Skocz do zawartości
TyrionXL

Informatyka I a potem kognitywistyka II

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Nie chciałbym się rozwodzić, a więc...

W tym roku rozpoczynam studia informatyczne I stopnia o specjalnosci "inżynieria oprogramowania". Zaocznie.

Poza tym fascynuje mnie ludzki mózg, układ nerwowy i tego typu rzeczy. Ostatnio zauważyłem, że jest coś takiego, jak kognitywistyka. Spodobało mi się.

Z jednej strony chciałbym skończyć informatykę i lepiej poznać tę dziedzinę. Z drugiej strony, zastanawiam się, czy dobrym pomysłem bedzie jej skonczenie, a na magisterskich studiach zrobić właśnie kognitywistyke.

Meritum - czy dobrym pomysłem jest podzielenie tego na takie dwa etapy? Czy lepiej iść na kognitywistyke od razu? Czy po studiach informatycznych ciężko bedzie nadrobić zaległości materiału z kognitywistyki? Czy połączenie obu studiów ma sens?

Pytanie zadaję, ponieważ nie uśmiecha mi się studiować dwóch fakultetów I stopnia jednocześnie.

Proszę o w miarę obiektywne opinie, a nuż może komuś się przydać któraś z odpowiedzi.: )

Z góry dziękuję. Zależy mi na odpowiedzi na zadane pytania. Jeśli ktoś uważa, że warto podkreślić dodatkowo inne kwestie, śmiało. Być może zadałem pytanie w niewłaściwy sposób lub pominąłem coś istotnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno studiowanie dwóch kierunków od poczatku byloby bardzo trudne. Z jednej strony masz kierunek informatyka dający pewien zawód i szerokie możliwości zatrudnienia. Z drugiej strony kognitywistyke, ktora robilbys z pasji. A nie chciałbyś zrobic sobie inżyniera z studia.net/informatyka a z kognitywistyki zrobic sobie tylko roczna podyplomowke juz po studiach? W ta stronę łatwiej. Bo po kognitywistyce juz studia.net/informatyka nie ruszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, TyrionXL właśnie pisał, że nie chce studiować dwóch kierunków jednocześnie, tylko zrobić z I stopień na Informatyce, a II na Kognitywistyce.

 

Kognitywistyka to kierunek łączący ze sobą nauki ścisłe, humanistyczne i medyczne i jeżeli chciałbyś studiować ten kierunek po informatyce, to chyba najlepiej będzie zadzwonić od razu na uczelnie i zapytać czy po informatyce przyjmą Cię na kognitywistykę. Może być to różnie traktowane na uczelniach.

A jaką uczelnie wybrałeś? 

 

Pomysł Łukasza ze studiami podyplomowymi z kognitywistyki też jest bardzo dobry i również uważam, że lepiej najpierw skończyć informatykę inżynierską. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdawałem sobie z tego sprawę, dlatego potwierdziłem, że studia dwóch kierunków na raz to słaby pomysł. Aga, ma rację zadzwoń i dowiedź się czy możesz na II stopniu studiować kognitywistykę po informatyce.

 

Rozumiem :)  i zgadzam się to słaby pomysł, żeby studiować to równocześnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybkie zainteresowanie i udział w debacie.: )


Powinienem chyba dodać, że moim głównym celem jest informatyka. Dokladniej programowanie i sztuczna inteligencja. Na tym też głównie wolałbym się skupić. Także matematyka, fizyka. Miód, malina. Pytając o kognitywistykę, moja ciekawość objęła horyzont, który tyczy się bardziej zaawansowanych spraw zwiazanych ze sztuczną inteligencją.
Taki informatyk z zamiłowania, ktory nie tylko rozumie zasady dzialania mózg - komputer, czego na inf. tez się nauczę, ale również znajomość ukladu nerwowego i mózgu poza technologią. Ba! Więcej rzeczy. Wszystko co oferuje kognitywistyka.
Prościej - dobry programista, bardzo dobrze znający się na sztucznej i realnej inteligencji. Jest to podstawa,żeby działać w branży bardzo bardzo na poważnie.


Dlatego uznałem, że :

I stopień. Informatyka. Tu nauka programowania, solidne podstawy ścisłe
II stopień. Coś zwiazanego z informatyka, żeby kontynuować, ale z uwzględnieniem rozwoju w stronę wspomnianą wyżej. Kognitywistyka (lepiej się zapowiada) lub neuroinformatyka albo poświęcić się informatyce w 100%, a wczesniej wspomniane realizować na nastepnych etapach.



