Skocz do zawartości
Maturzystka94

budownictwo czy finanse i rachunkowość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jestem tegoroczną maturzystką, i pewnie jak nie jedna osoba mam problem z ostatecznym wyborem studiów. Waham się pomiędzy Budownictwem na PK a Finansami i Rachunkowością na UEK-u. Matematykę rozszerzoną zdałam na około 90%, język na około 80%, wiec dostane się tu i tu.. nie wiem co wybrać, co da pewniejsza prace, i które studia będą ciekawsze, na zostań inżynierem budowlanym obawiam się nieco fizyki i tego że sobie nie poradzę, w finansach tego ze to okropnie nudne i jest już dużo ludzi wykształconych w tym kierunku.. proszę o jakies porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem absolwentką I stopnia budownictwa, jak masz jakieś konkretne pytania, to pisz :) Z fizyki najważniejsze, żebyś radziła sobie z mechaniką, bo to ciągnie się w różnych postaciach przez całe studia.

 

Co do tego, co napisał Łukasz - na budownictwo chętni i tak byli, więc ostatnimi czasy przede wszystkim zwiększa się ilość chętnych na jedno miejsce, a niekoniecznie: ilość absolwentów. Moja uczelnia (PP) wręcz nawet z roku na rok przyjmuje coraz mniej osób, więc tendencje ilościowe bywają odwrotne, niż mogłoby się wydawać. 

 

Pracy raczej każdy absolwent tego kierunku nie znajdzie - i szczerze: całe szczęście. Poziom zainteresowania studiami i wiedzy technicznej bywa żenujący; niektórzy próbują się wszystkiego uczyć na pamięć, a to słabe podejście w przypadku budownictwa.

 

W Krakowie jednak jest ten problem, że wypuszcza kilka kompletów absolwentów co roku, bo ten kierunek jest w kilku miejscach (2*PK+AGH - o tych wiem na pewno, może jeszcze gdzieś). Z drugiej strony: FiR bywa jeszcze większą masówką. To już trzeba ocenić samemu, w czym się człowiek czuje bardziej na siłach, żeby się wybić. 

 

Z ciekawości: na jaką pracę nastawiasz się po zostań inżynierem budowlanym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie budownictwo jest kierunkiem inżynieryjnym, które bardziej zapewni Ci gwarancję pracy niż jakieś finanse i rachunkowość.

Dlaczego? Tylko dlatego, że to kierunek techniczny? ;) Zdziwiłbyś się. Polecam poprzeglądać narzekania chociażby na studentbuduje.pl - mimo wszystko trzeba się przyłożyć, żeby się wybić. Mnie się zawsze udawało znaleźć płatne praktyki, ale z tego, co tam czytam i co widziałam wśród znajomych - nie wszystkim się to udawało, a co dopiero mówić o poszukiwaniach pracy, szczególnie nie mając doświadczenia zdobytego podczas nauki. A umówmy się - nie każdemu uśmiecha się "wolontariat" po 10-14 godzin dziennie z koniecznością opłacenia sobie samemu utrzymania kilkaset kilometrów od domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.