Skocz do zawartości
Candlesara

Opinia o koźminskim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Matura zbliża się wielkimi krokami, a ja poważnie zaczęłam zastanawiać się nad kontynuacją mojej edukacji na prywatnej uczelni Koźmińskiego. Pomysł jest nowy, nigdy wcześniej prywatnej uczelni nie brałam pod uwagę, ponieważ moja rodzina nie akceptuje żadnej innej uczelni niż publiczna. Z tego tytułu idąc na prywatną uczelnie, musiałabym sama ją sobie opłacić, czyli pracować jednocześnie.

Stąd moje kilka pytań, na które odpowiedzi w dużym stopniu pomogłyby mi w podjęciu decyzji

 

1. Czy w ogóle istnieje jakieś ryzyko odrzucenia przez uczelnię?

2. Czy realne jest pracować i studiować jednocześnie bez pomocy finansowej rodziców? (Liczę, że z domu wyrzucona nie będę)

3. Czy cokolwiek tracę wybierając Podyplomówki z zarządzania na uczelni prywatnej zamiast na np. Uniwersytecie Warszawskim? (Oprócz 60 tysięcy ;))

4. Czy studia w języku angielskim ”Bachelor In Management” dałyby mi większe predyspozycje i możliwości niż zwykle Podyplomówki z zarządzania na rynku pracy?

5. Czy w ogole warto inwestować w studia?  Nie wyobrażałam sobie robić tzw gap year. Tym bardziej moja rodzina

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jest przeprowadzana normalna rekrutacja, jednak dużo mniej kandydatów odrzucają

2. Tak, ja tak zrealizowałem całe studie

3.  Czy tracisz? i tak i nie. To trochę inny typ studiów, dużo więcej zależy od Ciebie samej

4. Te studia nie mają znaczenia na rynku zagranicznym a i w Polsce nikt tym się nie sugeruje, potwierdza jednak, że masz dobry poziom językowy

5. Każde studia są płatne, tylko jedne finansowane są pośrednio czyli z naszych podatków inne bezpośrednio. Zawsze warto inwestować w własne pragnienia zdobywania wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łukasz napisał:

1. Jest przeprowadzana normalna rekrutacja, jednak dużo mniej kandydatów odrzucają

2. Tak, ja tak zrealizowałem całe studie

3.  Czy tracisz? i tak i nie. To trochę inny typ studiów, dużo więcej zależy od Ciebie samej

4. Te studia nie mają znaczenia na rynku zagranicznym a i w Polsce nikt tym się nie sugeruje, potwierdza jednak, że masz dobry poziom językowy

5. Każde studia są płatne, tylko jedne finansowane są pośrednio czyli z naszych podatków inne bezpośrednio. Zawsze warto inwestować w własne pragnienia zdobywania wiedzy

Odnosząc się do odp nr. 4 - Czy ma Pan może wiedzę na temat czy da się zrobić licencjat w Polsce, a następnie magistra za granicą? Albo czy za granicą studia podyplomowe MBA wystarczą, aby być kimś znaczącym w branży i dobrze postrzeganym przez zagranicznych pracodawców? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.