Niby fajny pomysł z podyplomowymi, bo tak naprawdę prace z infy pozdaję, infa w małym palcu, a ukierunkowanie w stronę "żywej inteligencji", bedzie dobrym dodatkiem do powiekszonej dwustopniowej podstawy.
Zaświeciła mi się zaroweczka, że kończąc podyplomowke z kogni, nie będę totalnie zielony i to byłby okres do rozpoczęcia III stopnia. Jak nie kognitywistyka, to zostaje mi jeszcze neuroinformatyka. Hehe.

Tym razem bardziej wyraźny zarys. I jeszcze raz dzięki za odpowiedzi. Kazda z nich, jest dla mnie bardzo cenna :)
Chyba czeka mnie 12 prac Herkulesa xd

 

 

 

Edit <<

 

Wystarczyło mi kilka chwil, żeby się namyślić. Wasze odpowiedzi, muszę przyznać, okazały się trafne. Podoba mi się pomysł z podyplomówką z kognitywistyki. Pytanie tylko, co na II stopniu, żeby móc to połączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczynasz teraz I stopień, zatem na pomysł na II jest jeszcze sporo czasu:) ale fajnie, że planujesz swoją karierę. Z doświadczenia wiem jednak, że pierwsze pomysły są często najlepsze:) Pomysł z kognitywistyką ma swoje uzasadnienie w Twoim przypadku, bo masz pomysł na siebie i Twoje argumenty przekonują mnie w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Joanną i Łukaszem. Po pierwsze widać, że masz plan na siebie i swój rozwój, że masz pasje i zainteresowania i wiesz jak pokierować swoim życiem, a to bardzo cenne!

II stopień z neuroinforamatyki to też całkiem ciekawa opcja. 

W czasie studiów informatycznych możesz również robić różne szkolenia i kursy dodatkowe z tematyki, która Cię interesuje. Często uczelnie mają ciekawe propozycje dla studentów.

A w ogóle to jaką uczelnie wybrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię zbytnio wybiegać w przyszłość. Nie to, że ją planuję. Jeszcze I stopnia nawet nie zacząłem. Nazwałbym to raczej określeniem alternatywy, wszelkich haczyków związanych z ukierunkowaniem, aby (według idei pragmatyków) najkorzystniej przeprowadzić swoją edukację, dochodząc... no w sumie tak... do ZAPLANOWANEGO celu. Zwracam honor i winszuję, nie cofając zdania : D

Reasumując, rzeczywiście mam jeszcze czas. Chcę się tylko upewnić, że nie będę musiał zmienić kierunku już po rozpoczęciu. Szczególnie gdy już na maxa się w to wkręcę. Czas życia mamy z deczka ograniczony, dlatego parę dodatkowych lat może mnie zdyskwalifikować w kluczowym moemencie. No, przypadki chodzą po ludziach :)

Uśmiać by się można było, gdybym powiedział, że mając takie zainteresowania od dawna, skończyłem technikum reklamowe - co jest prawdą, ale nie żałuję wyboru. Wręcz przeciwnie ^^

 

Nie 3, ale 3.5 roku. To studia inżynierskie, nie licencjackie.

Uczelnia WWSI - Warszawska Wyższa Szkoła Informatyczna. Wykładają tylko informatykę. Zaciekawiło mnie to i przekonało, gdyż wolę miejsce, które w 100% koncentruje się na danej dziedzinie, niż placówka w której jest to tylko jakiś odłam. Heh, w sumie to i tak ma małe znaczenie, bo studia zaoczne są dla osób, które chcą się uczyć niezależnie od sytuacji i przede wszystkim rozpocząć pracę. Uczelnia bardzo przyjazna, ale uczyć trzeba się wszędzie. Egzaminy się chyba nie różnią. ; }

 

Powiem więcej. Nowe kierunki, może i bywają fajne. Problem tkwi właśnie w tym, że są fajne i bardzo opłacalne. Tak. Są, ale na przestrzeni lat. To jest trochę, jak z grą -  1. wypuszczona 2. naprawiana z błędów; łatki 3. minimalizacja błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dla nas czy to licencjat czy inżynierka to nie miało takiego znaczenia, dlatego posługiwaliśmy się skrótem myślowym "3" lata ale odnosiło się to zarówno dla inżynierów czy licencjatów. Generalnie chodziło o oddanie przestrzeni czasu, który masz jeszcze do namysłu. Dobrze, że myślisz o tym teraz i chcesz się nakierować, ale za 3,5 roku możesz myśleć inaczej, ba! powiem więcej jestem przekonany, że będziesz myślał inaczej. Wynika to z tego, że zdobędziesz już na tyle dużo wiedzy, że będziesz wiedział co chcesz konkretnie robić, bo np. złapiesz jakiegoś bakcyla na studiach lub np. odwrócisz się od kognitywistyki bo już zdobyła wiedza nie pozwoli Ci myśleć tak samo o niej jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, skróty myślowe. Obecnie w szkołach tak mielą mózgi, że nie wiadomo już czy się posługiwać skrótami myślowymi, czy trzymać się od nich z daleka. Ok, wszystko jasne.

