Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Jestem w klasie maturalnej, będę zdawał maturę rozszerzoną z matematyki, fizyki i angielskiego. Niedługo przede mną wybór studiów. Chciałbym studiować na politechnice wrocławskiej/łódzkiej. Zrobiłem dość spory reasearch w kierunkach, które oferują te uczelnie, jednak nadal nie mogę się zdecydować. Początkowo moim celem było coś związanego z elektroniką/elektryką, ale po paru podejściach w domu do mikrokontrolerów, po których za każdym razem byłem tylko i wyłącznie zdenerwowany, stwierdzam że to chyba nie to czego chcę się dalej uczyć. Jeżeli chodzi o fizykę i matmę to radze sobie b.dobrze. Najbardziej lubię chyba działy o prądzie ale samo grzebanie w tym mnie frustruje. W przyszłości chciałbym założyć własną firmę i każdy kierunek staram się analizować właśnie pod tym kątem, z czym by się to dało później powiązać. Interesuje mnie motoryzacja, nowinki technologiczne w tej dziedzinie itd. Przed wyborem liceum, do samego końca byłem przekonany, że idę na biochem, ale w ostatniej chwili zmieniłem na matfiz i była to jedna z lepszych decyzji w moim życiu, bo po prostu bardzo lubię te przedmioty. Zastanawiałem się również nad medycyną , gdyż UM w Łodzi daje możliwość rekrutacji z matematyki i fizyki, a po czasach gimnazjum pozostaje jakieś zamiłowanie do Studia na kierunku biologia i chemii, jednak boje się, że nie dam rady nadrobić chemii, która ponoć na tej uczelni jest bardzo ciężka. Nie wiem czym powinienem się kierować w tym wyborze. I jeśli miałoby to pomóc to na PWr(wolałbym Wrocławską niż Łódzką ) rozważałem: Robotyka i Automatyzacja Procesów w. Mechaniczny, Mechatronikę w.Mechaniczny, Elektrotechnikę w.Elektryczny, AiR w.Elektroniki, MiBM na w.Mechanicznym oraz Elektronikę na w.Elektroniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kierunki są do siebie bardzo zbliżone jeśli chodzi o merytoryke. AiR czy Mechatronika to kierunki z połączenia dziedzin studia.net/informatyka matematyki i mechaniki. Wydają się ciekawszym wyborem niż sama elektrotechnika. 

Kierunki są na różnych wydziałach ponieważ różnią się minimalnie profilem kształcenia i specjalnosciami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.