Skocz do zawartości
vacosq

Studia niestacjonarne UMK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję studia na UMK w Toruniu w trybie niestacjonarnym. Pod uwagę biorę kierunki takie jak: Bezpieczeństwo wewnętrzne, psychologia i komunikacja w biznesie, finanse i rachunkowość, kierunek logistyka oraz Podyplomówki z zarządzania.
Co według was byłoby najbardziej perspektywicznym kierunkiem? Przyznam się też do tego, że nie jestem orłem z matematyki i bardziej preferowałbym kierunki na których matematyka nie istnieje lub istnieje w małych ilościach. Na logikę wiem, że na logistyce ta matematyka jest, jeśli chodzi o finanse to też, ale jeśli te kierunki dadzą mi coś więcej prócz papierku z wyższym, jakiekolwiek większe szanse na rynku pracy to mimo wszystko coś z tych wybiorę. Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia kompletnie pracy nie dają. Dają wiedze z wybranego zakresu plus papierek. Studia dlatego, wybiera się zgodnie z zainteresowaniami. FiR to kierunek głównie związany z księgowością i rachunkowością. Jest sporo matematyki i statystyki. Podyplomówki z zarządzania to kierunek o wszystkim i o niczym. Logiatyka to ciekawe studia ale związane rowniez mocno z matematyka wiec nie. Pozostałe kierunki studiuje się dla własnej przyjemności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Ciężko jest z matematyką na logistyce? Co możesz mi napisać na temat psychologii i komunikacji w biznesie? Ludzie chwalą i polecają. Może coś innego na innej uczelni np WSB? Celuję w studia w Toruniu i nie dalej bo chciałbym w przyszłości połączyć pracę i studia niestacjonarne. Do Warszawy mam ponad 2h drogi i do Bydgoszczy byłoby podobnie. Sam już nie wiem, a decyzję muszę podjąć dosyć szybko bo 20 września kończy się rekrutacja uzupełniająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łukasz napisał:

A co ja mam Ci powiedzieć? Ja nie jestem handlowcem żeby Ci sprzedawać studia. Mam wrażenie że wybierasz trochę z przypadku. Może warto poczekać rok?

 

Na początek to odpowiadając na moje pytanie jeśli chodzi o psychologię i komunikację w biznesie, chyba, że po prostu nie masz na ten temat żadnej wiedzy więc nie ma problemu. Idąc dalej to zdaję sobie sprawę, że muszę wybrać sam, że nie napiszesz mi konkretnego kierunku bo nie Ty go wybierasz, tylko Ja itd. Niestety nie mam możliwości poczekać jeszcze rok czasu ponieważ nie mam 18/19 lat za to mam 23, skończoną szkołę zawodową wraz z potwierdzeniem kwalifikacji w zawodzie, LO dla dorosłych, a teraz maturę. Trochę nie wyszło mi w życiu, trochę zdążyłem już popracować w różnych zawodach, zaczynając od kuriera, asystenta przedstawiciela handlowego kończąc w pracy w której czułem się jak fizyczny robal, którego się tylko wykorzystuje. Co do matury, polski zdałem dobrze ucząc się do tego przedmiotu tydzień i kilka razy ćwicząc rozprawkę, angielski może nie oszałamiająco, ale jak na 1h ćwiczenia listu poszło bardzo dobrze. Do matematyki uczyłem się 2 miesiące więc mając 6 lat przerwy od jakiejkolwiek nauki oczywiście odliczając czas w szkole zawodowej gdzie nie trzeba było nic robić to wynik na poziomie 40% mnie satysfakcjonuje i jest to również powód dla którego chcę ominąć kierunki na których jest matematyka bo mam za duże zaległości, a niestety chodź szybko potrafię się uczyć i szybko rozumiem to jeśli chodzi o matematykę to mam wrażenie, że to by mnie przerosło. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wyniki same w sobie nie dają mi szans raczej na studia stacjonarne, ale również ze względu wieku nie mogę sobie na nie pozwolić. Niestacjonarnych jest mniej i mogę się dostać bez problemu. Co do fundamentalnego stwierdzenia "wybierz to co Cię interesuję" z chęcią poszedłbym na informatykę, ale dlaczego nie mogę napisałem wyżej :) Z tych dostępnych teraz nie mam pojęcia co wybrać, a jeśli chodzi o sam fakt studiowania to było to moje marzenie i chcę je zrealizować, a smaczkiem oczywiście będzie kierunek który da cokolwiek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Łukasz napisał:

Wybierz studia na WSB. Wówczas możesz brać logistykę bo masz większe szanse że poradzisz sobie z matematyka. Poważnie. To dobry kierunek.

Na pewno wezmę ten kierunek pod uwagę na WSB. Czyli uważasz, że mimo wszystko będzie tam łatwiej na logistyce niż na UMK? Co myślisz o zarządzaniu na UMK? Ciężko z matematyką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Łukasz napisał:

