Skocz do zawartości
jakub.swiatkowski9@gmail.c

Chemia medyczna i bioinformatyka

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie? Mam dosyć analityczny umysł i ogólnie takie moje małe marzonko, to praca w laboratorium, rozumienie procesów biochemicznych w organizmach żywych.

Niestety z biologią mam ciężko, bo pamięć mam dosyć średnią, szczególnie w kwestiach botaniki. Mam dobrze zdaną rozszerzoną matematykę, a na bioinformatyce może być wskazana trzykrotniem, więc to plus.

Uważam, że bioinformatyka to dobrze rozwijający kierunek w tym kontekście. Co uważacie? Może ktoś zna jakiegoś absolwenta lub sam studiuje. Będę wdzięczny za wszelkie wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie chemie lepiej sobie odpuścić. Perspektywy są marne, a studia nie należą do najlżejszych. Zwyczajnie nie warto wkładać więcej wysiłku od tych, którzy mają stosunkowo lekkie studia i potem wychodzą na tym naprawdę przyzwoicie. 

Godzinę temu, jakub.swiatkowski9@gmail.c napisał:

Uważam, że bioinformatyka to dobrze rozwijający kierunek w tym kontekście

Nic nie stoi na przeszkodzie do zbadania rynku pracy dla bioinformatyków. Kierunek istnieje już pewien czas, więc na pewno zdążył przejść jakąś weryfikację rynkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa swietne kierunki do studiowania, pozniej trudniej z praca ale moim zdaniem warto spelniac marzenia. 

Studia na kierunku biologia mozna sie nauczyc. Natomiast wazna jest Studia na kierunku chemia i matematyka

Poczytaj tutaj

https://studia.pl/jesli-nie-farmacja-to-moze-chemia-medyczna/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jakub.swiatkowski9@gmail.c napisał:

Jakimi narzędziami najlepiej badać rynek pod kątem kierunku? Jakieś rady?

Ilość dostępnych ofert pracy i dynamika ich zmian, ekonomiczne losy absolwentów tego kierunku na różnych uczelniach... Jest całe mnóstwo opcji. Wystarczy odrobina chęci do znalezienia informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie robiłem, ale absolwentów ciężko znaleźć. Co do ofert pracy - znajduję dużo ofert, które w wymaganiach mają, cytuję "Ukończone studia II stopnia z kierunków: biotechnologia, biologia lub nauk pokrewnych". Moim zdaniem bioinformatyka jest nauką pokrewną, ale skąd mam mieć pewność, że akurat to będzie pasowało? Mam 19 lat i nie wiem jak działa ta branża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jakub.swiatkowski9@gmail.c napisał:

Co do ofert pracy - znajduję dużo ofert, które w wymaganiach mają, cytuję "Ukończone studia II stopnia z kierunków: biotechnologia, biologia lub nauk pokrewnych". Moim zdaniem bioinformatyka jest nauką pokrewną, ale skąd mam mieć pewność, że akurat to będzie pasowało?

Liczbę znalezionych ofert odnieś do liczby absolwentów, żeby mieć jakiś racjonalny obraz sytuacji. Poza tym, większość bioinformatyków zapewne poczułaby się urażona, gdyby ktoś stwierdził, że ich wykształcenie jest pokrewne do Studia na kierunku biologia:P

 

Btw - skoro rozważasz bioinformatykę, to dlaczego nie zwykła informatyka na uniwerku albo polibudzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez tez pod uwage, ze powinienes studiowac to co lubisz a nie do konca patrzec na rynek pracy. 

Dlaczego? Bo studia pracy nie daja to raz a dwa nie wiesz co bedzie za 30 lat a wtedy dalej bedziesz pracowac. 

Wiec badanie obecnych losow to ciekawostka. 

Mam 2 dobrych znajomych po chemii. Jedna osoba w Irlandii pracuje w laboratorium lekow dla zwierzat a druga jest dr w laboratorium w Holandii. Nigdy nie zalowali ze wybrali chemie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gutek , interesuje mnie biologia molekularna. Chciałem iść na farmację, ale to nie wypali. Zdawałem rok temu matmę, angielski i geografię rozszerzoną, ale stwierdziłem po roku studiów ekonomicznych, że chcę iść w kierunku farmacji/chemii/matematyki. Teraz mam kursy maturalne z chemii i Studia na kierunku biologia. Z matematyki mi szło najlepiej i to jest mój konik.

Informatyka ma się nijak do bioinformatyki. Dorzucam losowy przykład: "Dziś, dzięki bioinformatyce a w szczególności jej subdyscyplinie – infogenetyce, można było sprawnie rozszyfrować genom nowego koronawirusa."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jakub.swiatkowski9@gmail.c napisał:

@Gutek , interesuje mnie biologia molekularna. Chciałem iść na farmację, ale to nie wypali. Zdawałem rok temu matmę, angielski i geografię rozszerzoną, ale stwierdziłem po roku studiów ekonomicznych, że chcę iść w kierunku farmacji/chemii/matematyki. Teraz mam kursy maturalne z chemii i biologii. Z matematyki mi szło najlepiej i to jest mój konik.

To duży plus, jeśli studia pozwalają rozwijać swoje zainteresowania. W każdym razie informatyka ma znacznie szersze zastosowanie od jakkolwiek pojętych nauk przyrodniczych, więc najcenniejszymi kompetencjami wyniesionymi z tych studiów będa umiejętności programowania. Przyszła praca też raczej zapowiada się w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.