Skocz do zawartości
mystery-of-silence

Czy moge iśc na studia informatyczne ?

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak. Jestem właśnie w 2 kl liceum profil mat-geo-ang więc niestety poza matematyką z informatyką jest słabo związany. Ale w mojej szkole mat-inf-ang niestety już nie było a na mat-fiz-inf nie chciałam iść ze względu na rozszerzoną fizykę. Idę nową podstawą programową więc niestety od tego roku nie mam wgl studia.net/informatyka. Generalnie z studia.net/informatyka zawsze byłam dość dobra. W tamtym roku miałam 6, co prawda nie było tak trudno ale jednak radziłam sobie lepiej niż inni ;) Dość szybko ją łapie i jak sie już jej uczę to raczej nie mam problemu, ale niestety jak wiadomo inf w podstawówce i gimnazjum wygląda nie za ciekawie a w ciągu 1 roku i 1 h tygodniowo zbyt wiele raczej nauczyć się nie da. Więc no sprawa wygląda tak. Bardzo lubię ten przedmiot, dość szybko go łapie ale niestety zbyt wiele nie umiem ;) Programowanie - zero, HTML niewiele, prostą stronkę robiliśmy w tamtym roku i przyznam że sprawiało mi to dużo przyjemności ale jednak to nie było zbyt wiele. Ostatnim czasem lubiłam się bawić Photoshopem i jak na amatora chyba nie najgorzej mi idzie. Po prostu lubie kombinować, jak czegoś nie umiem, sama doszukiwać się rozwiązania i to mnie cieszy ;D Nieraz w ten sposób dochodziłam do zamierzonego efektu, może i niezbyt profesjonalnie ale jednak. Jeśli chodzi o montowanie komputera i wiele innych rzeczy niestety marnie. Zawsze tym zajmował się mój brat. Z matematyki raczej jestem dość dobra, planuję zdać rozszerzoną na maturze, a wiem że na tym kierunku jest też bardzo potrzebna. I tu właśnie rodzi się moje pytanie.
Ile trzeba umieć już na starcie ? Czy dałabym radę wszystko nadrobić ? Nie mam za bardzo lepszych pomysłów, a przyznam że to sprawiałoby mi frajdę. ;) Czy nie znając C++ i więcej niż podstaw z HTML wgl mam jakieś szanse ? Wiem, ze próbować zawsze można, ale jeśli nawet zakładając że się dostanę miałabym totalnie odstawać od reszty i wylecieć po 1 roku to to po prostu nie miałoby sensu.
A jeżeli już próbować to gdzie najlepiej ? Interesuje mnie Kraków.
Bardzo proszę o odpowiedź ;) w szczególności od osób mających styczność z tym kierunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najważniejsza na tym etapie jest matematyka, ponieważ ona będzie podstawą studiów na kierunkach informatycznych reszty możesz się nauczyć, ale bardzo dobrze, że już coś robisz w tym kierunku później będzie CI dużo łatwiej, koleżanka Aga powinna CI podpowiedzieć jakieś uczelnie z Krakowa. 

Zajrzyj tutaj:

http://krakow.studia.net/matematyczno-informatyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Jestem właśnie w 2 kl liceum profil mat-geo-ang więc niestety poza matematyką z informatyką jest słabo związany. Ale w mojej szkole mat-inf-ang niestety już nie było a na mat-fiz-inf nie chciałam iść ze względu na rozszerzoną fizykę. Idę nową podstawą programową więc niestety od tego roku nie mam wgl informatyki. Generalnie z informatyki zawsze byłam dość dobra. W tamtym roku miałam 6, co prawda nie było tak trudno ale jednak radziłam sobie lepiej niż inni ;) Dość szybko ją łapie i jak sie już jej uczę to raczej nie mam problemu, ale niestety jak wiadomo inf w podstawówce i gimnazjum wygląda nie za ciekawie a w ciągu 1 roku i 1 h tygodniowo zbyt wiele raczej nauczyć się nie da. Więc no sprawa wygląda tak. Bardzo lubię ten przedmiot, dość szybko go łapie ale niestety zbyt wiele nie umiem ;) Programowanie - zero, HTML niewiele, prostą stronkę robiliśmy w tamtym roku i przyznam że sprawiało mi to dużo przyjemności ale jednak to nie było zbyt wiele. Ostatnim czasem lubiłam się bawić Photoshopem i jak na amatora chyba nie najgorzej mi idzie. Po prostu lubie kombinować, jak czegoś nie umiem, sama doszukiwać się rozwiązania i to mnie cieszy ;D Nieraz w ten sposób dochodziłam do zamierzonego efektu, może i niezbyt profesjonalnie ale jednak. Jeśli chodzi o montowanie komputera i wiele innych rzeczy niestety marnie. Zawsze tym zajmował się mój brat. Z matematyki raczej jestem dość dobra, planuję zdać rozszerzoną na maturze, a wiem że na tym kierunku jest też bardzo potrzebna. I tu właśnie rodzi się moje pytanie.

