Skocz do zawartości
Weroncia

Prowadzenie Bloga

Rekomendowane odpowiedzi

Zarabiac dużo możesz też na blogach o gotowaniu lub na filmikach na you tube, na których będziesz opowiadać o tym jak zjadłaś na drugie śniadanie kisiel :P Zarobki bywają wysokie, ale to nie jest reguła. Jeśli masz jakis pomysł to spróbuj. Nie nastawiaj się tylko od razu na zarobek, bo zazwyczaj pierwsze ewentualne (groszowe) zarobki pojawiaja się dopiero po kilku tygodniach lub miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za filmy płacą raczej zewnętrzne firmy. Np: prowadzisz bloga o gotowaniu i w jednym z filmów używasz produktów np. z biedronki. Prezentujesz wspaniałe parówki, które zawierają aż 0,5% mięsa... i zachwalasz je innym użytkownikom. Być może Biedronka zechce zapłacic za taką reklamę. Jeśli Twój blog/kanał na YT ma sporo widzów, to prawdopodobieństwo wysokich zarobków z Podyplomówki z reklamy... wzrasta;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to chyba pomysł i jednak pasja, taka czy inna, nieważne. Mnie ostatnio np. wciągnął bez reszty blog rysunkowy, zero tekstu, same ilustracje. Któż by pomyślał, że będzie mi to dostarczało tyle frajdy! :) A co do zarabiania to chyba kwestia wtórna. Dziś można juz mieć całkiem profesjonalną stronkę i nie trzeba się nawet za bardzo na tych wszystkich technicznych rzeczach znać. Ja zamówiłam stronkę np. tutaj i jakoś bez problemu sobie z nią radzę.

 

Blogi są jak wyjście człowieka z jaskini platońskiej, rewelacja, że jest ich coraz więcej!

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zarabianie na blogu można raczej traktować jako dodatkową kasę na koncie, a nie jako źródło utrzymania (no chyba że jest się Kasią Tusk:)). Form zarabiania jest wiele - począwszy od wyświetlania reklam z opłatą za kliki, przez lokowanie produktu we wpisach, aż po wpisy gościnne, czy za zamieszczanie płatnych linków kierujących do różnych stron. Tutaj jednak wszystko (stawki) zależy od jakości bloga - ruchu, treści, tego jak jest oceniany przez wyszukiwarkę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał zacząć pisać bloga modowego. Ostatnio coraz częściej zaglądam w takie miejsca i myślę, że już trochę wiem na ten temat. Ostatnio zainteresował mnie artykuł o kamizelkach. Zobaczcie sobie" http://kedu.pl/kamizelka-powrot-do-przeszlosci/. Jak dla mnie to jest to mega fajna sprawa i chyba sam zainwestuję w to, by w mojej garderobie pojawiło się coś takiego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blog to świetny sposób na zarobek ale trzeba się wybić co nie jest proste. Sam mam bloga od pięciu lat i nie jest on zbyt popularny. Rozważam zapisanie się na szklenie z social marketingu, które znalazłem na http://xannsem.com/szkolenia/social_media_marketing by dowiedzieć się jak wykorzystać fb i inne portale społecznościowe w promocji mojego bloga. Co myślicie o promocji na fb lub twitterze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blog to świetny sposób na zarobek ale trzeba się wybić co nie jest proste. Sam mam bloga od pięciu lat i nie jest on zbyt popularny. Rozważam zapisanie się na szklenie z social marketingu, które znalazłem na http://xannsem.com/szkolenia/social_media_marketing by dowiedzieć się jak wykorzystać fb i inne portale społecznościowe w promocji mojego bloga. Co myślicie o promocji na fb lub twitterze?

 

oczywiście media społecznościowe to dobry i szybki sposób na promocję bloga, warto jeszcze poszukać innych tematycznych blogów i spróbować nawiązać z nimi współpracę np gościnne publikowanie artykułów itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że blogi są ostatnimi czasy bardzo modne. Nie tylko te modowe, ale także kulinarne czy o fitnessie. Z jednej strony jest to pozytywne zjawisko, ponieważ internatura ma z czego wybierać. Jednak wielu blogerów zakłada bloga z myślą o zysku co moim zdaniem nie jest zbyt dobrą motywacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest modne i powszechne, dlatego ciężko się przebić i zyskać większą publiczność :) Musimy naprawdę proponować coś oryginalnego by zaistnieć w sieci. Nie wystarczy tylko kopiuj wklej, czy dzielenie swoimi przemyśleniami dnia codziennego. Powstały nawet specjalne narzędzia typu http://traffic-network.pl/ umożliwiające nam znaczne zwiększenie ruchu na naszej stronie, oczywiście nic za darmo ;) Zatem blogowanie to już niezły biznes, a nie tylko niewinna zabawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz powstaje też coraz więcej blogów modowych czy kulinarnych, więc tą tematykę można sobie odpuśić. Co prawda zainteresowanie takimi strony wciąż jest duże, ponieważ ja sama lubię wyszukać porad na temat tego jak wyróżnić się w szkole, ale ciężko się będzie wybić w jakikolwiek sposób. No chyba, że jesteśmy prawdziwymi pasjonatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blogspot mogę polecić, bardzo intuicyjny.

 

A co do blogów, to bardzo dobrze, że można je prowadzić. Oczywiście - wiele to tylko pisanina, ale są ludzie, którzy naprawdę mają pomysł, talent, chęci i mogą za darmo się wyrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.