Skocz do zawartości
Kuban

Historia wojskowości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien, czy jest prowadzony gdzieś taki kierunek studiów I lub drugiego stopnia. Jest np. taka Podyplomowe.Studia.net w Lublinie. jest taka specjalność na historii w poznan.studia.net i Trójmieście. Jest wreszcie zbliżony kierunek "Studia nad wojną i wojskowością"  w Szczecinie i wojskoznawstwo w Toruniu, Napisz która uczelnia Cię interesuje? osobiście wybrałbym np. studia historyczne z taką specjalnością, bo to jednak trochę poszerza możłiwości pracy po studiach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym na UAM w poznan.studia.net , jest kierunek tam historia wojskowości jako stacjonarne limit miejsc 30, poza tym mam rodzinę która mieszka w tym mieście i najbardziej by mi odpowiadało. A po studiach będę kierował się w stronek jednostek wojskowych
https://rejestracja.amu.edu.pl/Strona/Kierunki/Szczegoly/Historia-specjalnosc-historia-wojskowosci-(DLx-HW)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na UAM nie ma historii wojskowości, to tylko specjalność na kierunku Historia, ze specjalnościami bywa różnie. Jeśli to skończysz to masz dyplom z historii

 

Na UMK jest wojskoznawstwo, jako kierunek studiów.

 

Jeśli chcesz pracować w wojsku to idz na studia wojskowe, tylko tak możesz zrobić w wojsku karierę. Każda inna droga to droga przez mękę. Historia wojskowości nie do końca może Ci w tym pomóc. Dlaczego nie chcesz iść do Uczelni wojskowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak chcesz iść do wojska i robić tam karierę? Żeby po studiach zrobić karierę w wojsku musisz dostać się jako zwykły szeregowy, żeby to zrobić musisz zdać test ze sprawności fizycznej i zdrowotny. Jeśli teraz tego nie możesz zrobić to jak to planujesz zrobić za 5 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przez czas studiów, dojdę do wyznaczanego celu w sprawności fizycznej, poza tym na studiach chciałbym się dokształcić w dodatkowym języku obcym (rosyjski lub niemiecki) oraz ukończyć kursy (spadochroniarski,ratownik medyczny, etc. ). Po prostu potrzebuję trochę czasu, stąd wybór studiów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem, chcesz iść na studia na historię, w tym czasie postawić na rozwój fizyczny, zdobyć tytul licencjata i iść do wojska rozpoczynając bez żadnego stopnia.

W takim przypadku wybór kierunku studiów nie ma aż takiego znaczenia. Chociaż wiedza z historii może być dla Ciebie jakąś dodatkową motywacją.

 

Zdecydowanie lepszym kierunkiem studiów byłby kierunek techniczny, taki jak mechanika. Mechanicy w wojsku są wysoko cenieni i szybciej robią karierę. Nawet lepszym pomysłem wydaje się Podyplomówki z zarządzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk, że nie interesują mnie kierunki techniczne, lepiej się czuję na kierunkach humanistycznych, społecznych. Zainteresowany jestem kierunkiem takim jak politologia.  Co do historii wojskowości na UAM'ie. Myślałem, że historia wojskowości jako kierunek ogólnoakademicki, trwa 3 lata i to po prostu jest historia ze specjalności od razu od początku studiów. W takim wypadku w którym semestrze/roku wybiera się swoją specjalność ? Nie ukrywam, najbardziej odpowiadałby mi uczelnie w poznan.studia.net, ze względu na rodzinę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze specjalnością to różnie bywa. Czasami wybiera się ją od drugiego semestru, czasami od 3 semestru. Bardzo często na specjalność jest osobna wewnętrzna rekrutacja i nie każdy może się dostać na obleganą specjalność. Jeśli jest więcej chętnych decyduje średnia lub wyniki maturalne.

Specjalność to realizacja pewnych zainteresowań, ale dyplom będziesz miał z historii i pamiętaj o tym. Podstawa programowa też będzie z historii. Tylko niektóre przedmioty specjalizacyjne będą z historii wojskowości. Przy mały zainteresowaniu specjalnością, dana specjalność może nie być nawet uruchomiona.

 

A czym chciałbyś się w tym wojsku zajmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.