Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Tak jak większość maturzystów nie mam jakiegoś konkretnego pomysłu na studia. Jestem dość pracowity i w miare łatwo wchłaniam wiedze. Skończyłem w tym roku technikum na profilu zostań geodetą, mam bardziej umysł ścisły niż humanistyczny. Matematyka itp. nie są dla mnie żadnym problem, przynajmniej na poziomie technikum. Mam pare pomysłów na studia (3-4), ale nie moge się tak zdecydować tak na 100%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej oczywiste rozwiązania to oczywiście studia techniczne. Masz tutaj do wyboru około 60 kierunków oraz kilkaset specjalności. Trudno wybrać? Nikt nie obiecywał, ze będzie łatwo, ale jeśli lubisz matematykę - to zapewne masz umysł analityczny i będzie Ci łatwiej podejmować decyzje, niż typowym humanistom :) Na Twoim miejscu starałbym się kierować także nieco sercem, a nie tylko mózgiem. Jeśli chodzi o geodezję - już wiesz trochę po technikum "z czym to się je". Brzmi dość sensownie kontynuowanie edukacji. Mam jednak wrażenie, że sam nie uważasz, że to taki super wybór. Sprawdź jeszcze programy studiów na tym kierunku, ale jeśli "nie czujesz" klimatów geodezyjnych - nie słuchaj znajomych. To Ty będziesz się woził przez następną część życia z tym wyborem, a nie oni. Poczytaj więcej opisów kierunków, zajrzyj na strony uczelni, które go prowadzą. Nie skreślaj z góry uczelni poza Pomorzem - czasami lepiej przejechać 200-300 kilometrów, żeby studiować program "w punkt" trafiający w Twoje oczekiwania, niż po roku stwierdzić, ze "to jednak nie to". Zwłaszcza, że większość uczelni i niektóre włądze samorządowe ma programy stypendialne, niekiedy wręcz dedykowane wyłącznie przyjezdnym.

 

Jeśli masz umysł ścisły, polecałbym jeszcze zapoznanie się z następującymi grupami studiów:

- studia matematyczno-informatyczne - to chyba oczywiste, jeśli lubisz matematykę - koniecznie sprawdź co masz do wyboru w tym obszarze wiedzy

- studia przyrodnicze - część z nich powiązana jest z fizyką, chemią i pokrewnymi dziedzinami wiedzy - bliskimi "krewnymi" matematyki :)

- studia ekonomiczne - to wprawdzie nie kierunki ścisłe, ale do dobrego uprawiania ekonomii zwłaszcza na poziomie analizy procesów gospodarczych niezbędna jest wiedza matematyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś umysłem ścisłym, łatwo wchłaniasz wiedzę, masz wiedzę z geodezji, czyli także z geografii, może wybierz się... na Nawigację. To jest całkiem niezły wybór... Dużo podróżujesz, już na starcie masz dobre zarobki, masz ściśle określoną drogę awansu. O Nawigacji możesz więcej poczytać na tej stronie: http://rekrutacja.am.szczecin.pl/kierunki_ksztalcenia.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Sebastiana:

Z tą Geodezją jest u mnie tak, że mam przepracowane 2 czy 3 okresy wakacyjne w tym zawodzie. Dokładnie jest tak jak mówisz "wiem z czym się to je". Sami ludzie pracujący w tym zawodzie mówią, że on schodzi na psy (Jest osobny temat o tym). I właśnie to jest taki główny powód mojej niepewności co do tego zawodu i studiów. Myśle też nad taką opcją, żeby zdobyć tytuł technika, o którego bede się starał i za pare lat "wrócić" do niego.

 

Do mrzona:

Ta Nawigacja też jest wg mnie dobrym pomysłem, ale jakbym miał to studiować to nie w Szczecinie a w Gdyni na Akademii Morskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.