Skocz do zawartości
Kostkapz

Cena za dobre korepetycje

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę, jeśli płacisz 25 zł za godzinę to uważam to za mega atrakcyjną ofertę, już korepetycje z angielskiego kosztują od 30-35 zł w górę. A np. moja chemiczka brała za godzinę po 50-70 zł i podobno nawet miała po 2-3 osoby na zajęciach.

Cena uzależniona jest od przedmiotu, a także doświadczenia nauczyciela, jeśli nauczyciel ma bardzo duże doświadczenie i znajomości, wiedzę to wie też, czego można się spodziewać na maturze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę, ponieważ stawka zależy wyłącznie od nauczyciela. W szkole średniej chodziłem na korki do bardzo dobrego matematyka, który kasował mnie 15 zł za godzinę !!

Chodziłem też na niemiecki - koszt 50zł / h.

Ceny są tak zróżnicowane, że ciężko podać jakąś ogólną kwotę. Wielu mądrych studentów udziela korepetycji za grosze, natomiast profesor czy doktor wiadomo, że policzy dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę, ponieważ stawka zależy wyłącznie od nauczyciela. W szkole średniej chodziłem na korki do bardzo dobrego matematyka, który kasował mnie 15 zł za godzinę !!

Chodziłem też na niemiecki - koszt 50zł / h.

Ceny są tak zróżnicowane, że ciężko podać jakąś ogólną kwotę. Wielu mądrych studentów udziela korepetycji za grosze, natomiast profesor czy doktor wiadomo, że policzy dużo więcej.

Sam zauważyłeś, że cena zależy też od przedmiotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie za korki z niemieckiego czy majmy moja znajoma płaciła odpowiednio 40 i 45 zł u nauczyciela. Uważam to za rozsądną cenę. Za majme wcześniej u studenta z Lublina płaciła 25 zł, ale to była masakra. Chłopak sobie przychodził i kładł sie na łóżko, a uczeń cos tam dłubał w zeszycie. Bezsensu. Dodam, że po roku student ten zorientował sie w stawkach w stolicy i chciał juz 50 zł za swoje leżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cena ma znaczenie? I tak i nie, najlepiej sugerować się opiniami innych. Sama jestem nauczycielką angielskiego i udzielam korepetycji. Biorę w przedziale od 30 do 40 zł w zależności od materiału, miejsca korepetycji itp. Uważam, że nauczyciel, który się ceni tzn. wie, że wykonuje swoją pracę dobrze i ma doświadczenie nie podyktuje bardzo niskiej stawki (typu 15, 20, 25 zł), chyba, że udziela korepetycji bliskiemu znajomemu. Są studenci czy osoby posiadające certyfikat, które udzielają korków za niższe stawki (20, 25 zł), ale najczęściej osoby te nie posiadają doświadczenia i mogą mieć problemy z utrzymaniem dyscypliny, przygotowaniem do egzaminu (bo nie znają wymogów). ALE z drugiej strony stawka i doświadczenie wcale nie gwarantują dobrej jakości! Wiem, że są przeciętni nauczyciele, którzy żądają sporych stawek. Poza tym patrzę też na własne doświadczenie: świeżo po studiach brałam za korki 25-30 zł i wiem, że przykładałam się do nich bardzo, a uczniowie byli zadowoleni, chętnie przychodzili na lekcję, więc rodzice byli zadowoleni ze swojego wyboru. Mimo wszystko radzę wziąć kogoś kto ma choć minimum doświadczenia, bo jeśli bierzemy kogoś dla kogo jesteśmy pierwszymi uczniami, to wiadomo, że taki "nauczyciel" będzie się uczył na nas jak prowadzić dobre korepetycje i na pewno będzie popełniał błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że mówię o cenach w woj. mazowieckim. Wiem, że w samej Warszawie jest jeszcze drożej 40-60 zł na godzinę lekcji, natomiast w innych regionach Polski może być taniej. Moje stawki (30-40 zł) dotyczą nauczania uczniów w podstawówce, wiem, że gdybym miała przygotowywać do certyfikatu czy nauczać słownictwa specjalistycznego wzięłabym więcej (ok 50 zł), bo wtedy wkład nauczyciela w przygotowanie się jest większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam, że dobrze brać korki u nauczyciela języka obcego, który uczy w szkole publicznej - nawet jeśli dobierzemy się ze znajomymi w grupę 2-3 osobową. Lepiej niż w szkole językowej - w tak małej grupie wychodzi taniej (nie mówiąc o korkach jeden-na-jeden). Poza tym jeśli uczy - zna realia szkoły, a niektórzy nawet świetni nauczyciele bez praktyki w szkołach dobrze nauczą języka, ale niekoniecznie do egzaminu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam osoby, które płacą po 100zł za godzinę i co? Nie zdają.. korepetycje u osoby, która mówi Ci: "bez korepetycji nie zdasz przedmiotu" i bierze taką kwotę, są totalnym absurdem.

