Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Sama wybrałam inne rozszerzenie, ale mam pytanie dotyczące matury z fizyki. Czy jest możliwość zdawania na maturze tego przedmiotu o zakresie tylko podstawowym? Jeśli tak, jakie tematy, działy fizyki on obejmuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma takiej możliwości. Wszystkie przedmioty dodatkowe są teraz jako rozszerzenia. A jakie rozszerzenie wybrałaś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż tak jak piszą forumowicze tylko rozszerzenie, choć jest to dziwne bo w tabelach rekrutacyjnych niektórych uczelni widać, że naliczają punkty za podstawę lub za rozszerzenie, to bardzo mylące.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wynika chyba z tego, że stara matura zakładała jeszcze fizykę na poziomie podstawowym, to się zmieniło przy nowej maturze od 2015r. i teraz można fizykę zdawać tylko na poziomie rozszerzonym, podobnie zresztą jak z inne przedmioty czyli WOS, Filozofia, Historia, Biologia, Geografia, Chemia, Historia sztuki, Historia muzyki, Informatyka.

Dlatego uczelnie jeszcze przez długi czas będą podczas rekrutacji miały te przedmioty na poziomie podstawowym, bo przecież przyjmują również ze starą maturą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej zdać biologię i chemię niż wybierać 3 przedmiot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy, czy na kierunek, na jaki chce iść, będą wymagać biol, chem, czy też fizyki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Większości tam gdzie jest wymagana fizyka może być tez chemia aczkolwiek masz racje może zdążyć tak ze będzie tylko fizyka. Jednak nie chce mi sie wierzyć ze ktoś kto zdaje chemię bez fizyki chce isc na studia typowo fizyczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dobrze sobie sprawdzić jakie wymagania są na kuerunku i na uczelni gdzie się wybieramy, chociaż wiem, że decyzja o wyborze może się jeszcze zmienić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi