyżej szkół? Zakładam, że na uniwersytecie ekonomicznym (skoro ma taki tytuł) finanse mogą być na wyższym poziomie, oczywiście UŁ również ma swoje sukcesy w tej dziedzinie. Dodam, że do Łodzi mam ok. 70 km, a do Poznania ok. 250 km. Czy różnica w poziomie kształcenia jest diametralnie większa dla którejś z wybranych uczelni? W przyszłości chciałbym parać się zawodem związanym z rachunkowością np. księgowy. Dziękuję z góry za opinie i informacje.
    • Przez klima7
      Witam, muszę wybrać drogę studiów. Najważniejsze żebym wylądował ostatecznie na Informatyce na Politechnice Warszawskiej, gdzie się nie dostałem z powodu braku dosłownie kilku punktów. Jedyną możliwością jest przeniesienie z Łodzi...
      Mam do wyboru Informatykę na PŁ i Informatykę na UŁ. Po przejrzeniu programów studiów i przedmiotów na pierwszym roku wydaje się, że łatwiej będzie przenieść się z UŁ

Moje pytania:
      - Czy nie ma większych problemów z przenoszeniem typu Uniwersytet->Politechnika w porównaniu z  Politechnika->Politechnika?
      - Może ktoś się podobnie przenosił i może powiedzieć czy trudno to zrobić
    • Przez Mic
      Witam, mam 28 lat w tym roku chciałbym wrócić na studia, zawsze pasjonowała mnie informatyka ale przez duże problemy z matematyką w liceum i słabo zdanej maturze z matematyki na poziomie podstawowym nie poszedłem na studia informatyczne. Czy jest to możliwe aby nadrobić materiał z matematyki i przygotować się na studia, żeby nie mieć potem dużych problemów z zaliczeniami? Proszę o jakieś porady po jakie książki czy materiały sięgnąć. Jeżeli chodzi o uczelnie to myślałem o SAN w Łodzi w trybie niestacjonarnym, czy to dobry wybór? Czy lepiej iść na UŁ na Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej?
    • Przez Karina99
      Czy warto studiować gospodarkę przestrzenną na UŁ? Chciałabym się dowiedzieć, czy będzie po tym możliwośc znalezienia pracy. I czy opłacałoby się studiować oprócz tego drugi kierunek, np. filologię?
    • Przez Sowkers
      dziCześć, czy ktoś z Was zna może przypadek, w którym przyjęli osobę bez rekrutacji tj. bez opłaty i zgłoszenia na stronie rekrutacji na łódzkim umedzie, wydział wojskowo-lekarski, kierunek lekarski? 
      Nie spodziewałam się, ze progi w tym roku będą tak niskie, Wiec nie rekrutowalam się. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to napisanie podanie do dziekana z prośba o przyjęcie, jednak nie wiem czy to coś da. 
      Z góry dzięki za pomoc.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• @balamarki Można przenieść się z Polski do Niemiec, ale tylko w teorii. W praktyce nawet przeniesienie się z jednej niemieckiej uczelni na inną jest bardzo trudne i w zasadzie możliwe tylko po ukończeniu przedklinicznej części studiów (pierwsze 4 semestry). Wówczas można zamienić się z innym studentem na miejsca (są specjalne fora gdzie studenci szukają partnerów do zamiany).  W Twojej sytuacji rozwiązaniem byłoby aplikowanie na studia w Niemczech "od zera". 60% miejsc na medycynie uczelnie przydzielają według własnych kryteriów - w podaniu podajesz wyniki swojej matury, piszesz, że studiujesz medycynę w PL i na 99% dostajesz miejsce na 1. semestrze.  Semestry w Niemczech to nie dokładnie to samo co w Polsce. W Niemczech uczelnie ustalają "proponowany" przebieg studiów, ale masz w zasadzie dowolność w ich organizacji - np. stwierdzasz, że w tym semestrze nie masz siły na naukę, i zamiast robić 6 przedmiotów robisz tylko jeden. Są pewne wymagania na zasadzie: jeśli chcesz robić biochemię to musisz zdać najpierw chemię, jeśli chcesz zacząć fizjologię musisz zdać najpierw fizykę etc.  Bo "przyjęciu" się na 1 semestr w Niemczech dogadujesz z dziekanatem zaliczenie z automatu tego co miałaś w Polsce (przez 4 pierwsze semestry na med. w Niemczech niema ocen - jest zaliczone, albo niezaliczone). Dalej studiujesz tak, jak to sobie zaplanujesz- np. teoretycznie jesteś na 1 semestrze, ale (w zależności od tego co zostało Ci zaliczone) robisz zajęcia np. z 3 czy 4 semestru.    Co do egzaminów to po 4 semestrze (idąc zgodnie z zalecanym programem) pisze się pierwszy egzamin lekarski (pisemnie: anatomia w tym histologia i embriologia, fizyka, fizjologia, chemia, biochemia, psychologia z socjologią oraz ustnie: anatomia w tym histologia i embriologia, biochemia i fizjologia). Niezależnie od tego na którym jesteś semestrze w Polsce musisz zdać ten egzamin żeby rozpocząć zajęcia z części klinicznej (semestr 5-10 idąc zgodnie z programem). Po części klinicznej piszesz pierwszą część drugiego egzaminu lekarskiego. Semestr 11 i 12 to PJ (praktisches Jahr, roczna praktyka). Po PJ zdajesz drugą, praktyczną część drugiego egzaminu lekarskiego i.... jesteś lekarzem.    
    • Kierunki są bardzo zbliżone do siebie. Na forum są już dość mocno opisane różnice. Poczytaj. Czy dasz sobie radę? Trudno powiedzieć. To już kwestia tego ile możesz poświęcić czasu.
    • Witam,   Dostałem się na studia zaoczne AiR i MiBM. Jestem już kilka lat po LO i wiedza z matmy i fizyki trochę zanikła. Staram się powoli nadrabiać zaległości. Kilka lat pracuję jako ślusarz i spawacz, doświadczenie z automatyką i elektryką( oprócz spawania) mam małe, postanowiłem w tym roku rozwijać swoją wiedzę do czego zachęca mnie też pracodawca ponieważ planuje wdrażać nowe maszyny do firmy. Chciałem się poradzić który kierunek jest lepszy? Czy mając trochę zaległości, sumiennie pracując mam szansę na ukończenie studiów?   Pozdrawiam
    • Witam Czy ma ktoś wiedze na temat prowadzenia zajęć i przeprowadzania egzaminów na WNE lub na WZ UW wobec studenta trybu niestacjonarnego (wieczorowe)
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.