Skocz do zawartości
toretto1995

Jakie studia w moim przypadku ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedstawię się jeszcze raz, na imię mam Damian, kończyłem mechatronikę w technikum. W tym roku zdałem egzamin zawodowy tak więc mam tytuł technika, obecnie pracuje jako automatyk na utrzymaniu ruchu. Chciałbym dalej kształcić się w tym kierunku, tzn jako automatyk, głównie interesują mnie sterowniki PLC i ich osprzęt, aktualnie mam trochę do czynienia z step7 i PLC s7-300. W szkole uczyłem się na s7-1200 i oprogramowaniu TIA Portal, całkiem nieźle mi to szło.

 

Aktualnie pracuję od 7:30 do 15:30 więc interesują mnie studia wieczorowe w tym mniej więcej kierunku. Studia chciałbym zacząć jak najszybciej, jedynym  moim problem jest brak wiedzy co wybrać i kiepski wynik z matematyki na maturze.

 

Maturę zdałem na niewiele ponad 30% przy czym resztę na ponad 60...nie wiem czemu studiuj matmę mi tak kiepsko poszła.

 

Czy z takimi wynikami mam szansę na dostanie się gdziekolwiek ?  Czy jest we Wrocławiu automatyka i robotyka jako studia niestacjonarne ?

 

Co mi radzicie ? Jeszcze myślałem nad mechatroniką ale hmm...to jest o wszystkim i o niczym, chciałbym swoje życie ukierunkować na PLC. Obecnie jako automatyk na utrzymaniu ruchu ale w przyszłości myślę o programowaniu PLC albo o rozruchach systemów. 

 

Mam tu we Wrocławiu auto więc dojazd w jakiekolwiek miejsce Wrocka nie stanowi dla mnie problemu.

 

Proszę was o jakiś porady, z góry bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Pozdrawiam Damian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a bierzesz pod uwagę tylko Wrocław czy jakieś inne miasta wchodzą w grę?

Pamiętaj, ze studia niestacjonarne odbywają sie w weekendy a nie popołudniami.

Faktycznie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie byłaby automatyka i robotyka.

Tutaj masz Wydziały, kwotę to prowadzą we Wrocławiu

http://wroclaw.studia.net/automatyka-i-robotyka

Oraz opis kierunku.

Masz dwa rozwiązania automatykę i robotykę na Wydziale Elektrycznym co związane jest oczywiście z elektronicznym podejściem do tematu i na Wydziale Mechanicznym o podejściu bardziej mechanicznym, co by spełniało Twoje oczekiwania z namiastki mechatroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę pod uwagę tylko Wrocław. Interesują mnie jakiekolwiek studia w dziedzinie automatyki byle by były w godzinach popołudniowych lub w weekendy.  Myślę że interesowała by mnie automatyka i robotyka na wydziale elektrycznym, myślę że tam miałbym więcej do czynienia z PLC. 

 

Tylko jakie są moje szanse na dostanie się  ?  Co byście zrobili na moim  miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz widzę jest to napisane przy nazwie kierunku. Nie zwróciłem na to uwagi. To może być tak, ze we Wrocławiu nie ma niestacjonarnych. Oczywiście najpierw robisz studia I stopnia czyli licencjackie lub inżynierskie a dopier mgr.

W poznan.studia.net są takie studia

http://fee.put.poznan.pl/index.php/studia/automatyka-i-robotyka/studia-niestacjonarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę się załamałem bo nie ma dla mnie opcji studiów, na dzienne się nie dostanę a nawet jeśli to nie mam jak chodzić na wykłady bo pracuję a niestacjonarnych nie ma...

Jedyne co mi pozostaje to chodzić na wykłady i uczyć sie dla siebie..nie mając z tego żadnego tytułu naukowego ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie No bez przesady. Przecież spokojnie możesz dojeżdżać na studia wiele osób tak robi. Z Uczelnie we Wrocławiu do Poznania nie jest daleko. Z drugiej strony ja studiowałem stacjonarnie i całe studia pracowałem i jakoś dałem radę. Na stacjonarne może sie dostaniesz warto spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że akurat pracujesz może być tylko Twoją zaletą. Zawsze możesz dogadać się z pracodawcą i być może dofinansuje Ci wczęści studia. Jednak będzie to związane z umową lojalnościową wobec pracodawcy, że pod groźbą kary przez 1-2 lata nie będziesz mógł się zwolnić z pracy.

Wiesz, dojazdy na weekendy nie są takie złe. Znam wiele osób, które jezdzą do Głównej Szkoły Pożarniczej w Warszawie z Sopotu i też pracują już w straży pożarnej, często po wiele godzin ale warto się przemęczyć tych kilka lat bo to jest inwestycja w siebie i na całe życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pracodawcy coraz lepiej patrzą na osoby, które chcą studiować i podnosić swoje kwalifikacje. Porozmawiaj z przełożonym i powiedz o swoich planach. Sądzę, że dostosuje Twój grafik pracy tak, żebyś spokojnie mógł iść na studia.

Też uważam, że dojazdy to nie taka zła sprawa. Tym bardziej, że z Uczelnie we Wrocławiu jest łatwy dojazd i do Poznania i do Opola czy nawet Katowic, bądź Gliwic. Bo z pewnością Automatyka i Robotyka jest też na Politechnice Śląskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że jestem pod wrażeniem tego, że tak jasno masz określone czego chcesz, w jakim kierunku chcesz się rozwijać. To naprawdę jest najważniejsze. Wiele osób, które tutaj piszą totalnie nie wiedzą, co chcą robić w życiu. Masz jasny cel, to znajdziesz drogę, żeby go zrealizować.

 

Jeśli pracujesz od poniedziałku do piątku, to dojazdy na studia niestacjonarne nie będą problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wam powiem że miałem klapki na oczach, widziałem możliwość studiowania tylko i wyłącznie na terenie Uczelnie we Wrocławiu. O ile Poznań jest poza moim zasięgiem tak Opole to godzinka drogi. 

 

Ja generalnie dużo jeżdżę tak że taka trasa to pryszczy...boję się o koszty takiego dojazdu :/

 

Trochę czasu spędziłem na stronie Politechniki Opolskiej ale nie znalazłem informacji kiedy jest nabór na ten kierunek ? Czy znajdzie się dobra osoba która pomogła by mi ogarnąć rekrutację ?

 

Wyczytałem że musiałbym płacić 1650zł za semestr ale żadnej informacji kiedy zaczyna się nabór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.