Skocz do zawartości
mariusz2115

Budownictwo

Rekomendowane odpowiedzi

studiuj matmę jest do zdania na każdym kierunku. Mogłeś być dobry w szkole z matmy, a słaby na studiach z niej i odwrotnie. Tak jak mówi Łukasz, czy to Cię w ogóle interesuje - czy robisz coś więcej, niż po prostu "fascynujesz" się tym (tak jak w moim przypadku i teraz rezygnuję ze studiów technicznych po 2 latach). Radziłbym Ci zobaczyć:
-program studiów
-najgorsze przedmioty do zdania

-możliwe specjalizacje

-a także wykonać jakiś test kompetencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matematyka jest podstawą, tak jak Łukasz pisał - bez niej nie ogarniesz innych przedmiotów. Nie znaczy to jednak, że znając matmę, ogarniesz inne przedmioty. Studiuję jeszcze elektrotechnikę, ale mój wybór wynikał z fascynacji, niż zainteresowania. Lepiej zobacz program studiów - jeśli masz jakieś pytania odnośnie nich (czasem przedmioty się powtarzają na różnych kierunkach), to pytaj śmiało. 

Co do AiR - informatyka jest tam bardziej głównie taką "informatyką przemysłową" - jeśli interesujesz się programowaniem sterowników PLC (w różnych językach), to byś się odnalazł. Ogólnie jest to raczej trudniejszy kierunek niż informatyka, trzeba mieć pasję do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mnie to zupełnie nie interesuje, idąc na studia, szedłem z nastawieniem, że zainteresuję się tym bardziej i że będą zajęcia, na których wiele się nauczę. Rzeczywistość niestety była trochę inna - zanudzam się, a z zajęć nic ciekawego nie wynoszę. Ja nawet siebie nie widzę w takim zawodzie (oczywiście elektrotechnika to baaaardzo szeroka dziedzina, z dużą liczbą specjalizacji, ale i tak mało co dla mnie). Dlatego bardzo ważne jest, żeby być zainteresowanym w danym kierunku - szczególnie, jeśli chodzi o kierunek techniczny, bo inaczej może być ciężko, a z napływem ciężkiego materiału, możesz uznać, że to po prostu nie to. Nie chcę Cię zniechęcić, czy coś - bo jeśli się tym naprawdę interesujesz (nie mylić z fascynacją), to dasz sobie radę na pewno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiuję na politechnice warszawskiej, na wydziale elektrycznym. Specjalizacje do wyboru na 6 i 7 semestr to: technika wysokich napięć, elektroenergetyka, maszyny elektryczne, systemy wbudowane, energoelektronika a nawet technika świetlna, więc jest to bardzo ogólna dziedzina - krótko mówiąc, wszystko co związane z prądem. Róznica między elektroniką jest taka, że elektrotechnika to przede wszystkim duże napięcia. A specjalizacja to i instalacje elektryczne (projektowanie), zabezpieczenia, a nawet trakcja elektryczna, pojazdy elektryczne. Jeśli się tym interesujesz bardzo, to może to być dla Ciebie, ale to niestety kierunek, którego nie kończy połowa osób. Najtrudniejsze przedmioty to teoria obwodów oraz podstawy elektromagnetyzmu. Szczególnie to drugie, przedmiot legendarny, który jest oblewany przez większość studentów na pierwszych terminach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że nie warto studiować budownictwa. Czemu? Bo rynek pracy jest już pełen absolwentów tego kierunku. Włożony trud w studia nie jest współmierny z późniejszymi zarobkami. Jeśli jednak to Twoja pasja i nic innego Cię nie satysfakcjonuje, to przygotuj się na długie noce spędzone nad projektami. Jedna kreska nie w tę stronę co należy i projekt do kosza. Mam kilku znajomych na zostań inżynierem budowlanym i co do nich napiszę, to siedzą nad jakimś rysunkiem. studiuj matmę to studiuj matmę, na każdym kierunku bardzo zbliżona do siebie. Jeśli dobrze ją ogarnąłeś w szkole średniej, to będziesz się nudził na początku semestru, jeśli nie - i tak masz duże szanse na jej zdanie i to wcale nie w męczarniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie można powiedzieć to samo o tym forum :) Widzę, że potencjał jest, ale trudno tutaj znaleźć konkretną informacje na temat studiowania danego kierunku. Pod każdym postem te same osoby i odpowiedzi: ciekawy kierunek, trudny, ale z perspektywami. Tak jak już ktoś wspomniał w innym temacie, administrator tego forum nie tyle co wprowadza w błąd, a daje odpowiedzi nie wznoszące nic do tematu. Pamiętam jak szukałam informacji o swoim kierunku i trafiłam na to forum - a tu tylko odnośniki do stron uczelni. Tyle to każdy sam potrafi znaleźć. Nie chce tym nikogo urazić, ale dużo tutaj postów typu "nie znam się, to się wypowiem". To forum dużo by zyskało, gdyby zaczęły się wypowiadać osoby mające jakieś pojęcie o studiowaniu danego kierunku - studenci/absolwenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.