Sam udzielam korepetycji po 20zł za godzinę i uważam to za idealną stawkę, przy takich efektach ( osoba, którą uczę miała 2 na półrocze, zaczynałem z n tą osobą przy ocenach 1... itd, teraz na 2 semestr ma same 4..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - korepetycje są dobrym rozwiązaniem w krótkiej perspektywie czasu. Pomagają słabszemu uczniowi nadgonić materiał lub lepiej zrozumieć aktualnie przerabiane na lekcjach kwestie.

Po drugie - cena zawsze zależy od wiedzy i kompetencji osoby, która korepetycji Wam udziela. Zawsze będzie istniała wyraźna różnica między studentem, a nauczycielem lub specjalistą w danej dziedzinie. Różnice w stawkach nie powinny, więc nikogo dziwić.

 

Nie mniej jednak uważam, że korepetycje, które ciągną się za uczniem przez cały okres edukacji nie są dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trzeba rozdzielić korepetycje na co najmniej dwie grupy:

  • interwencyjne - dla nadgonienia materiału, zdania egzaminu, poprawienia ocen
  • prywatne lekcje - dla wzbogacenia wiedzy, kiedy lekcje w szkole nie są wystarczające

Ta druga grupa może być alternatywą dla szkoły językowej i ma sens na dłużej, szczególnie w przypadku języków obcych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu pilnie potrzebowałam korepetycji z matematyki a mój korepetytor nie miał czasu, skorzystałam z ktopomoże.pl. Wpisałam czego potrzebuje, znalazł się Pan który nauczył mnie tego samego dnia i nie chciał dużo za lekcję  (40zł/h). Więc polecam w nagłych wypadkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam do was pytanie: może kojarzycie Edun Korepetycje (stronka tu: www.edun.pl) - w ogłoszeniu jest, że korki już od 14zł/h - czy to dobra cena? koleżanka się orietnowała i mówila, że to zależy od rodzaju, ta cena jest za korki grupowe, 4-6 osób w grupie, myślicie, że można się tak dużo nauczyć?

moja znajoma chodziła do Edun i sobie chwaliła korepetycje, z tym, że zdecydowała się na tryb indywidualny, bo dodatkowe osoby zawsze ją rozpraszają, ale są osoby, które grupa rówieśnicza motywuje, zresztą w klasie masz koło 30-35 osób a jakoś z większości przedmiotów coś kumasz, więc liczba 4-6 osób to taka optymalna liczba do nauki, nauczyciel z pewnością będzie miał dość czasu na indywidualne podejście do każdego ucznia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam korepetycje z angielskiego na stronie http://preply.com/pl Masz na wybór bardzo wiele nosicieli angielskiego oraz innych języków, za dobrą ceną. Zajęcia przez Skype'a. Właściwie możesz sama korygować czas zajęć, nie ma sensu chodzić na drogie korepetycje, skoro masz dostępny serwis, kiedy chcesz i gdzie chcesz.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowania do matury nie są łatwe, dlatego wybór dobrego korepetytora z matematyki w moim przypadku to podstawa. Koleżanka, która rok wcześniej zdawała mature mi poleciła http://pimatura.pl/ i zdała nadziw dobrze, wiec i ja zaczełąm chodzić, dodam ze w Wawie. Jeszcze jest troche czasu, ale wygląda to coraz lepiej. Jeśli ktos chce, to mogę polecić, 512080980 (jego nr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz nauczyć się języków obcych, to ta korepetycje są metodą bardzo skuteczną.

Już dużo ludzi korzysta z Skype i biorą korepetycje nie wychodząc z domu.
 
Wszyscy placą za to różnie, naprawdę. Ktoś 20 zł, ktoś - za stówe. Myślę, że to zależy od wiedzy i umiejętności korepetytora.
 
Możesz znaleźć wielką ilość ofert pracy korepetytorów z języków obcych na stronie http://preply.com/pl/
Lektorzy z wszystkich przedmiotów pracują osobiście lub przez Skype. Znalazlam na tej stronie swogo korepetytora, jestem z niego bardzo zadowolona, więc polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że cena za korepetycje musi być odpowiednio wysoka. Ja trafiłam na native speakera o wysokim wykształceniu i doświadczeniu zawodowym z branży prawnej, finansowej, biznesowej. Miałem pewność iż uczę się od praktyka znającego bardzo dobrze również język branżowy. Polecam wszystkim, zarówno tym, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z francuskim, jak i tym bardziej zaawansowanym! Zajęcia z clouzot-lingua.pl są bardzo efektywne. Dzięki materiałom nauczyłem się "myśleć po francusku" i wyzbyłem się syndromu "translatora google", który tłumaczy wszystko na polski:) Szczerze polecam i zachęcam, ponieważ jest to wspaniała okazja do poznania zarówno kultury jak i nauki języka od native speaker'a. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.