Skocz do zawartości
Artmedia9

Czołem waszmościom

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem pierwszy post, zanim się przedstawiłem :P 

Kamil, student z Krakowa, historia II rok i administracja I.

Pochodzę z Podkarpacia, ale z Krakowem musiałem się zżyć, bo spędzam tu większość wakacji : ]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej

jaka uczelnia?

napisz jaką wybierałeś, co o tym zadecydowało :) 

nie żałujesz wyboru historii? trafny wybór? (sam jestem po historii)

a administracja i stopień czy magisterskie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj Kamil, widzę że ambitna z Ciebie osoba:) Fajne kierunki studiujesz, jeden pewnie związany z pasją, stawiam na Historię;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Historia - UPJP2

administracja- UJ, licencjat

tak, poszedłem na historię z pasji ;) początkowo planowałem prawo na UJ, i nawet znalazłem siebie w rankingu nad kreską, ale w dziekanacie powiedziano, że to błąd, i nie jestem przyjęty. Zadecydowało to, że zdawałem matmę tylko podst, inaczej byłbym spokojnie przyjęty. W drugim naborze poszedłem na historię, a szukałem uczelni raczej małej, żeby można było dać się poznać profesorom i "przylepić się" na jakieś ponadprogramowe praktyki, staże. Jeszcze zobaczę czy nie będę żałował :P na razie dopinguję się do pracy, bo chciałbym znaleźć jakieś drugie środowisko, poza tym uczelnianym, gdzie mógłbym dyskutować, pisać, konfrontować to, co przerabia się na zajęciach.

Sebastian, a Ty na jakiej uczelni studiowałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

studiowałem historię na UAM w czasach kiedy było 4,5 osoby na jedno miejsce :) jednocześnie zacząłem filozofię - też dziennie. jednak ponieważ zacząłem od połowy roku pracować, z czegoś musiałem zrezygnować. padło na filozofię :)

nigdy nie żałowałem wyboru studiów mimo że nigdy nie pracowałem jako historyk. jeśli ktoś traktuje studia jako "fach do ręki" to może się przejechać. jeśli jako możliwości rozwoju, stwarzania możliwości i poszerzania horyzontów - żaden kierunek nie będzie kiepski, jeśli tylko jest dopasowany do osobowości :) "wszyscy" z mojego rocznika szli na studia ekonomiczne, a ja byłbym fatalnym księgowym. co z tego że po finansach i rachunkowości dużo się zarabia, jeśli ja byłbym w tym zawodzie bezrobotnym :)

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na historii był limit 30 osób i zgłosiło się coś w granicach tej liczby, może 1-2 osoby odpadły :P 

Przy studiowaniu historii liczy się głównie to, co robi się obok studiów. Ja na I roku miałem rozmaite pomysły, dodatkowe kursy języka, szkolenie z WordPressa i inne, ale większość nie wytrzymała próby czasu. Jestem raczej indywidualistą, praca zdalna to dla mnie ideał, ale na podstawie samych tych kierunków ciężko ją znaleźć ;) 

Jeszcze w liceum, kiedy mieliśmy testy na osobowość, pani psycholog stwierdziła, że byłbym idealnym urzędnikiem :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

studiowałem historię na UAM w czasach kiedy było 4,5 osoby na jedno miejsce :) jednocześnie zacząłem filozofię - też dziennie. jednak ponieważ zacząłem od połowy roku pracować, z czegoś musiałem zrezygnować. padło na filozofię :)

nigdy nie żałowałem wyboru studiów mimo że nigdy nie pracowałem jako historyk. jeśli ktoś traktuje studia jako "fach do ręki" to może się przejechać. jeśli jako możliwości rozwoju, stwarzania możliwości i poszerzania horyzontów - żaden kierunek nie będzie kiepski, jeśli tylko jest dopasowany do osobowości :) "wszyscy" z mojego rocznika szli na studia ekonomiczne, a ja byłbym fatalnym księgowym. co z tego że po finansach i rachunkowości dużo się zarabia, jeśli ja byłbym w tym zawodzie bezrobotnym :)

Już wiem skąd Twoje brutto/netto się wzięło;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na historii był limit 30 osób i zgłosiło się coś w granicach tej liczby, może 1-2 osoby odpadły :P

Przy studiowaniu historii liczy się głównie to, co robi się obok studiów. Ja na I roku miałem rozmaite pomysły, dodatkowe kursy języka, szkolenie z WordPressa i inne, ale większość nie wytrzymała próby czasu. Jestem raczej indywidualistą, praca zdalna to dla mnie ideał, ale na podstawie samych tych kierunków ciężko ją znaleźć ;)

Jeszcze w liceum, kiedy mieliśmy testy na osobowość, pani psycholog stwierdziła, że byłbym idealnym urzędnikiem :D

Stąd ta administracja u Ciebie, idealny urzędniku;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już wiem skąd Twoje brutto/netto się wzięło;)

A jak się nie dostałem do wymarzonego liceum to już miałem złożone papiery do liceum ekonomicznego. jak sobie wyobrażę ten koszmrar... Technik ekonomista... fakturowanie, obliczanie brutto netto. Brrrrrrr....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak się nie dostałem do wymarzonego liceum to już miałem złożone papiery do liceum ekonomicznego. jak sobie wyobrażę ten koszmrar... Technik ekonomista... fakturowanie, obliczanie brutto netto. Brrrrrrr....

Sebastian dla jednych to koszmar a dla innych to sama przyjemność :) 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O rany to by Cię dopiero życie pokarało...;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sebastian dla jednych to koszmar a dla innych to sama przyjemność :)

Dla mnie byłaby własnie przyjemność;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi