Skocz do zawartości
Artmedia9

Czołem waszmościom

Rekomendowane odpowiedzi

Historia - UPJP2

administracja- UJ, licencjat

 

tak, poszedłem na historię z pasji ;) początkowo planowałem prawo na UJ, i nawet znalazłem siebie w rankingu nad kreską, ale w dziekanacie powiedziano, że to błąd, i nie jestem przyjęty. Zadecydowało to, że zdawałem matmę tylko podst, inaczej byłbym spokojnie przyjęty. W drugim naborze poszedłem na historię, a szukałem uczelni raczej małej, żeby można było dać się poznać profesorom i "przylepić się" na jakieś ponadprogramowe praktyki, staże. Jeszcze zobaczę czy nie będę żałował :P na razie dopinguję się do pracy, bo chciałbym znaleźć jakieś drugie środowisko, poza tym uczelnianym, gdzie mógłbym dyskutować, pisać, konfrontować to, co przerabia się na zajęciach.

 

Sebastian, a Ty na jakiej uczelni studiowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

studiowałem historię na UAM w czasach kiedy było 4,5 osoby na jedno miejsce :) jednocześnie zacząłem filozofię - też dziennie. jednak ponieważ zacząłem od połowy roku pracować, z czegoś musiałem zrezygnować. padło na filozofię :)

 

nigdy nie żałowałem wyboru studiów mimo że nigdy nie pracowałem jako historyk. jeśli ktoś traktuje studia jako "fach do ręki" to może się przejechać. jeśli jako możliwości rozwoju, stwarzania możliwości i poszerzania horyzontów - żaden kierunek nie będzie kiepski, jeśli tylko jest dopasowany do osobowości :) "wszyscy" z mojego rocznika szli na studia ekonomiczne, a ja byłbym fatalnym księgowym. co z tego że po finansach i rachunkowości dużo się zarabia, jeśli ja byłbym w tym zawodzie bezrobotnym :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na historii był limit 30 osób i zgłosiło się coś w granicach tej liczby, może 1-2 osoby odpadły :P 

 

Przy studiowaniu historii liczy się głównie to, co robi się obok studiów. Ja na I roku miałem rozmaite pomysły, dodatkowe kursy języka, szkolenie z WordPressa i inne, ale większość nie wytrzymała próby czasu. Jestem raczej indywidualistą, praca zdalna to dla mnie ideał, ale na podstawie samych tych kierunków ciężko ją znaleźć ;) 

Jeszcze w liceum, kiedy mieliśmy testy na osobowość, pani psycholog stwierdziła, że byłbym idealnym jak zostać urzędnikiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

studiowałem historię na UAM w czasach kiedy było 4,5 osoby na jedno miejsce :) jednocześnie zacząłem filozofię - też dziennie. jednak ponieważ zacząłem od połowy roku pracować, z czegoś musiałem zrezygnować. padło na filozofię :)

 

nigdy nie żałowałem wyboru studiów mimo że nigdy nie pracowałem jako historyk. jeśli ktoś traktuje studia jako "fach do ręki" to może się przejechać. jeśli jako możliwości rozwoju, stwarzania możliwości i poszerzania horyzontów - żaden kierunek nie będzie kiepski, jeśli tylko jest dopasowany do osobowości :) "wszyscy" z mojego rocznika szli na studia ekonomiczne, a ja byłbym fatalnym księgowym. co z tego że po finansach i rachunkowości dużo się zarabia, jeśli ja byłbym w tym zawodzie bezrobotnym :)

Już wiem skąd Twoje brutto/netto się wzięło;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na historii był limit 30 osób i zgłosiło się coś w granicach tej liczby, może 1-2 osoby odpadły :P

 

Przy studiowaniu historii liczy się głównie to, co robi się obok studiów. Ja na I roku miałem rozmaite pomysły, dodatkowe kursy języka, szkolenie z WordPressa i inne, ale większość nie wytrzymała próby czasu. Jestem raczej indywidualistą, praca zdalna to dla mnie ideał, ale na podstawie samych tych kierunków ciężko ją znaleźć ;)

Jeszcze w liceum, kiedy mieliśmy testy na osobowość, pani psycholog stwierdziła, że byłbym idealnym urzędnikiem :D

Stąd ta administracja u Ciebie, idealny urzędniku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.