 

Podepnę się pod przekonanie, bo już w tym momencie jestem o tym samym przekonany. Może nie pozwoli myśleć tak samo, jak teraz, albo zwyczajnie będę bardziej obyty w "studenckim temacie", że tak to nazwę.

Moja ostateczna, na chwilę obecną   :D, decyzja to:  I st. informatyka II st. informatyka/neuroinformatyka/bioinformatyka lub coś pochodnego, albo już sama kognitywistyka. W przyszłości określę sobie co potrzebne.

 

Dzięki wielkie za wszelkie wsparcie. Pomogliście mi ułożyć sobie parę kwestii, o których nawet nie było mowy ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś już czym kierowałeś się wybierając WWSI, to faktycznie dobra szkoła, osobiście znam kilka osób które ją ukończyły i są zadowolone. A zapoznałeś się z WSTI (Wyższą Szkołą Technologii Informatycznych w Warszawie) oni też specjalizują się w Informatyce, teraz 22.08. będzie u nich Dzień Otwarty. Warto ich wziąć pod uwagę idąc na Informatykę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedną uczelnię muszę Ci koniecznie polecić, która specjalizuje się głównie w Informatyce choć ma w ofercie jeszcze dwa inne kierunki, a mianowicie Wyższą Szkołę studia.net/informatyka Stosowanej i studia z zarządzania WIT w Warszawie. Zajrzyj do nich koniecznie podejmując decyzje o wyborze najlepszej szkoły informatycznej: http://www.studia.net/uczelnie-studia/5660-wyzsza-szkola-informatyki-stosowanej-i-zarzadzania-wit-w-warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Szybka realizacja (nawet w 12h)! Pełna poufność. Prowadzę działalność gospodarczą. Jako firma posiadam bogate doświadczenie (na rynku od 2018 r.) - kilkaset sformatowanych prac dyplomowych / dokumentów / raportów / książek / instrukcji / CV / prezentacji itp. Napisałeś już tekst, ale Word / Open Office nie chce z Tobą współpracować? Przygotowujesz swoją pracę do druku, a tekst ciągle się przemieszcza tam, gdzie nie powinien? Spis treści nie chce się wygenerować, a tabele i wykresy nie chcą się zmieścić na stronie? A może wymagania drukarni są zbyt skomplikowane? Dobrze trafiłeś! Przygotowuję do druku / formatuję (nie piszę!) dokumenty, teksty, raporty, CV... Jeżeli Twój tekst, praca jest napisana w innym programie niż Word - też nie musisz się martwić. Przygotuję do druku tekst za Ciebie! W skład prac wchodzą: - ustawienie tekstu głównego (wielkość i krój czcionki, interlinia, wyjustowanie); - marginesy; - nagłówki, stopki; - rozdziały, podrozdziały; - przypisy dolne; - generowanie spisów tabel, wykresów, zdjęć; - formatowanie wyglądu tabel, wykresów; - wypunktowania, numerowanie; - usuwanie pojedynczych liter na końcu wiersza. Zajmuję się wszystkimi elementami, które zawarte są w wymogach. Dokument będzie gotowy do druku. Po zakończeniu zlecenia otrzymasz pracę zapisaną w dwóch formatach: PDF oraz DOC/DOCX (format Worda). Koszt usługi zależy od kilku czynników takich jak - ilości stron pracy; - ilości tabel, wykresów, rysunków, równań itp.; - wytycznych dotyczących formatowania. Ze względu na te czynniki, każde zlecenie jest inne i do każdego podchodzimy indywidualnie. Przyślij nam swoją pracę z wytycznymi, a my po zapoznaniu się z nią prześlemy wycenę. Czas wykonania usługi wynosi standardowo 48 godzin (w wielu przypadkach są to 24 godziny –w zależności od ilości zleceń). W okresie czerwiec-wrzesień terminy ustalamy indywidualnie. Napisz do nas, jeżeli: - potrzebujesz pracy na wczoraj; - potrzebujesz jednego elementu, np. spisu treści, tabeli, wykresu itp. (od 10zł). Cenę ustalimy indywidualnie. Zadzwoń lub napisz! kontakt@formatowanie-prac.pl Tel. 883-685-128
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.