Skocz do zawartości
blackez43

Elektrotechnika - jako drugi kierunek na AGH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem obecnie na drugim roku Energetyki na WEiP AGH.

Rozważam złożenie podania na drugi kierunek studiów jakim miałaby być Elektrotechnika na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, studia.net/informatyka i Inżynierii Biomedycznej, również na AGH.

Skłaniają mnie ku temu: większe perspektywy jeśli chodzi o przyszłą pracę (elektroenergetyk > energetyk), fakt iż wiele przedmiotów zostałoby mi przepisanych z Energetyki, chęć wyróżnienia się na rynku pracy z tłumu innych kończących mój wydział.

Mam jednak również pewne obawy dotyczące raczej spraw ogólnych - jak wygląda studiowanie dwóch kierunków z perspektywy czasu, logistyki, wyrozumiałości prowadzących itd (w szczególności jak to wygląda na AGH)? Jaki poziom trudności prezentuje Elektrotechnika na AGH?

Dodam, iż na Energetyce nie mam żadnych problemów z materiałem, a nawet jestem wśród najlepszych studentów. 

Z elektrotechniki na 4 semestrze mam 5.0.

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, 

rozpoczynanie studiów na 2 kierunku to zawsze wyzwanie. Trzeba sobie zadać pytanie czy faktycznie powiększy to Twoje możliwości? Moim zdaniem wątpie. Możesz zrobić z tego materiału studia podyplomowe i to CI w zupełności wystarczy. Na drugi kierunek zawsze lepiej wybrać np. filologię. 

 

Po to własnie zostały stworzone studia podyplomowe, po co masz powtarzać cały materiał od 1 roku, który w pewnej części będzie się pokrywał i nie będzie CI do niczego potrzebny. Robisz studia podyplomowe z konkretnego materiału, który chcesz poszerzyć a wiesz, że może być wymagany przez pracodawcę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony - zgadzam się, podypomówka lepiej się nadaje do spełnienia ww. funkcji. Ale z drugiej - jeśli zacznę elektrotechnikę od października, to wyjde z uczelni z dwoma dyplomami inżyniera (no prawie, po obronie mgr z energetyki mam pół roku na obronę inż. z elektrotechniki) - co czyni sporą różnicę. Pytanie tylko czy przez 2 kierunki będe miał czas na rozwój osobisty czy to już tylko nauka i nakua :/

 

Przyznam się że na pomysł wpadłem podczas wycieczki w ramach studiów do elektrowni, gdzie dyrektor zapytał nas co studiujemy, na odpowiedź "Energetykę" natychmiast niemal dopytał czy jak wyjdziemy będziemy mieli tytuł energetyka czy elektroenergetyka, bo ten drugi się diametralnie różni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.