Skocz do zawartości
Mariana

Możliwe czy niemożliwe studia ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,
interesuja mnie bardzo wazne pytania. Juz od pewnego czasu marze o dostaniu sie na studia medyczne . Mam wielka chec do nauki ? do zdobywania wiedzy na temet medycyny , nie moge sie doczekac jak znajde sie na studiach , interesuje mnie bardzo psychiatria . Ale mam problem z rekrutacja, czy moglby ktos mi podac odpowiedz na kilka bardzo waznych dla mnie pytan ?

Jestem obcokrajowką, wiem , ze rekrutacja dla obcokrajowcow rozni sie od zwyklej dla obywateli polski , ale bede miala mature za soba , i dlatego wszystko mi sie pomieszalo . Czy mam mozliwosc dostac sie w takim przypadku na studia medyczne ?Uwazam , ze niezle mi idzie jezyk polski , mysle , ze nie bede miala z tym problemu.

Jeszcze jedno pytanie polega na tym , ze od poczatku nie wzielam rozszerzenia z chemii , dlatego przy pomocy korepetotora i jeszcze jednego roku chce nadazyc ten material . Czy mi sie uda do matury nauczyc sie materialu za ten stracony rok ? 
Prosze o odpowiedz w miare mozliwosci. :) Bardzo dla mnie to jest wazne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariana, jeśli zdajesz polską maturę lub maturę międzynarodową, możesz rekrutować się normalnie na studia. Nie żadne płatne (chyba że zabraknie Ci punktów i pójdziesz na studia niestacjonarne, ale to inna bajka). Szczegółów nie znam, musiałabyś poczytać na stronie interesujących Cię uczelni, ale na lekarskim studiowali obcokrajowcy i nie mieli problemów z rekrutacją. 

 

Co do chemii, to z korepetytorem i własną pracą powinnaś zrobić materiał w rok spokojnie. Przede wszystkim zapoznaj się z arkuszami maturalnymi z poprzednich lat, by wiedzieć, czego i jak się uczyć :)

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariana, jeśli zdajesz polską maturę lub maturę międzynarodową, możesz rekrutować się normalnie na studia. Nie żadne płatne (chyba że zabraknie Ci punktów i pójdziesz na studia niestacjonarne, ale to inna bajka). Szczegółów nie znam, musiałabyś poczytać na stronie interesujących Cię uczelni, ale na lekarskim studiowali obcokrajowcy i nie mieli problemów z rekrutacją. 

 

Co do chemii, to z korepetytorem i własną pracą powinnaś zrobić materiał w rok spokojnie. Przede wszystkim zapoznaj się z arkuszami maturalnymi z poprzednich lat, by wiedzieć, czego i jak się uczyć :)

 

Powodzenia!

Dziekuje bardzo za informacje !  :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.