Skocz do zawartości
Suzann

PILNE! Inżynieria środowiskowa, dylemat "co dalej"

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam duży dylemat odnośnie wyboru kierunku studiów


Aktualnie jestem w technikum mocno związanym z przemysłem chemicznym, ale szczerze mówiąc mało mnie kręci praca wyłącznie w labo lub na taśmie produkcyjnej. Fajnie byłoby wykorzystywać tą wiedzę gdzieś dalej, ale nie jest to konieczne.


Chciałabym oprócz labo pracować z ludźmi, poznawać nowych, może być trochę papierkowej roboty, ale jednak żeby nie przeważała ta dokumentacja. Nie wykluczam też delegacji. 
Przypadkowo natknęłam się na coś takiego jak audyty, albo jakaś praca przy akredytacjach. 

 

I teraz pytanie - jak to ugryźć? Co studiować, żeby dostać się do takiej pracy?

 

Robiąc mały research zauważyłam, że nie wszędzie są wymagane do tego studia, raczej konkretne umiejętności, ale chciałabym mieć ten tytuł inżyniera, no i potem dalsze możliwości rozwoju. W oko wpadły mi kierunki inżynierskie związane z ochroną środowiska, te są akurat w Krakowie, ale nie wykluczam też innych miast:
-Inżynieria i Monitoring Środowiska (AGH)
-Inżynieria Kształtowania Środowiska (AGH)
-Inżynieria Środowiska (Politechnika Krakowska)

 

Jakie macie opinie o tych kierunkach? Nie chcę się skupiać na ekologicznych, wzniosłych hasełkach, patrzę na te kierunki czysto praktycznie. Fajnie byłoby usłyszeć też opinie ludzi pracujących w audytach i akredytacjach, pracujących w przemyśle albo których praca w jakiś sposób łączy się z moimi wymaganiami. Jestem dość elastyczna i łatwo jest mi przyswoić coś nowego. 

 

Muszę jeszcze dodać, że planuję studiować zaocznie, w międzyczasie iść do pracy (jeśli się uda, to prawdopodobnie coś związanego z chemią)

 

Matury z chemii nie planuję zdawać (czy jest sens napisać ją na kilka %?), celuję bardziej w matmę, angielski i może geografia (musiałabym zacząć przerabiać materiał dopiero teraz, ale słyszałam że jest to do ogarnięcia)

 

Dziękuję za przeczytanie i proszę o opinie <3
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2023 o 22:11, Suzann napisał:

W oko wpadły mi kierunki inżynierskie związane z ochroną środowiska,

Inżynieria środowiska nie ma nic wspólnego z ochroną środowiska. Kierunek ten skupia się na różnego rodzaju instalacjach budowlanych, m.in. wod-kan, sanitariaty, gazownictwo, ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja itp.

W dniu 5.01.2023 o 22:11, Suzann napisał:

Przypadkowo natknęłam się na coś takiego jak audyty, albo jakaś praca przy akredytacjach. 

Porządne korporacje zajmujące się różnego rodzaju audytem mają w swoich szeregach doświadczonych fachowców, którzy po drodze zaliczyli różnego rodzaju kursy dające stosowne uprawnienia. To nie działa tak, że świeżak po studiach prowadzi audyt i wydaje rekomendacje, o których nie ma żadnego pojęcia. Taki plan jest dobry, ale jego realizacja wymaga dużo czasu. Studia nie przygotowują do żadnej pracy, lecz dają podstawy do samodzielnego wykorzystania. I tutaj od Ciebie zależy, czy jako potencjalna absolwentka IŚ zaczniesz karierę jako konstruktor, inżynier budowy, technolog, asystent, handlowiec lub ktokolwiek inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.