Skocz do zawartości
werka97

Czy mogę zacząć ten sam kierunek od nowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanie. Właśnie skończyłam I rok filologii angielskiej. Studiowałam zaocznie, ponieważ nie dostałam się na dzienne. Bardzo chciałabym przenieść się na dzienne, ale mam wątpliwości, czy mi się uda. Poza tym, rozmawiałam z koleżanką, która jest na dziennych i wiem, że mam ogromne zaległości, z którymi mogę sobie nie poradzić. Dlatego chciałabym zacząć te studia od nowa na pierwszym roku na dziennych. Ten sam kierunek i ta sama uczelnia. Poprawiłam maturę, więc mam nadzieję, że tym razem się uda, ale wciąż mam wątpliwości. Już zarejestrowałam się w systemie rekrutacji. Czy, żeby móc się dostać na te studia od nowa to muszę najpierw zrezygnować z tych, na których teraz jeszcze jestem? Czy będzie to przeszkadzało? Na razie nie zrezygnowałam, bo boję się, że znowu się nie dostanę, więc wtedy chciałabym próbować się przenieść, a jak to też się nie uda, to zostać na zaocznych na drugim roku. Czy uczelnia może odrzucić moją ponowną aplikację, jeśli nadal jestem studentką tego samego kierunku tylko w trybie niestacjonarnym?

Bardzo proszę o odpowiedź, to pilne. Dzwoniłam do dziekanatu, ale nikt nie odbiera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Dobry wieczór albo dzień dobry.  Mam takie pytanie z ciekawości czy uczelnia może postąpić tak jak postąpiła w moim przypadku, a jeśli tak to na jakich zasadach? Mianowice: -> Zarejestrowałem się na studia zaoczne 2 stopnia na uczelni publicznej -> W opisie rekrutacji nie ma żadnej informacji o wymaganym minimum miejsc do uruchomienia kierunku ( zakładam, że jakieś jest). Jest tylko wspomnienie o limicie miejsc, wynoszącym 30 osób -> stan 26.09.2024 godz: 22:52 . Liczba wszystkich zapisów wynosi 34, natomiast opłaconych wynosi 31 -> jest podany termin składania skanów dokumentów  od 2024-09-01 do 2024-09-27 (skan dyplomu ukończenia studiów wyższych) -> moje złożone dokumenty nadal nie przeszły weryfikacji -> dnia 26.09.2024 o godz: 10:55 dostaję wiadomość w internetowym centrum rekrutacji ( nie telefonicznie, nie na e-mail), cytuję: "Dzień dobry, Szanowni Państwo, z uwagi na brak wypełnienia limitu miejsc, kierunek Geografia drugi stopień w trybie niestacjonarnym nie zostanie uruchomiony w roku akademickim 2024/2025. Z wyrazami szacunku"   Pytanie moje jakim cudem, gdy jest termin składania dokumentów do 27.09.2024r, dostaję wiadomość 26.09.2024r. o tym iż kierunek nie zostanie uruchomiony. Czy uczelnię mogą mieć wewnętrzne zapisy, które na coś takiego pozwalają? Dla mnie to jest złamanie zasad i harmonogramu rekrutacji i wygląda w skrócie na skok na kasę. Człowiek się zarejestrował, zapłacił a oni se dla wygody anulują kierunek, bo czemu nie. Chciałbym poznać opinię na ten temat kogoś  kompetentnego.    Pozdrawiam i miłego dnia życzę :)  
    • Jeżeli nie zaliczy się seminarium w jednym semestrze do poprawienia jest tylko ten semestr czy cały rok? I co dzieje sie z promotorem? Ulega zmienie czy zostaje ten sam?
    • Dzień dobry, zwracam się z prośbą do Pań w wieku 15-49 lat o wypełnienie ankiety, która pomoże mi ocenić wiedzę na temat diagnostyki i leczenia niepłodności kobiecej. Wyniki posłużą mi do napisania pracy magisterskiej. Z góry serdecznie dziękuję. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeTIBgwn1B7s1LxN4u5Q5bpfLr5G7pOKimK5pv52JG0kc7Ucg/viewform?usp=sf_link
    • Dzień dobry, zwracam się z serdeczną prośbą do Pań w wieku 15-49 lat o wypełnienie ankiety, która pomoże mi ocenić wiedzę na temat diagnostyki i leczenia niepłodności kobiecej. Wyniki posłużą mi do napisania pracy magisterskiej. Z góry serdecznie dziękuję. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeTIBgwn1B7s1LxN4u5Q5bpfLr5G7pOKimK5pv52JG0kc7Ucg/viewform?usp=sf_link
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.