Skocz do zawartości
gabrieldrazbo

Fizjoterapia + Dietetyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie  :), 

jestem tutaj nowy, ze wzgledu na duza dyspozycyjnosc odpowiedzi administratorow postanowilem napisac post z nadzieje na pomocna odpowiedz

 

Mam pewien problem.

Jestem osoba z epilepsja w trakcie kuracji koncowej (2,3 ataki na rok), dowiedzialem sie ze praca przy komputerach dla mnie szkodzi wiec kierunek grafika musialem sobie odpuscic. Jestem osoba majaca 24 lata i bez studiow tylko po kursach, gdybym podja studia miabym 25 lat, nie boje sie nauki boje sie nic nie robienia. Lubie sie spelniac w zyciu i chce tym razem podjac studia

 

Moje pytanie brzmi:

 

Potrzebuje porady w wyborze odpowiednich studiow (uczelni) na kierunku Fizjoterapi lub Dietetyki i czy warto jest ich podejmowanie sie. Dodam rowniez ze polaczenie tych kierunkow brzmi kuszaco. Nie jest wazne miejsce, liczy sie bardziej uczelnia i jej jakosc. Po za tym jak przewidujecie te zawody na rok 2020? Prosze  o powazne wypowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, ze sam zawód to mało. Najważniejsze jest jak przepracujesz studia. Same studia i papierek pracy mogą Ci nie dać nawet za granica.

Trudno mi oceniać zarobki to indywidualna sprawa. Jeśli będziesz pracowal w gabinecie państwowym i prywatnie to powinno być dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie masz na myśli? Studia podyplomowe?

Po zdobyciu tytułu licencjata lub inżyniera mozesz robić studia podyplomowe, które dają Ci pełne uprawnienia i dyplom a trwają rok. Wtedy mozesz sobie zrobic dietetykę jeśli tak bardzo chcesz chociaż moim zdaniem lepiej specjalizować sie w fizjoterapii i robić podyplomowki z tym związane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie studia podyplomowe, jednak juz mi jest wszystko jasne :) Ze jest to zawod z przyszloscia...jestem pewien na 100%...moze nie na najblize pare lat ale bedzie mocne zapotrzebowanie. Wszystko idzie w kierunku technologi, ludzie nie zdaja sb sprawy jakie to moze miec konsekwencje...Przepelnienie czeka tez w sektorze  IT chociaz na to poczekamy jeszcze troche :) Dziekuje za porady i odpowiedzi. W razie czego wroce do tematu :) chociaz juz nasuwa mi sie kolejne pytanie. JAk widzicie polska gospodarke zawodowa za pare lat ( oferty pracy, wynagrodzenia, poziom zycia za pare lat) Osobiscie mam wasne zdanie na tem temat, mimo to dobrze jest podyskutowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze by reprezentować coś swoją osobą nie ważne w jakim zawodzie, wszędzie można zabłysnąć. Dietetyka to także kierunek przyszłościowy, świadomość ludzi rośnie i coraz bardziej na topie jest bycie szczupłym, zdrowym i wysportowanym. Tutaj już wszystko idzie za stylem życia, odpowiednią dietą. Poza tym epidemia cukrzycy i nadciśnienia w ostatnich latach jasno wskazuje na problemy z otyłością. Coraz to nowe metody udoskonalania odchudzania, diety, trendy, mity oraz fakty. To wszystko z indywidualnym podejściem, można zaskarbić sobie czyjeś zaufanie. Decyzja ostateczna jest w naszym namyśle, aczkolwiek ludzie jedli, jedzą i będą jeść, więc warto zgłębiać wiedzę na ten temat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.