Skocz do zawartości
mistercap

Powtarzanie drugiego semestru

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam taki problem.

 

Jestem na pierwszym roku i drugim semestrze. Wygląda na to, że mogę nie poradzić sobie z sesją, moje pytanie brzmi : co mogę w takiej sytuacji zrobić, aby we wrześniu w przypadku nie zdania nie wylecieć ze studiów ?

 

Na mojej uczelni (AGH) regulamin przewiduje dwie sytuacje : 

 

1) Można wziąć urlop dziekański, jednak ten bez podania przyczyny przysługuje tylko w przypadku zaliczenia pierwszego roku a więc nie mnie. Zostaje urlop zdrowotny lub okolicznościowy, myślicie że moge liczyć na przykład na okolicznościowy ?

 

2) Powtarzanie semestru. W regulaminie istnieje zapis że w razie zaległośći student może powtarzać semsetr (z wyjątkiem pierwszego) . Myślicie że jest to możliwe abym powtórzył w następnym roku sam ten semestr letni? 

 

Jeśli powtórka semestru ani urlop dzienkański mi nie przysługują to chyba zrekrutuję sie na nowo, aczkolwiek to ryzykowne bo boję się że progi pójdą w górę i się nie dostanę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. urlop Ci nic nie daje

 

2. Możesz powtarzać semestr II 1 roku wtedy płacisz za przedmioty do zaliczenia

 

3. Jeśli nie zdasz 1 przedmiotu lub max 2, to możesz mieć warunek, wtedy idziesz na II rok studiow ale z pierwszym rokiem powtarzasz niezaliczony przedmiot, oczywiscie za niego płacisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co do urlopu to słyszałem o takiej praktyce, że studenci w razie nie zdania biorą urlop bez podania przyczyny i po urlopie zaczynają naukę od niezdanego semestru.

 

2. Właśnie na powtarzanie najbardziej liczę, tylko czy to powtarzanie przysługuje zawsze i każdemu? Też bym nie chciał sytuacji w której dziekan odmawia mi powtarzania semestru z jakiś tylko sobie znanych przyczyn.

 

3. Spokojnie, jeszcze mam terminy i pewnie zaliczę ,ale przezorny zawsze ubezpieczony, wolę dmuchać na zimne i wiedzieć co zrobić w przypadku niepowodzenia :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest na 1. roku to niech się zorientuje czy u niego na uczelni można przepisać oceny. Jeśli podejdzie od nowa do rekrutacji i będzie mógł przepisać oceny to zapłaci tylko za opłatę rekrutacyjną i będzie musiał zaliczyć to czego nie zaliczył, ewentualnie dodatkowo to czego mu wykładowcy nie przepisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.