Na pewno ciężko z matematyka. WSB jest latwiejsze

Jeśli chodzi o logistykę na UMK to tak myślałem, że nie bez powodu proponujesz mi logistykę na WSB. Tak jak już wyżej napisałem, jeszcze przemyślę temat i nie ukrywam, że ciągnie mnie do UMK, ale na UMK na pewno nie wybiorę logistyki. Myślę nad zarządzaniem właśnie i nie wiem jaki jest tam poziom z matą i nie wiem czy dałbym radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre rady., dużo mi pomogłeś. Więc mój wybór dokona się między psychologią i komunikacją w biznesie, a logistyką na WSB skoro poziom będzie dużo niższy niż na UMK. Rozważałem również bezpieczeństwo wewnętrzne, ale to raczej nic mi nie da poza samym studiowaniem, Co do komunikacji to widzę tylko poziom n1, a n2 nie ma, tak samo jak i na stacjonarnych. Czy po skończeniu licencjatu trzeba wybrać magisterkę z innego pokrewnego kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale w jakiś sposób wydał mi się interesujący ten kierunek. Co do logistyki, chciałem "zapisać się on-line" na stronie WSB w Toruniu, ale nie mam takiej możliwości. Gdy wchodzę na profil kierunku kierunek logistyka to niżej jest napisane: "Aktualnie wyczerpaliśmy limit miejsc, prosimy o zapisywanie się na listę rezerwową" Gdy wchodzę w odnośnik to mam komunikat o braku dostępu więc nie dowiedziałem się nic więcej. 
Wchodząc na główną stronę przy wyborze studiów licencjackich 1 stopnia na WSB jeśli chodzi o placówkę w Toruniu mam do wyboru:
Bezpieczeństwo wewnętrzne, design w biznesie, finanse i rachunkowość, informatyka w biznesie, pedagogika, prawo w biznesie, psychologia w biznesie oraz turystyka i rekreacja i nic więcej nie ma. 
Oczywiście pomijając wspomniane już wcześniej BW, pedagogikę, FIR na którym jest zapewne ciężko i turystykę, to dużo nie zostaje do wyboru. Co sądzisz o pozostałych kierunkach?
Jeśli chodzi o moje rodzime miasto to też nie mam za dużego wyboru, są 3 uczelnie i jedną z trzech jest filia Politechniki Warszawskiej, która odpada oferując ekonomię oraz inżynierię budownictwa, środowiska, budowę maszyn i technologię chemiczną. 

Kolejna uczelnia jest niepubliczna i oferuje:
BHP studia podyplomowe, finanse i rachunkowość przedsiębiorstw, marketingowe Podyplomówki z zarządzania firmą, Podyplomówki z zarządzania małymi i średnimi przedsiębiorstwami, różne odłamy pedagogiki, Bezpieczeństwo narodowe oraz kierunki informatyczne typu programowanie i bazy danych, sieci komputerowe i teleinformatyczne, aplikacje mobilne, inżynieria sieci komputerowych i programowanie oraz zastosowanie studia.net/informatyka

Ostatnia trzecia uczelnia oferuje:
Wydział nauk ekonomicznych i informatyki: Informatyka, Kierunek ekonomia, finanse z elementami matematyki.
Wydział nauk humanistycznych i społecznych: Bezpieczeństwo wewnętrzne, filologia, nowe media, praca socjalna

To byłoby na tyle. Na UMK wziąłem pod uwagę również administrację. Jakieś rady?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż biorąc pod uwagę, że chcę studiować niestacjonarnie to za rok przykładowo na UMK będzie dostępne tyle samo kierunków w tym trybie ile jest teraz. Nie wiem czy chcę czekać rok na miejsce na logistyce na WSB w Toruniu. Zastanowię się jeszcze. Coś z tych kierunków, które zostały do wyboru wydaje Ci się interesujące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Witam, zwracam sie do osób korzystających z kredytu hipotecznego o uzupełnienie krótkiej ankiety. Zebrane dane zostaną wykorzystane do napisania pracy dyplomowej. https://forms.office.com/e/TdfQmLGPdd
    • Jeśli przykładasz dużą wagę do codziennej stylizacji i lubisz zawsze czuć się piękna, z pewnością wiesz, że perfumy są nieodłączonym elementem dnia. Należy dobierać je jednak do okoliczności, pH skóry, a nawet pory roku.
    • Hugo Boss Energise z pewnością można opisać jako energetyczne i pobudzające – takie jak nadchodząca pora roku. Zapach jest trwały i silny, utrzymuje się na ciele przez cały dzień, a na odzieży nawet do kilku dni. Stanowi połączenie drzewa cytrusowego, mandarynki, kardamonu i kolendry.
    • Witajcie,  ostatnio rozważam studiowanie dietetyki na mgr bo Polskie Towarzystwo Dietetyków składa ustawę o regulacji zawodu dietetyka jako medycznego więc bardzo możliwe, że w najbliższej przyszłości osoby po dietetyce otrzymają Prawo Wykonywania Zawodu więc automatycznie będą miału uregulowaną pensję i pozycję z własnym samorządem jak lekarze, pielęgniarki czy farmaceuci.  Osobiście interesuje się dietetyką i rozważam robienie studiów magisterskich niestacjonarnie, tylko mam wątpliwości, czy to ma sens skoro ciągle słyszy się, że perspektywy nie są dobre ponieważ bardzo dużo absolwentów dietetyki jest obecnych na rynku pracy przez co wysoka konkurencja jest.  Mam też opcję wyjazdu za granicę i chętnie z niej skorzystałbym tylko waham się, ponieważ nie wiem, czy całe życie chciałbym mieszkać w innym kraju i dlatego rozważam tą dietetykę jako taką alternatywę, gdy za kilka lat chciałbym wrócić i wiem, że gdy ten kierunek zostanie uregulowany to raczej już nie będzie szansy na robienie magisterski bez licencjata z tego kierunku a nawet może stać się 5-letnia.  Co o tym sądzicie, czy według Was warto inwestować kolejne 2 lata czy lepiej postawić wszystko na 1 kartę i wyjechać?  
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.