Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy student, który wynajmuje pokój bądź mieszkanie cieszy się wolnością zdala od rodziny. Entuzjazm ten szybko opada, gdy pojawia się główny problem a co dziś na obiad ? Warto znać kilka tanich knajp czy przepisów na szybkie jedzienie jeśli takie znacie to piszcie śmiało :) Ja osobiście polecam bary mleczne, które są tanie i występują w każdym mieście wystarczy się dobrze rozejrzeć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bary mleczne tak, tylko czy na dłuższą metę?

Jest ciekawa opcja ze szkołami podstawowymi, które dysponują stołówką, można wykupić sobie również tam obiady.

W tej chwili nie jest to popularne, ale jest to bardzo dobre i baaaardzo tanie rozwiązanie, ponieważ obiad dwudaniowy to koszt od 6 do 10zł.

Jednak dość szybko trzeba nauczyć się gotować? A jakie macie pomysły na dobry tani obiad?

Oczywiście najprostsze moim zdaniem są naleśniki.

Mój przepis to:

Mąką - 1-2szklanki

Mleko - 1-2 szklanki

Jajka - 2- 3 sztuki\

trochę cukru, soli i oczywiście olej.

W miseczce mieszamy mleko, mąkę, wrzucamy jajka, dodajemy trochę cukru i soli, tak aby wszystko nabrało konsystencji gęstawej:)

Podgrzewamy patelnię dodając troszeczkę oleju i rozlewamy powstałe ciasto na patelnię. Po chwili przewracamy naleśnika na drugą stronę, podpiekamy i gotowe:)

Najczęściej jem naleśniki na słodko: smaruję czekoladą i dodaję trochę pokrojonych bananów, można też posypać wiórkami kokosowymi.

Oczywiście wszystko zależy od nas:

Można jeść z dżemem, ze śmietaną, twarogiem, miodem, ze wszystkim czym nam się podoba.

Polecam również na szybko włożyć parówkę i ser do naleśnika i do mikrofalówki, albo z mięsem mielonym i serem;)

Palce lizać:) Mniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mnie ja nie wyobrazam sobie zycia bez mikrofalówki :) porpstu poezja jest tyle mozliwosci na szybkie smaczne jedzenie , czy ewentualnei podgrzanie , ja lubie robic sobie bułki z serem zóltym jakas szyneczka ewentualnie hamburgery z Cerfurta ;) cebulka ogórek i ekstra jedzonko za tak naprawde pare groszy B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś prawie codziennie smażyłem sobie pierś z kurczaka i gotowałem ryż i do tego jakiś sos ze słoika (np. aspiro z biedry), ale pierś z kurczak zdrożała (w przeciągu paru lat z około 11 zł na 15-17 zł) więc teraz ze względów finansowych smażę sobie na obiad 2 udka z kurczaka (w biedronce 6 zł za kg pakowanych ćwiartek kurczaka - pakowane po dwie) no i do tego ryż i sos :) jem to prawie codziennie i jeszcze mi się nie znudziło i chyba się nie znudzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie o niezawodnych zupkach chińskich. Tanio, szybko, noi prawie smacznie. Z nich można też robić sałatki, tj. z makaronu, dorzucając jakieś tam warzywka i majezon. Smakuje przyzwoicie. Ne ma to jednak jak wyżera domowa przywieziona od mamusi, choć słyszałam, że coraz rzadziej korzysta się z takich rarytasów na rzecz jedzenia na mieście. Wy też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem wypasione muffiny - tylko 10min roboty i 30min czekania, ale warto.

Przepis jest banalny:

Potrzebujemy:

2 szklanki mąki

1 jajko

2 łyżeczki proszku do pieczenia

80 gram cukru - mniej więcej 1/3 szklanki

trochę oleju

2 banany

opcjonalnie orzechy lub coś do środka

Wszystko to miksujemy do powstania jednolitej bardzo gęstej masy

i wrzucamy do foremek - ja nie miałem foremek więc z papieru do chleba porobiłem foremki

Z tego przepisu powinno być około 8 muffinów:)

Wrzucamy do rozgrzanego pierkarnika na 175 stopni i tak około 20-30 min

W zależności od wielkości foremek, im większe muffiny tym dłużej

mniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o naleśniki to łasuchom polecam dodać do ciasta odrobine miodu. Po wysmażeniu nasze naleśniki będą słodkie i smaczne :)

Fajnym pomysłem są też francuskie tosty, które można jeść prawie ze wszystkim - owocami, cukrem, ketchupem, szynką, podsmażaną cebulką, serem itp. Zawsze smakują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.