Skocz do zawartości
Finn

3 kierunki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jak żyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Z racji rzucania aktualnych studiów, chciałbym wybrać nowy kierunek. Wybór padł na kierunki ekonomiczne takie jak:

1.finanse i rachunkowość, 143 punkty

2.ekonomia,115 punktów

3.gospodarka przestrzenna, 98 licencjacka, 126 inżynierska

 

Najbardziej chciałbym się dostać na pierwszą pozycje (FiR). Jednak próg w tamtym roku wynosił 143 punkty, a mi wychodzi dokładnie 131.4. I tutaj rodzi się moje pytanie: czy jest w ogóle sens składać podanie na FiR i liczyć na trudniejszą maturę młodszego rocznika, niż demograficzny itd. ? Ogólnie próg w przeciągu ubiegłych lat (trzech) nieznacznie wzrósł. 

Zwykle uczelnia przyjmuje więcej studentów niż ma teoretycznie na konkretnym kierunku, także może ta "niewielka" różnica 12 punktów jakoś się zatrze ?

 

Pozdrawiam  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Przyznam się, że na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad gospodarką przestrzenną (o której więcej poczytasz tutaj: www.studia.net/gospodarka-przestrzenna)

to ciekawy i dający szerokie możliwości kierunek studiów. 

Również nie skreślałbym Ekonomii, na której spokojnie możesz wybrać specjalizację Finanse i Rachunkowość, więcej o tym znajdziesz tutaj: www.kierunki.net/ekonomia

Zdobędziesz zdecydowanie szerszą wiedzę pogłębioną o obszar specjalizacji i da Ci to w przyszłości szersze możliwości manewru.

 

Co do progów możesz spróbować składać, bo nie wiadomo jak to będzie w tym roku wyglądało, niż demograficzny się pogłębia, więc szansa jest. 

Co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek ekonomia wydaje mi się trochę ogólnym kierunkiem, aczkolwiek mogę się mylić. Kiedy zaczyna się robić tę specjalizacje? Np na drugim roku, czy dopiero po licencjacie? I jak z pracą po gospodarce przestrzennej ? Jeszcze jedno ciekawe pytanie: czy po którymkolwiek z tych kierunków mogę mieć problemy z pracą za granicą ? Mam tutaj na myśli to, że na studiach będziemy się poruszać w sferze polskiego prawa. To ogranicza mnie do pracy w Polsce ? Dzięki za odpowiedź ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek ekonomia jest bardzo szerokim kierunkiem studiów, ale dzięki emu daje dużą mobilność, w szybki i łatwy sposób poprzez studia podyplomowe możesz zrobić sobie dodatkową specjalizację. Specjalizację najczęściej wybiera się na 2 roku studiów, już na licencjacie. Finanse i rachunkowość na pewno odnoszą się tylko do polskiego prawodawstwa, a w każdym kraju prowadzi się rachunkowość na innych zasad, wiec to z tego punktu widzenia odpada. Niektóre przedmioty na Ekonomii też odnoszą się do prawa polskiego, jednak nie w tak ważnym zakresie jak na FiR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.