Skocz do zawartości
michal84tbg

studia techniczne

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Łukasz. Mam na imię Michał :)  myślę nad wyborem kierunku studiów. Mało jest informacji na tej stronie o kierunkach. Zastanawiam się nad czterema i nie wiem, który wybrać. Jak najwięcej informacji chciałbym dowiedzieć się o tych kierunkach. A chodzi o mechanikę i budowę maszyn, mechatronikę, automatykę i robotykę, budownictwo. Może jest jakaś stronka z większą informacją o tych kierunkach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Wybierz sobie miasto w którym chciałbyś spędzić najbliższe lata a później uczelnie. Na stronie uczelni powinieneś mieć szersze opisy. Strona która Ci podałem opisu kierunek ogólnie. Jednak że względu na KRK i różnice musisz to już spoglądać na stronach uczelni. 

Co do kierunków to obecnie topowe, modne ale czy najlepsze trudno powiedzieć bo nie wiesz co będzie za 20 czy 30 lat.

MiBM to tradycyjny kierunek i po nim zawsze znajdziesz pracę. Budownictwo jest bardzo popularne, dość trudne i sporo absolwentów. 

Automatyka czy mechatronika to kierunki zbliżone. To połączenie mechaniki z informatyka. Zadaj konkretne pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wejdę na inny temat. Może mi pomożesz i jeśli mógłbyś to bardzo prosiłbym o pomoc. Od miesiąca czasu zajmuje się zakładami bukmacherskimi. Przyglądam się jak zmieniają się wartości kursów bukmacherskich w różnych firmach (chodzi o piłkę nożną). Na podstawie tych obserwacji w poszczególnych ligach próbuje odczytać gdzie najlepsi gracze obstawiają typ w zdarzeniu; wygraną zespołu 1 lub 2 lub remis. I także przez spadki i wzrosty wartości kursu przez firmę bukmacherską. Lubię to robić. Czy jest jakiś kierunek studiów o takim zajęciu, czynności. Nie wiem może jakiś analityk finansowy czegoś tam... badanie jakichś wartości w firmach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceny na świadectwie dojrzałości i z ukończenia technikum mechanicznego mają jakieś duże znaczenie czy tylko wystarczy dobrze zdać egzamin z rysunku ? Mam słabe oceny końcowe. Wiadomo jak to człowiek młody i głupi. Ale rodzice nie potrafili mi tego wytłumaczyć i nie dążyli do tego abym rozwijał swoje pasje i zainteresowania. Tylko było w przeciwnym kierunku. A teraz mam pasje i zainteresowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałam wymogów rekrutacyjnych, ale jeśli masz 40 lat, to na 100% będziesz miał egzaminy wstępne, bo pisałeś starą maturę, która nie jest uwzględniana w rekrutacji na uczelnie publiczne. Tak więc musiałbyś pisać od nowa, zapewne matematykę i coś jeszcze plus rysunek. Z jednej strony musiałbyś się tego nauczyć, z drugiej strony słaba matura Cię nie przekreśla. Najważniejsza jest matematyka i rysunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.