Ile trzeba umieć już na starcie ? Czy dałabym radę wszystko nadrobić ? Nie mam za bardzo lepszych pomysłów, a przyznam że to sprawiałoby mi frajdę. ;) Czy nie znając C++ i więcej niż podstaw z HTML wgl mam jakieś szanse ? Wiem, ze próbować zawsze można, ale jeśli nawet zakładając że się dostanę miałabym totalnie odstawać od reszty i wylecieć po 1 roku to to po prostu nie miałoby sensu.

A jeżeli już próbować to gdzie najlepiej ? Interesuje mnie Kraków.

Bardzo proszę o odpowiedź ;) w szczególności od osób mających styczność z tym kierunkiem.

Cześć :) Ja nie mam styczności ani z matematyką, ani z informatyką, ale chciałabym Ci pogratulować podejścia. Super, że już o tym myślisz i przede wszystkim sama próbujesz się czegoś nauczyć. Myślę, że wielu kandydatów na studia informatyczne ma solidne przygotowanie z matematyki i to wszystko. Reszty się nauczysz, szczególnie z takim podejściem. Poza tym do studiów masz jeszcze trochę czasu, więc jeszcze możesz coś uzupełnić, żeby było łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na informatyke nie trzeba fizyki. Mam osobiście kolegę, który matematyke na maturze zaliczył za drugim podejściem- poprawka i dostał się na dzienne na Uniwersystet na informatyke. A to, że nie znasz języków programowania to nic nie znaczy bo na studiach dopiero wybierzesz sobie specjalizację. Czy chcesz zostać programistką czy jak ja ukonczyć sieci komputerowe. Obecnie na czasie jest programowanie ze wględu na nowe aplikacje mobilne i tego typu ale pamiętaj że moda przemija a sieć ktoś musi zrobić i skłaniał bym się w kierunku ten specjalizacji. Dobry programista bez sieciowca nic nie zrobi

 

szamba betonowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek wybierasz patrząc na zainteresowania i umiejętności, a nie na przypadek. Nie ma sensu studiowanie czegoś, w czym kompletnie się nie odnajdujesz.

Nawet lepiej robić w danym kierunku szkolenia zawodowe, niż bawić się w studia, które cię nie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz iść na studia informatyczne, tylko musisz się przygotować, że łatwo nie będzie i będziesz musiała się wiele uczyć. Moja przyjaciółka była w liceum w klasie o profilu humanistycznym, w 3. klasie stwierdziła, że zdaje rozszerzoną chemię i biologię na maturze i cały rok pilnie się uczyła. Dostała się na inżynierię biomedyczną, gdzie uczono jej m.in. programowania. Na praktyki wybrała firmę informatyczną, sprawdziła się i zaproponowano jej pracę. Obecnie programuje, zajmuje się też tworzeniem wirtualnych spacerów po firmie. Jak się okazuje dla chcącego nic trudnego. Lubi swoją pracę, mimo że nie do końca pokrywa się ze studiami. Jednak to tam w zaledwie kilka miesięcy nauczyła się podstaw programowania, które teraz poszerza o nowe umiejętności. Życzę powodzenia! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia mają być tym co was interesuje, tak więc pójście na nie na siłę całkowicie mija się z celem. Radzę celowanie w zainteresowania. Jeśli faktycznie jakiś kierunek was interesuje to warto robić takie szkolenia, ale na pewno nie wybierajcie tego w sposób przypadkowy - żadna przyjemność. Stracicie lata na naukę czegoś, co wam się nie przyda. Na naukę w new nails poświęciłam kilka miesięcy, a pracę mam, więc po co mi były te studia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janse, że możesz iść na informatykę! Skoro jesteś dobra z matematyki a na informatyce w szkole też sobie radziłaś lepiej niz inni, to z pewnością poradzisz sobie na studiach, tym bardziej, że u Ciebie widać dużą chęć żeby samemu do czegoś dojść. Poszukaj sobie informacji o pragramie studiów, zazwyczaj na stronach uczelnie są podane plany zajęć i opisy przedmiotów więc zobaczysz, czego się można spodziewać na początku! Dużo informacji o uczelniach polskich i zagranicznych jest na str. fundacji Adamed, która wspiera młodych zdolnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż miło się czyta wypowiedzi osób, które tak poważnie podchodzą do tematu :) Ja uważam, że powinnaś iśc na studia informatyczne, z Twojego posta wnioskuję, że na pewno sobie poradzisz bo nie boisz się sama uczyć i robić coś ponadto czego od Ciebie wymagają. Fajnym pomysłem jest też konkurs o którym wspomniała blondynka, masz sznasę sprawdzić się w rywalizacji z innymi no i Adamed zapewnia świetne nagrody, to stypendium na naukę za granicą - rewelacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.