Skocz do zawartości
patafix

Bardzo trudny problem! :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem w klasie maturalnej na profilu biol-chem. Mam zamiar iśc na studia medyczne o kierunku lekarskim. I zastanawia mnie czy mógłbym wziąć drugi kierunek. Wiem że medycyna to ciężka rzecz, ale zależy mi na dwóch. Tym drugim byłaby prawdopodobnie Studia na kierunku chemia albo biologia. Co lepiej wybrać? Czy wgl jest możliwe wzięcie tak trudnych dwóch kierunków? Czy to nie za dużo? Z góry dziękuje za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Medycyna jest tak absorbująca, że ciężko Ci będzie połączyć oba kierunki. Pamiętaj, że za drugi kierunek musisz płacić. Studia na kierunku chemia jest bardzo trudna, biologia też nie należy do łatwych kierunków studiów, pamiętaj też, że na obu kierunkach masz różne przedmioty i będziesz uczyć się różnych rzeczy więc małe szanse, że coś Ci się pokryje, szczególnie na początku. 

A jaka uczelnia? jakie miasto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już fakt nakładania się na siebie obowiązkowych zajęć, czyli braku fizycznej możliwości bycia w dwóch miejscach jednocześnie - zdajesz sobie sprawę, że drugiego kierunku nie można robić za darmo, o ile nie jest się w grupie 10% najlepszych studentów? A to ryzykowne zakładać z góry, że się będzie. Poza tym nie za bardzo wiem, jaki widzisz cel robienia jednocześnie medycyny i Studia na kierunku biologia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Wydziale Studia na kierunku biologia UAM jest ciekawy kierunek - ochrona środowiska w języku angielskim. To studia drugiego stopnia dofinansowane z funduszy unijnych, więc są bezpłatne nawet dla tych, którzy wybiorą je jako drugi kierunek studiów. Z tym, że najpierw trzeba skończyć studia I stopnia. Jeżeli chcesz zajrzyj pod link http://www.uczelnie.net/studia-kierunki?idf=7160&p=&n=uniwersytet-im-adama-mickiewicza-w-poznaniu-wydzial-biologii. Powodzenia w podjęciu decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko i wyłącznie po studiach, studia podyplomowe są właśnie dla osób, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę, ale mają już dyplom. 

Dzięki temu nie muszą uczyć się już wszystkich przedmiotów tylko to co ich interesuje. 

Jak chcesz poczytać więcej o studiach podyplomowych to tutaj:

www.studiapodyplomowe.net

 

Nawet masz konkretny artykułu dla kogo są studia podyplomowe:

http://www.studiapodyplomowe.net/artykuly/jak-wybrac-podyplomowke/43-dla-kogo-studia-podyplomowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.