Skocz do zawartości
Dżersej

Ile kasy można wyciągnąć?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja słyszałam że tylko połowa studentów otrzymuje stypendia o wysokości 1000zł i nie ma żadnych różnic która to uczelnia. A do tego finansuje się im udział w konferencjach naukowo technicznych, oferują naukę e-learningu,biorą udział w specjalistycznych kursach komputerowych oraz mają dostęp do najnowszych programów komputerowych. No i chyba tyle z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,ale tylko połowa studentów je dostaje :) i w tym tkwi problem. Dlatego nie jestem za kierunkami zamawianymi tylko zwykłymi. A na takich też idzie dostać stypendium. A też ze studiami idzie połączyć pracę więc na jedno w sumię wychodzi. I nie dziwie się że większość wybiera zaoczne,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no z zamawianymi to chyba jest inaczej, że jak przyjmują na studia to już wiadomo ile jest osób które dostaną, że np na 200 osób dostanie 50. Całkiem fajnie, chociaż znam osoby, które poszły na studia kiedy jeszcze nie było zamawianych i specjalnie zaczynali od nowa zeby dostać kaskę. opłaca się 1 000zł miesięcznie to można się utrzymać w mniejszych miastach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem,jedynie chyba w jakiejś małej klitce i to jeszcze z innymi lokatorami. Za 1000zł to samemu długo się nie pociągnie,wiem to z doświadczenia koleżanek. Niby się wydaje dużo,ale potem jak przychodzi jedzenie,ubiór i czynsz to jednak nie idzie. Chyba że się dalej mieszka u rodziców to owszem. Ale tak to życie jest drogie i to bardzo. I nie popieram jakoś kierunków zamawianych,nie podoba mi się ten pomysł jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zależy jak kto na to patrzy. Bo za tysiąc złotych samemu nic się nie da zrobić,u rodziców jak najbardziej. Bo przecież wszystko kosztuje a teraz jest nawet drożej. Moim zdaniem jednak studenci nie powinni dostawać stypendiów,bo to nie jest jakieś spore osiągnięcie. I każdy powinien wyżyć sam,wielu ludzi podejmuje się pracy podczas studiów więc i inni mogą to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a ja uważam, że studia zamawiane dają fajne możliwości. Na starcie masz już wsparcie. 1000 zł to nie mało. Zapytajcie kolegów po studiach ile zarabiają. Ja mam sporo znajomych z taką pensją! A tu masz już 1000 w kieszeni i do pracy też możesz pójść, nic cię nie ogranicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,też nie raz właśnie przeglądając oferty prac znalazłam wynagrodzenie za 1000zł ale lepsze to niż nic. I właśnie na kierunkach zamawianych też można pójść do pracy,tysiąc plus wypłata daje świetne możliwości. Więc nie twierdzę by to było takie złe,i każdy student podejmuje się pracy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że warto chyba się też zastanowić po co jest ten 1 000zł. Bo wszyscy tutaj piszemy ze się przyda, że można przeżyć, ale te 1000zł to ma być dla nas głównie wsparcie na naukę - i chyba właśnie taka zachęta żeby nie szukać byle jakiej pracy podczas studiów a czas przeznaczyć na zgłębianie wiedzy poprzez doświadczenie etc. - po to chyba te 1000zł. Jeśli spojrzymy na to perspektywicznie to jest to duża szansa, żeby móc się rozwijać i za 5 lat - po studiach nie szukać pracy tylko czekać aż Ciebie znajdą bo będziesz im potrzebny mając jakieś osiągniecia, czy się myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niestety to tak nie działa,dlatego każdy woli to zachować albo wyżyć z tego. Wielu idąc na studia nie ma nic,i potem szuka pracy. Dlatego na start samego siebie to jest to najlepsze rozwiązanie :) a nie na naukę. A praca sama nie przychodzi niestety,sama miałam z tym ogromny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też mi się wydaje że to na potrzeby pomoc naukowych ale z tego co czytam dalej to uczelnia wszystko już oferuje. Jedynie zakwaterowanie trzeba sobie załatwić. Właśnie szkoda że praca nie puka nam do drzwi,ja mam 18 lat i szukałam czegoś dorywczego na wakacje by mieć już coś potem w cv i nikt mnie nigdzie nie chce :( trzeba na prawdę się starać by coś znaleźć ale ze studiami to myślałam że już łatwiej coś gdzieś się zatrudnić ale też słyszę że ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zachował dla siebie bardziej z tego względu że to uczelnia potem wiele przydatnych spotkań,materiałów,itp finansuje. A tak to przyda się na utrzymanie ewentualnie mieszkania czy też samego siebie. Na start taki dodatek jest dobry. No a co do pracy to miło by było gdyby ktoś mi zapukał z nową ofertą. Bo pracuje jako kelner i czasami dorabiam z tłumaczeń. Inaczej się nie da utrzymać narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś wylatuje z tego kierunku to trzeba potem oddawać kasę? Ciężko chyba jest się dostać na te studia bo wielu chętnych jest..A poziom jest chyba o wiele trudniejszy niż na normalnych uczelniach? A chyba z pracą potem też jest ciężko czy po zamawianych jest łatwiej ją osiągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie trzeba nic oddawać :) ja chciałem pójść na kierunek zamawiany i szczerze to dobrze że nie wybrałem. Tam żeby dostać ten tysiąc trzeba dużo pracy w to włożyć,materiał musi być dobrze przyswojony i średnia wynosi 5,0 by cokolwiek dostać. Ciężką prace trzeba włożyć w ta naukę,w końcu płacą to wymagają. Ale za to oferują różne wykłady z znanymi profesorami,więcej ćwiczeń jest by ten materiał zrozumieć i nauka e-learingu jest pomocna bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.