Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem Dawid. Szukam jedna lub dwie osoby do wykonywania wycen, materiałów i wykonania, przetargów. Jest to dodatkowe zajęcie a całe szczegóły odmowie z zainteresowanymi osobami. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Mariusz123
      Cześć wszystkim. Nazywam się Mariusz Suder.
      Chciałem polecić fajny program do nauki dowolnych języków Speaking Teacher
      Znajduje się w nim dużo przygotowanych materiałów do nauki angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego.
      Poza tym Speaking Teacher jest wyposażony w edytor tekstowy dzięki czemu można przygotować własne testy w dowolnych językach.
      By w pełni korzystać z programu potrzebne są zainstalowane głosy SAPI5, na mojej stronie znajdują się linki do pobrania darmowych lub testowych głosów w różnych językach.

Programu może również funkcjonować w specjalnym w trybie dla niewidomych wówczas Speaking Teacher mówi wszystko co potrzebne.
      Speaking Teacher AB3 w pełni funkcjonalnej wersji testowej dostępny jest na stronie (system Windows):
      https://www.sudermariusz.com.pl/polski/speakingteacher.html

a tu bezpośredni link do pobrania:
      https://www.sudermariusz.com.pl/download/instaler_st_ab3.exe

• Przez magdab
      Posiadam certyfikat DSD II, który podobno zwalnia z zajęć językowych na studiach. Czy ktoś wie, jak to wygląda? Czy mam to podać przy rejestracji czy dopiero zanieść wraz z dokumentami? W szczególności interesuje mnie Uniwersytet Warszawski.
    • Przez Recruiters
      Dzień dobry,

Aktualnie dla naszego klienta, międzynarodowej firmy z branży finansowej, poszukujemy kandydatów na stanowisko: Pracownik biurowy z językiem niemieckim

http://www.gowork.pl/praca_podglad,6417002?keywords=®ion=

Jeśli jest Pan/i zainteresowana/y wzięciem udziału w procesie rekrutacyjnym, proszę
      o przesłanie nam swojego aktualnego CV na adres: ng@recruiters.com.pl

Pozdrawiamy serdecznie
      Zespół Recruiters
    • Przez Recruiters
      Dzień dobry,
      Aktualnie dla naszego klienta, międzynarodowej firmy z Poznania, do nowego projektu, poszukujemy kandydatów  na stanowisko: Specjalista ds.Obsługi Klienta niemieckojęzycznego.
      Przesyłam link do oferty pracy, gdzie znajdą Państwo więcej informacji na temat oferty:
      http://www.gowork.pl/praca_podglad,6427864?keywords=®ion=
      Jeśli jest Pan/Pani zainteresowana/y wzięciem udziału w procesie rekrutacyjnym, proszę 
      o przesłanie nam swojego aktualnego CV na adres: ng@recruiters.com.pl
      Pozdrawiam serdecznie
      Anna Stankiewicz
    • Przez inspektor
      Firma  Kaufland  zatrudni na umowę - zlecenie (na czas nieokreślony) osoby chcące dorobić sobie roznoszeniem gazet reklamowych.
      Do wyboru są tereny obejmujące fragmenty następujących wrocławskich osiedli:
      - Maślice
      - Stabłowice
      - Złotniki
      - Wojszyce
      - Ołtaszyn
      - Przedmieście Świdnickie (centrum Wrocławia)
      - Przedmieście Oławskie (centrum Wrocławia)

Szukamy wyłącznie takich osób, które spełniają przynajmniej jeden z następujących warunków:
      • mieszkają na wymienionych wyżej osiedlach, albo mają tam rodzinę czy znajomych, u których możliwe byłoby przechowywanie gazet do czasu ich rozniesienia
      i / lub
      • dysponują samochodem oraz mają wolny czas w środy.

Kolportaż gazet będzie odbywał się raz w tygodniu (w każdą środę).
      Wynagrodzenie, zależne jest od konkretnego terenu (więc szczegóły już indywidualnie) oraz od tego, jaka w danym tygodniu będzie ilość i waga materiałów reklamowych (czym więcej oddzielnych gazet składających się na komplet i czym więcej stron w poszczególnych gazetach, tym większa waga materiałów i wyższa stawka) wyniesie od 61 zł. (jest to absolutne minimum na najmniejszym terenie i przy najlżejszej i tylko jednej gazecie) do około 150 zł. (a czasem nawet więcej - przy ciężkich gazetach i większej ich ilości składającej się na komplet), za każde jedno rozniesienie gazet, tj. około 4-6 godzin pracy (w zależności od umiejętności i sprytu).
      Roznosząc (raz w tygodniu) nawet tylko jeden teren, miesięcznie można zarobić ok. 250-500 zł. brutto (czyli ok. 200-400 zł. "na rękę"), a można też roznosić więcej terenów.

Tel. 792-895-005 (proszę dzwonić w godzinach 10:00-20:00).

