Skocz do zawartości
Codman55

Prawo / Ekonomia - Prywatnie czy zaocznie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem obecnie studentem Politechniki  na kierunku Informatyka, ale mimo dobrze napisanej matury mat-fiz nie podoba mi się ten kierunek i chciałbym iść w kierunku studiów prawniczych bądź ekonomicznych.

 

Niestety nie mam rozszerzonych przedmiotów stricte humanistycznych aby dostać się "normalnie" na prawo czy ekonomie na studia dziennie na uczelni publicznej beż poprawiania matury a jednak zależałoby mi na nie "przekiblowaniu" roku w domu.

 

Dobrym rozwiązaniem wydaje się albo pójście zaocznie na kierunek Kierunek ekonomia na SGH albo stacjonarnie na prawo lub ekonomię na ALK i tu pytanie.

 

Czy sam fakt, że  ALK jest prywatną uczelnia bardzo utrudniłby znalezienie pracy czy zrobienie aplikacji?  Czy lepiej byłoby iść zaocznie na państwowej uczelni?

 

Ewentualnie jak wysokie są progi na SGH zaocznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po jaką cholerę ci przedmioty humanistyczne na kierunki ekonomiczne? Przecież tam biorą pod uwagę głównie studiuj matmę. Po diabła ktoś miałby wymagać przedmiotów humanistycznych na kierunkach ekonomicznych? Kierunki ekonomiczne nigdy nawet koło humanistyki nie leżały. 

 

Na prawie tak się przyjęło, że każdy zdaje historię, ale tak naprawdę na wielu uczelniach można w rekrutacji podmienić tę historię albo WOS na jakiś przedmiot ścisły i też jest ok. 

 

I co ma uczelnia do aplikacji? Na aplikację zdajesz test. Albo zdasz, albo nie. Wiadomo, że im lepsza uczelnia, tym więcej się nauczysz, ale ostatecznie to kwestia tego, czy... po prostu się nauczysz. Usiądziesz na czterech literach i zakujesz. 

 

Różnica może być w podejściu pracodawców. Prawnicy trochę mają kij w pewnej części ciała, więc często dyskryminują zaocznych i po uczelniach prywatnych. W finansach wręcz przeciwnie, liczy się doświadczenie, więc studia zaoczne mogą być plusem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.