Skocz do zawartości
standa

Jak pomalować wynajmowane mieszkanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Moja siostra ma bardzo mały ciasny pokój w wynajmowanym mieszkaniu, o dziwo wlasciciel pozwolił jej je przemalować. Teraz ściany są szaro bure :/ Jest studentką. Chciałaby coś poprawić niskim kosztem, zmienić cokolwiek żeby zrobiło się choć trochę przyjemniej, a nie ma zdanego pomyslu. Sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niech kupi dwa odcienie zielonego i na przemian pomaluje ściany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łukasz - miałeś tak gdzieś zrobione? Widziałeś fajną fotę z aranżacją w takiej kolorystyce? To co opisujesz wygląda całkiem ciekawie, ale muszę to jakoś wizualnie pokazać, a Google Grafika specjalnie atrakcyjnych przykładów nie chce pokazać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam tak w sypialni, co więcej sciany nie są pomalowane po równo, tylko np. ciemny zielony jest na ponad1 scianie a jasny tylko na kawałku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki temu można wydłużyć wizualnie jedną ze scian i rozjaśnić pokój.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, ale bardzo dziękuję za rzeczowe odpowiedzi. To się nazywa konkret ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A uważasz, że intensywny kolor będzie do tego pasował? Tzn. na jednej ścianie? Szpecem aranżacyjnym nie jestem, ale wydaje mi się, że to będzie wyglądało z lekka śmiesznie. Mylę się?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do małego pokoju kompletnie nie pasuje intensywny kolor. Wręcz przeciwnie. Kolor powinien być jasny i spokojny, stonowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli pokój jest mały i ciasny, to zieleń może zabić :) natomiast biel zdecydowanie rozjaśni i optycznie powiększy pomieszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakie to były dokładnie połączenia kolorystyczne w Waszych przypadkach. Podacie konkretne nazwy kolorów? Nie muszą być to nazwy farb oczywiście ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam połączenie kremu z malinowym, kolory podobne jak na zdjęciu

dulux-kolory-swiata-andaluzja-malinowa-g

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako dzieciak miałem polączenie żółtego (delikatnego) z niebieskim, tylko to raczej dla młodzieży i dzieci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja córka miała kiedyś w pokoju jasny zielony połączony z fioletem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wcale nie musi to być tylko dla dziecka

004zielonyzest14e9d2a3abf942_w430.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O faktycznie, ładnie wyglądają te delikatne odcienie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niki - bardzo ładnie/estetycznie to wygląda. W zasadzie wystarczyłoby zastąpić te obrazki odpowiednimi naklejkami. Coś w dziecięcych kolorach i to powinno wyglądać wyjątkowo fajnie. Oczywiście kwestia gustu i oczekiwań dziecka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do małych pomieszczeń zdecydowanie najlepiej nadają się jasne barwy. Ja mam białe ściany i mieszkanko urządzone w stylu minimalistycznym. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi