Skocz do zawartości
standa

Praca wyłącznie po szkoleniach?

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn. rzucać studia bo tak, jest oczywiście głupotą. Można to robić równolegle, albo ewentualnie zrezygnować w takiej sytuacji, gdyby rzeczywiście ktoś nie dawał sobie rady. A nie rezygnować bo tak po prostu.

 

W pełni się zgadza, bo wrócić oczywiście zawsze można na studia, ale wiem sama po sobie, że to nie jest proste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Sama swego czasu przechodziłam przez podobne dylematy. Również jestem zdania, że wartość studiów zależy od ich wykorzystania - jeśli w danej brażny nie są niezbędne, a wręcz przeszkadzają poprzez zajmowanie czasu, wówczas możemy je zastąpić kursami. Niemniej, uważam, że studia - mimo swojej powszechności w ostatnich latach - wciąż stwarzają pewną granicę prestiżu i rangi takiego pracownika. W niektórych zawodach są zresztą niezbędne. Warto je jednak zawsze uzupełniać o kursy czy szkolenia, które wyróżnią nas spośród innych kandydatów do pracy. Zgadzam się też ze stwierdzeniem postawionym w artykule, że czasem niezbędna jest pomoc doradcy zawodowego, jeżeli sami nie potrafimy  jasno sprecyzować swojej ścieżki kariery i dobrać do niej odpowiednich umiejętności. Tak czy inaczej - im większą wiedzę i umiejętności posiadamy, tym wyżej możemy dotrzeć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Sama swego czasu przechodziłam przez podobne dylematy. Również jestem zdania, że wartość studiów zależy od ich wykorzystania - jeśli w danej brażny nie są niezbędne, a wręcz przeszkadzają poprzez zajmowanie czasu, wówczas możemy je zastąpić kursami. Niemniej, uważam, że studia - mimo swojej powszechności w ostatnich latach - wciąż stwarzają pewną granicę prestiżu i rangi takiego pracownika. W niektórych zawodach są zresztą niezbędne. Warto je jednak zawsze uzupełniać o kursy czy szkolenia, które wyróżnią nas spośród innych kandydatów do pracy. Zgadzam się też ze stwierdzeniem postawionym w artykule, że czasem niezbędna jest pomoc doradcy zawodowego, jeżeli sami nie potrafimy  jasno sprecyzować swojej ścieżki kariery i dobrać do niej odpowiednich umiejętności. Tak czy inaczej - im większą wiedzę i umiejętności posiadamy, tym wyżej możemy dotrzeć.

 

Bardzo fajnie to napisałać i podpisuję sie pod tym w 100% :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkolenia w ogóle są bardzo ważne. Ja tu chyba dość często powtarzam, żeby korzystać ze szkoleń, jakie proponują uczelnie ale też szukać na własną rękę. Tak samo szkolenia jak i staże, praktyki czy działalność w kołach naukowych i różnych organizacjach studenckich daje na doświadczenie, na które przyszli pracodawcy bardzo zwracaja uwagę.

Ale nie można zastapić studia szkoleniami, to powinno być realizowane w jednym czasie. Szkolenia i studia się uzupełniają. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.