Skocz do zawartości
AllC

Wznowienie studiów - różnice programowe

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Planuję wybrać się na rozmowę z dziekanem i chciałbym rozeznać się trochę w swojej sytuacji. W regulaminie studiów jest zapis, że wznowić można się dopiero od nowego roku akademickiego, aczkolwiek jeśli byłaby taka możliwość, to chętnie zacząłbym od semestru letniego. 

 

Czy w związku z niezaliczeniem 2 przedmiotów tj. seminarium i praca dyplomowa obowiązywałoby mnie uzupełnienie różnic programowych / realizacja przedmiotów z innej specjalności?

Seminarium właściwie funkcjonowało jedynie na papierze, a przedmiot praca dyplomowa to ocena wystawiana przez promotora przed złożeniem pracy.

Obecnie w programie zmieniły się przedmioty tj.

2 sem. - 1 przedmiot

5 semestr - 3 przedmioty

6 semestr: 

- na ostatnim roku realizowana jest inna specjalność (przedmioty z mojej mam pozaliczane), 

- doszedł egzamin kompetencyjny (0 ECTS), z którego ocena wlicza się do oceny końcowej ze studiów 

- i język obcy techniczny (z poprzedniego programu mam zaliczone 3 bloki języka i certyfikację)

 

Liczba punktów ECTS do uzyskania ta sama

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Łukasz napisał:

Niestety obawiam się, że musisz zaliczyć różnice programowe. Musisz wznowić studia i nadrobić różnice programowe ponieważ dyplom otrzymasz z obecnego programu studiów.

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie raczej bez szans, by uzupełnić zmienione przedmioty i te z nowej specjalności z 5 sem. na semestrze letnim, a z początkiem kolejnego roku akademickiego dochodzą kolejne zmiany w programie. Czy jakby okazało się, że niedokończenie przeze mnie studiów było niezależne ode mnie, tj. poważniejszą udokumentowaną chorobą, która dosłownie - znacząco uniemożliwiała mi pisanie pracy to czy w twojej opinii zmieniłoby coś w tej sytuacji? 

 

W regulaminie znalazłem zapis, że 

Studenta, który posiada ponowną rejestrację na ten sam semestr lub rok nie obowiązuje uzyskiwanie zaliczeń i zdawanie egzaminów z przedmiotów uprzednio zaliczonych. W przypadku wystąpienia zmian programowych dotyczących efektów uczenia się, Prodziekan, na wniosek studenta złożony w ciągu 14 dni od rozpoczęcia semestru, może podjąć decyzję o uznaniu przedmiotów już zaliczonych jako równoważnych. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, AllC napisał:

W przypadku wystąpienia zmian programowych dotyczących efektów uczenia się, Prodziekan, na wniosek studenta złożony w ciągu 14 dni od rozpoczęcia semestru, może podjąć decyzję o uznaniu przedmiotów już zaliczonych jako równoważnych. 

Powyższy zapis to w zasadzie mowa-trawa całkowicie zależna od interpretacji dziekana lub właściwego prodziekana. Potrzebujesz jasnej odpowiedzi, koniecznie na piśmie (!!!), by wiedzieć, na czym stoisz. Na piśmie dlatego, by później nie było sytuacji, że ustnie obiecano przepisanie, a później wychodzi coś zupełnie innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.