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Ad. 1) Na każdym kierunku ścisłym i technicznym jest dość sporo nauki i MiBM nie wyróżnia się tutaj niczym. Oczywiście nie tyle, by zamknąć się w książkach i nie widzieć poza nimi świata, ale systematyczność jest niezbędna. Kolokwia (w późniejszych semestrach także projekty) w trakcie semestru są standardem, więc nie da się przebalować semestru, a potem raz przysiąść i mieć to z bani.    Ad. 2) Na PG robiłem magisterkę - wydział oio. Idąc na tę uczelnię warto pamiętać, że ciągle jest mocno betonowa i to student jest dla uczelni (zaczynając od dziekanatu i kończąc na prowadzących), a nie na odwrót, ale z każdym kolejnym semestrem jest się lepiej traktowanym Sam poziom na wspomnianym wydziale to istna sinusoida - jedne przedmioty prowadzą ludzie, którym na niczym nie zależy, a inne naprawdę zaangażowani. Analogicznie z trudnością zaliczenia - od niskiej po spore wyzwanie realnie zagrożone powtarzaniem.    Na marginesie jeszcze dodam, że PG z reguły bierze więcej studentów, niż zamierza utrzymać i m.in. dlatego spora część odpada albo odpłatnie powtarza przedmioty. Poza tym niektóre z nich, pomimo bycia kierunkowymi, są prowadzone w sposób totalnie bezużyteczny. "Hitem" może być rysunek techniczny i PKM tylko na kartce papieru bez wykorzystania żadnego CAD/CAE, których odpłatne kursy organizowane są poza programem studiów. Albo niezbyt częste laboratoria w kilkunastoosobowej grupie, gdzie jeden coś robi, drugi notuje, a reszta stoi i się przygląda. Jednak pomimo tych wszystkich minusów, dyplom PG jest w cenie i dlatego warto się przemęczyć.    PS: Na 1. stopniu energetyki pierwsze 5 semestrów jest wspólne i dopiero potem wybiera się specjalność przypisaną do wydziału. Nie ma więc znaczenia, czy teraz wybierzesz mechaniczny, bo równie dobrze możesz wydądować na eia albo oio i vice versa. 
    • Cześć, piszę tu ponownie. Dalej mam mętlik w głowie i nie wiem jaki kierunek studiów wybrać. Skończyłem liceum o profilu matematycznym. Maturę rozszerzoną zdaję tylko z matematyki. Z tym że przelicznik na np. Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach to 0,7x za podstawę i 1x za rozszerzenie, a wiem że nie napiszę rozszerzonej matematyki na więcej niż 40%, więc korzystniejsza będzie dla mnie podstawa. Widziałem, że piszecie żeby wybrać studia, które nas interesują. Ja takich nie mam - to powinienem według was pójść do pracy. Czytałem, że niektórzy tak zrobili i to im nie pomogło, poza tym gdzie ja niby mam iść pracować, żeby się czegoś nauczyć, co mi pomoże.  Dałem przykład uczelni ekonomicznej, bo rozważam ekonomię jako wybór, ale to taki wybór z braku innego. Podobno ekonomia to dobry kierunek. Nie wiem, czy mnie to zainteresuje, no bo nigdy się ekonomii nie uczyłem. Ale studia typowo ścisłe jak matematyka, fizyka, informatyka to nie dla mnie, bo nie daję rady przy natłoku skomplikowanego materiału. Humanistyczne i artystyczne to też kompletnie nie dla mnie. Myślałem jeszcze o "Mikro i nanotechnologia" na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, ale chemię miałem tylko przez jeden semestr w liceum, więc nie mam wiedzy podstawowej. I chyba trudno po tym z pracą w Polsce? Najbardziej bym chciał pracę samodzielną, nie w grupie. Myślałem o kierunku który pozwoli mi potem pracować w laboratorium, ale tu znowu - przecież nie umiem chemii ani biologii. A samemu, bo wszelkie prace wymagające ciągłego kontaktu z klientem odpadają (jestem introwertykiem, nawet lekka fobia społeczna, nie że nie potrafię rozmawiać, tylko występować publicznie z projektem jakimś).  Mam nadzieję, że wskażecie który kierunek byłby dla mnie odpowiedni. Będę wdzięczny za pomoc
    • Dzięki! W takim razie spytam jeszcze dwie rzeczy.   Słyszałem że na MiMB jest naprawdę bardzo dużo nauki, czy to prawda? Nie pytam oczywiście czy "trzeba się uczyć" ale jak wygląda to w porównaniu z innymi kierunkami technicznymi, np. tą fizyką techniczną albo energetyką? Czy ma się chociaż trochę czasu dla siebie?   Czy studiowałeś może na Politechnice Gdańskiej? (masz lokalizację Gdańsk) Jeśli tak, to masz może jakieś rady odnośnie tej uczelni? Zwłaszcza jeżeli chodzi właśnie o Energetykę na wydziale mechanicznym, czy też MiBM. Ewentualnie czy jest tam jakiś kierunek którego lepiej się wystrzegać?
    • Przecież mydła to najzwyklejsze sole kwasów organicznych i jako takie są na lekcjach chemii organicznej. Inna sprawa, że na podstawie często albo w ogóle nie dochodzi się do organiki albo zatrzymuje na prostych węglowodorach. Jestem po inżynierce z mibm i magisterce z energetyki, więc pytaj jeśli chcesz znać jakieś szczegóły. Natomiast co do krótkiej opinii o kierunkach: Fizyka techniczna - w praktyce zwykła fizyka z zapychaczami typu rysunek techniczny. Ok, jeśli chcesz pójść w programowanie itp. MiBM - dobry wybór, jeśli myślisz o projektowaniu, chociaż nie jest to najlepiej opłacane zajęcie, ale inżynier odnajdzie się w wielu miejscach. Energetyka - jak wyżej + w zależności od wydziału jest klonem MiBM albo elektrotechniki. Inżynieria materiałowa - kierunek spotykany też na wydziałach chemicznych, ale lepiej wybrać na mechanicznym i pójść w kontrolę jakości, spawalnictwo, CNC itp. Bio- i nanotechnologia itp. - dla pasjonatów bez koncentracji na przyszłej pracy w zawodzie, o którą bardzo trudno.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.