Skocz do zawartości
SenserV6

FiR - Politechnika progi punktowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w tym roku będę się starał dostać na kierunek Finanse i Rachunkowość na PRz. Patrząc na to że w zeszłym roku było 300 miejsc byłem dobrej myśli, jednak ostatnio przeczytałem o zmianach w liczbie miejsc, która ma drastycznie spaść. Czy z wynikami matur na poziomie: matma P - 94%, ang P - 86%, geografia R - 48%, polski P - 64%, mam jakiekolwiek szanse na dostanie się? 

Poza tym prosiłbym o podanie uczelni na których mógłbym studiować ten kierunek i które znajdują się w południowo-wschodniej części kraju.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten rok jest pierwszy po zmianach więc trudno powiedzieć jakie będą progi. 

Wejdź na studia.net wybierz województwo później kierunek j masz tam uczelnie które to prowadzą. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczytaj forum. Wszystkie jest opisane. Zmiany dotyczą finansowania uczelni a co za tym idzie zmiany w limitach przyjec. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W finansowaniu. Pieniądze nie są już płacone za studenta a za osiągnięcia naukowe uczelni. Tak bardzo z grubsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Witam , zastanawiam się nad studiowaniem matematyki z ukierunkowaniem na finanse, ale martwi mnie to że jestem totalnie zielony, jeśli chodzi  o informatykę. Czy w takim przypadku, lepiej wybrać któryś z kierunków ekonomicznych i jak to się ma do pozycji na rynku pracy i przyszłych zarobków?Czy poradzę sobie z programowaniem  na matematyce jeśli moja informatyka w szkole polegała głównie na pisaniu CV czy robieniu prezentacji i nigdy nie czułem się mocny w tych tematach? Z góry dziękuję  za odpowiedź.  
    • @Hurwdu123, skoro dostaniesz się na dość oblegany kierunek bez rozszerzeń, to wybrana uczelnia z pewnością nie należy do pierwszej ligi. Oznacza to, że prawdopodobnie nie będziesz wyjątkiem i poziom z konieczności zostanie dostosowany do grupy. Na renomowane uczelnie nie da się dostać bez rozszerzonej matematyki i fizyki.
    • @Orto_mooN, obczaj podręczniki obowiązujące na techniku rachunkowości.
    • Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety służącej potrzebom pracy magisterskiej na temat: „Przedsiębiorczość ekologiczna jako obszar zainteresowania przedsiębiorców z pokolenia millenialsów”. Praca powstaje na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, na kierunku Przedsiębiorczość i Finanse. Ankieta skierowana jest do przedsiębiorców, którzy urodzili się w latach 1983-1997. Badanie jest anonimowe, a wypełnienie kwestionariusza zajmie około 5 min https://forms.gle/3JrPeXcCzLUM8LzW7
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.