Skocz do zawartości
szpulix

Nie wiem co wybrać :

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie złożyłem papiery na 3 kierunki :
Turystyka i rekreacja specjalizacja menadżer sportu - WSB Toruń
Dziennikarstwo społeczne specjalizacja dziennikarstwo sportowe - UAM Poznań
Bezpieczeństwo Narodowe - UAM Poznań

Myślę co wybrać i chciałbym zasięgnąć opinii osób, które studiowały na powyższych kierunkach odnośnie poziomu edukacji, wykładowców, atmosfery na uczelni oraz o zaliczeniach.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Najpierw musisz sobie zadać pytanie czy chcesz płacić za studia. Jeśli tak to zdecydowanie mogę polecić WSB w Toruniu, ponieważ ma świetne zaplecze i profesjonalną kadrę dydaktyczną z UMK.

 

Poza tym musisz zadać sobie pytanie co Cię interesuje. Dziennikarstwo to świetny kierunek studiów (wiem z autopsji) możesz na nim zdobyć szeroką wiedzę historyczno-polityczną i do tego marketingową.

 

Turystyka to kierunek dla miłośników natury i przyrody, kochających podróże i chcących się realizować w tym kierunku.

 

Nie napisałeś czy te studia mają być stacjonarne czy niestacjonarne.

 

Do tego dochodzi miejsce do studiowania. Toruń to piękne miejsce na czas studiów, świetna starówka, fantastyczne imprezy i życie studenckie.

Poznań to praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie studiowałam co prawda na tych uczelniach, ale o obu opinie znam dobre. Zaciekawiły mnie natomiast kierunki które wybrałeś. Widzę że ciągnie Cię w stronę sportu, zatem dwa pierwsze kierunki będą bardziej odpowiadały Twoim zainteresowaniom i tego powinieneś moim zdaniem się trzymać. Na bezpieczeństwo jest teraz bum i wielu absolwentów będzie za chwilę na rynku po tym kierunku, zatem konkurencja na rynku pracy może być duża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ważniejszy jest kierunek, a nie uczelnia i dobrze, bo jedna to publiczna a druga prywatna. 

WSB to dobra uczelnia prywatna, a UAM to świetna uczelnia publiczna. Podobnie oba miasta są bardzo fajne :) 

Ja podobnie jak Joanna i Łukasz wybrałabym pomiędzy Turystyką a Dziennikarstwem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Hej,

 

Najpierw musisz sobie zadać pytanie czy chcesz płacić za studia. Jeśli tak to zdecydowanie mogę polecić WSB w Toruniu, ponieważ ma świetne zaplecze i profesjonalną kadrę dydaktyczną z UMK.

 

Poza tym musisz zadać sobie pytanie co Cię interesuje. Dziennikarstwo to świetny kierunek studiów (wiem z autopsji) możesz na nim zdobyć szeroką wiedzę historyczno-polityczną i do tego marketingową.

 

Turystyka to kierunek dla miłośników natury i przyrody, kochających podróże i chcących się realizować w tym kierunku.

 

Nie napisałeś czy te studia mają być stacjonarne czy niestacjonarne.

 

Do tego dochodzi miejsce do studiowania. Toruń to piękne miejsce na czas studiów, świetna starówka, fantastyczne imprezy i życie studenckie.

Poznań to praca.

Interesują mnie studia zaoczne, ponieważ pracuję. Z zawodu jestem technikiem-informatykiem, i próbowałem na polibudzie w zeszłym roku. Niestety miałem "przyjemność" trafić na strasznego wykładowcę. Ogólnie uwielbiam sport w szczególnosći piłkę nożną i siatkówkę. Fascynuje mnie liga angielska i chciałbym zostać komentatorem sportowym. Z tego co wiem na UAM jest specjalizacja dziennikarswo sportowe co bardzo mnie zainteresowało, ale boję się, że mogę mieć problemy z pracami bo zdaża mi się robić błędy ortograficzne itp. i jestem strasznie niesmiałą osoba, więc miałbym problemy przed kamerami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pracą dziennikarza trzeba się urodzić, ale nie musisz pracować przed ekranem tylko być piśmakiem. Tylko błędy ortograficzne do poprawki. Na specjalność nie patrz bo pamiętaj, że jest na nią osobna rekrutacja i wcale nie musi powstać. A może studia na AWF?

 

Gdzie mieszkasz? Dlaczego akurat Poznań lub Toruń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie studia zaoczne, ponieważ pracuję. Z zawodu jestem technikiem-informatykiem, i próbowałem na polibudzie w zeszłym roku. Niestety miałem "przyjemność" trafić na strasznego wykładowcę. Ogólnie uwielbiam sport w szczególnosći piłkę nożną i siatkówkę. Fascynuje mnie liga angielska i chciałbym zostać komentatorem sportowym. Z tego co wiem na UAM jest specjalizacja dziennikarswo sportowe co bardzo mnie zainteresowało, ale boję się, że mogę mieć problemy z pracami bo zdaża mi się robić błędy ortograficzne itp. i jestem strasznie niesmiałą osoba, więc miałbym problemy przed kamerami. 

To że jesteś osobą nieśmiałą absolutnie nie dyskwalifikuje Cię z zawodu dziennikarza dającego relację przed kamerami, a nawet trochę przewrotnie bym postrzegała to jako plus:) Wiele osób pracujących przed kamerą ma ten problem, ale dzięki temu i świadomość, że muszą lepiej się przygotować do występu dzięki czemu wypadają super! Potem z czasem staje się to rutyną jak zjedzenie obiadu, choć stres nie mija to zamienia się on w pozytywny motywator do działania, do polepszania samego siebie. A mówię to wszystko z doświadczenia, bo miałam okazje współpracować z dziennikarzami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pracą dziennikarza trzeba się urodzić, ale nie musisz pracować przed ekranem tylko być piśmakiem. Tylko błędy ortograficzne do poprawki. Na specjalność nie patrz bo pamiętaj, że jest na nią osobna rekrutacja i wcale nie musi powstać. A może studia na AWF?

 

Gdzie mieszkasz? Dlaczego akurat Poznań lub Toruń?

Mieszkam w Mogilnie mam mniej więcej podobne odległości do obu miejscowości.

Myślałem nad awf-em, ale raczej nie ciągnie mnie by uczyć w szkole bo z tego co widziałem w poznan.studia.net na awfie chyba nie ma zaocznych jedynie w Bydgoszczy jako takie, ale jak móię specjalność nauczycielska. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie odległość masz taka same i nawet pociagi relacji Torun - Poznan. Zarówno dziennikarstwo jak i turystyka powinny Cie interesować. Wybór to tylko kwestia Twoich preferencji.

Raczej wybrałbym dziennikarstwo bo bardzo chciałbym zostać komentatorem sportowym. Może podszlifowałbym pisanie artykułów i zrobił własną stronkę, ale boję się,że nie dam rady na tym kierunku. Mam obawy,że źle wybiorę. Nigdy nie miałem problemów z nauką tym bardziej z przedmiotów humanistycznych. A za menadżerem jednak przemawia większy wachlarz pod względem pracy bo po dziennikarstwie trzeba mieć siłę przebicia bądź znajomości.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.