Skocz do zawartości
Kubuś

Jaki kierunek?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem uczniem klasy maturalnej liceum ogólnokształcącego i zacząłem się rozglądać za interesującym mnie kierunkiem studiów. Musi to być coś związanego z zarządzaniem, ekonomią i marketingiem, mile widziane byłyby również zajęcia dot. matematyki i/lub studia.net/informatyka. W grę wchodzi jedynie Wrocław. Po przejrzeniu dostępnych kierunków najlepszą opcją wydaje mi się wybór "Menadżer biznesu" dostępnego na wydziale studia z zarządzania w Uniwersytecie Wrocławskim. O dziwo, na żadnej stronie wrocławskich uczelni nie znalazłem osławionego już kierunku o nazwie Podyplomówki z marketingu i Podyplomówki z zarządzania, który wydawałby się dla mnie dość dobrą opcją. 

Nie stanowi dla mnie różnicy czy kierunek jest dostępny w trybie dziennym czy zaocznym. 

Proszę was o propozycje kierunków związanych z w/w kryteriami i pomoc w wyborze. 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie istnieje taki kierunek jak Zarządzanie i Marketing. Są to dwa osobne kierunki jest Podyplomówki z zarządzania i jest Podyplomówki z marketingu. Podyplomówki z marketingu jednak w tej chwili prowadzony jest jedynie w Łodzi.

Na Uniwersytecie Wrocławskim nie ma Wydziału studia z zarządzania...

Pewnie masz na myśli Uniwersytet Ekonomiczny We Wrocławiu.

Tam jest taki Wydzial ale taki kierunek jak Menadzer Biznesu nie istnieje. Jest to tylko specjalność na kierunki Podyplomówki z zarządzania, czyli po prostu Zarzadzanie i z tego masz dyplom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się na Uniwersytecie Wrocławskim nie ma Wydziału studia z zarządzania, taki wydział znajdziesz na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz na Politechnice Wrocławskiej. 

 

W tej chwili praktycznie wszędzie Podyplomówki z marketingu istnieje jako specjalność na zarządzaniu, poza wsponianą wcześniej Łodzią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale w Łodzi na Uniwersytecie Łódzkim Wydziale studia z zarządzania Podyplomówki z marketingu funkcjonuje jako kierunek studiów i dzięki temu daje najszersze możliwości kształcenie.

Pytałem co sądzimy o kierunku, o kierunku Podyplomówki z zarządzania uważam, że to dobry kierunek studiów. Chociaż musisz dużo włożyć czasu w praktyki i staże oraz dorywczą pracę, żeby po studiach nie było problemu z zatrudnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc. :) Przejrzałem strony wszystkich uczelni wrocławskich, specjalność Podyplomówki z marketingu znalazłem jedynie w WSB, i to razem z e-komunikacją. Jeśli chodzi o PWR to kedyną dostępną opcją dot. studia z zarządzania jest Podyplomówki z zarządzania przedsiębiorstwem. Proszę was o jeszcze jedną wskazówkę - jeśli Podyplomówki z zarządzania przedsiębiorstwem, to na PWR czy UE? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kieruj sie wybierając studia specjalnościami tylko kierunkami studiów, dana specjalność przecież nawet nie misi powstać i co wtedy zrobisz?

Na UE masz wykształcenie bardziej teoretyczny finansowe na PWr zdobędziesz wykształcenie z studia z zarządzania bardziej pod kierunkiem technicznym i tym sie kieruj czyli tym co Ci bardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierze tego, który ma większe doświadczenie i cos atrakcyjnego w Cv wpisane. Dlatego warto robić jak najwiecej na studiach staży, praktyk i łapać dorywcza prace.

Oczywiście jeśli porównujesz najlepsza uczelnie w kraju z najgorsza to pewnie tak jest z drugiej strony jeśli porównasz 6 uczelnie z 9 to już to nie ma takiego znaczenia. Zreszta ten ranking o którym piszesz to ranking prywatnej firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się porównując ALK, PWr i UE Wrocław to wszystkie uczelnie są na bardzo wysokim poziomie. Bardzo duży wpływ przy wyborze przez pracodawcę ma to co pisze Łukasz, że ważne jest to co robisz w czasie studiów, wszystkie staże, praktyki, kursy, szkolenia czy działalność w organizacjach studenckich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.