Skocz do zawartości
Meowie

Studiowanie dwóch języków

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

   nazywam się Andrew mam 22lata, jestem z wsi oddalonej o 30km od Gdańska, jestem po technikum gastronomicznym i przystępuje po raz pierwszy raz do matury - czyli tej co będzie w 2020 roku. Chce chodzić na studia dzienne lingwistyczne; obecnie patrząc na moje pochodzenie znam bardzo dobrze język niemiecki jak i angielski (może nie na poziomie perfekcyjnym - ale na pewno eskalującym między poziomem B2 a C1). Mianowicie chce iść na germanistykę, bo interesuję się tym językiem jak i jego kulturą. Jednak że znam bardzo dobrze język niemiecki i nie czuł bym ogromnych problemów podczas studiowania go, to jestem w stanie (i chcę) studiować dodatkowo drugi język w tym przypadku patrzę na sinologię ( j. Chiński) - z takich powodów, że język na ten moment jest bardzo poszukiwany na rynku pracy oraz że sam język Chiński ma na mnie pozytywny wpływ, ponieważ lubię kulturę wschodnią. 

 

Pytanie jest takie; czy mogę na studiach dziennych studiować oba te języki i z nich zdawać, czyli germanistykę i sinologię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wielu uczelniach jest taki przepis, że nie możesz naraz zacząć dwóch kierunków, tylko co najwyżej od drugiego roku, to raz. 

 

Większość ludzi zaczyna filologię od poziomu B2, bo to po prostu poziom rozszerzonej matury, więc jeśli to rzeczywiście jest Twój poziom, to raczej nie będziesz się wyróżniał. To dwa. 

 

Sinologia to małe studia, zwykle uczelnie przyjmują po nie więcej niż 20 osób na rok. A to oznacza jedną grupę zajęciową. Na większości dużych kierunków masz do wyboru kilka grup zajęciowych, na które możesz się rejestrować, a wtedy łatwo sobie uszyć takie plan, żeby zajęcia na obu kierunkach się nie pokrywały. Z takim kierunkiem jak sinologia, na którym nie dość, że jest dużo godzin zajęć, to jeszcze nie ma praktycznie możliwości wyboru godziny tych zajęć, może Ci być trudno. To trzy. 

 

Zasady rekrutacji i wymagane przedmioty znajdziesz na na stronie interesującej Cię uczelni, ale na filologie zwykle jest tak, że liczy się przede wszystkim rozszerzony język obcy albo dwa rozszerzone języki obce plus rozszerzony polski. Jak sobie zdasz rozszerzone polski, angielski i niemiecki, powinieneś móc wziąć udział w rekrutacji na większości uczelni. Weź tylko pod uwagę, że sinologia jest kierunkiem, na który są jedne z najwyższych progów w Polsce, często nie dostają się tam osoby, które pozdawały rozszerzenia na 90%. Na germanistykę będzie dużo łatwiej się dostać. To cztery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Witam, zwracam sie do osób korzystających z kredytu hipotecznego o uzupełnienie krótkiej ankiety. Zebrane dane zostaną wykorzystane do napisania pracy dyplomowej. https://forms.office.com/e/TdfQmLGPdd
    • Jeśli przykładasz dużą wagę do codziennej stylizacji i lubisz zawsze czuć się piękna, z pewnością wiesz, że perfumy są nieodłączonym elementem dnia. Należy dobierać je jednak do okoliczności, pH skóry, a nawet pory roku.
    • Hugo Boss Energise z pewnością można opisać jako energetyczne i pobudzające – takie jak nadchodząca pora roku. Zapach jest trwały i silny, utrzymuje się na ciele przez cały dzień, a na odzieży nawet do kilku dni. Stanowi połączenie drzewa cytrusowego, mandarynki, kardamonu i kolendry.
    • Witajcie,  ostatnio rozważam studiowanie dietetyki na mgr bo Polskie Towarzystwo Dietetyków składa ustawę o regulacji zawodu dietetyka jako medycznego więc bardzo możliwe, że w najbliższej przyszłości osoby po dietetyce otrzymają Prawo Wykonywania Zawodu więc automatycznie będą miału uregulowaną pensję i pozycję z własnym samorządem jak lekarze, pielęgniarki czy farmaceuci.  Osobiście interesuje się dietetyką i rozważam robienie studiów magisterskich niestacjonarnie, tylko mam wątpliwości, czy to ma sens skoro ciągle słyszy się, że perspektywy nie są dobre ponieważ bardzo dużo absolwentów dietetyki jest obecnych na rynku pracy przez co wysoka konkurencja jest.  Mam też opcję wyjazdu za granicę i chętnie z niej skorzystałbym tylko waham się, ponieważ nie wiem, czy całe życie chciałbym mieszkać w innym kraju i dlatego rozważam tą dietetykę jako taką alternatywę, gdy za kilka lat chciałbym wrócić i wiem, że gdy ten kierunek zostanie uregulowany to raczej już nie będzie szansy na robienie magisterski bez licencjata z tego kierunku a nawet może stać się 5-letnia.  Co o tym sądzicie, czy według Was warto inwestować kolejne 2 lata czy lepiej postawić wszystko na 1 kartę i wyjechać?  
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.