Skocz do zawartości
rks123

Jak zwykle dylemat co do kierunku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich wiem ze w dzisiejszych czasach zadne studia nie daja gwarancji pracy ale chcialbym poradzic sie Was co do 3 kierunkow ktore mnie interesuja.  Otoz jestem zainteresowany studiowaniem BHP studia podyplomowe , finanse i rachunkowosc i kierunek logistyka. Teraz pytanie  moze orientujecie sie jak pozniej z praca po tych kierunkach? BHP studia podyplomowe dlatego bo podajze kazdy zaklad majacy conajmniej chyba 5 pracownikow musi miec bhpowca do tego myslalem nad zrobieniem kursu pierwszej pomocy, finanse i rachunkowosc poniewaz lubie liczyc i zawsze lubialem. Skonczylem technikum budowalne i bardzo lubialem przysiasc do zadania w ktorym bylo duzo liczenia poprostu szybko "zlatywal mi czas" i naprawde lubialem to. kierunek logistyka tak samo jak BHP studia podyplomowe wiekszosc zakladow ma teraz transport i spedycje choc czytalem ze na spedydora nie trzeba miec wcale studiow tylko dobrze wladac jezykami. Uff to chyba wszytsko. Moze jest Ktos kto studiowal ww. kierunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje wybory są ciekawe. Najbardziej przypadł mi jednak do gustu pomysł z BHP studia podyplomowe i finansami i rachunkowością. Masz rację, że na specjalistów BHP studia podyplomowe zawsze będzie zapotrzebowanie i choć finansowo pewnie nie jest to zbyt lukratywna praca, za to na pewno stabilna. Spójrz gdzie możesz studiować ten kierunek: http://www.studia.net/bezpieczenstwo-i-higiena-pracy

Odnośnie finansów i rachunkowości, to myślę jednak że byłby to dla ciebie strzał w dziesiątkę, po pierwsze aż miło poczytać jak piszesz o swoich zainteresowaniach na ten temat, po drugie jest to branża z wielkimi możliwościami i kariery i zarobków, spójrz jakie uczelnie oferują ten kierunek: http://www.studia.net/finanse-i-rachunkowosc

Aby kierunek logistyka nie czuła się smutno to popatrz też kto proponuje ten kierunek: http://www.studia.net/logistyka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończyłem technikum spedycyjne. kierunek logistyka też nie jest mi obca. I powiem szczerze, że to nie jest wszystko takie proste.

Po pierwsze: kierunek logistyka to nie Spedycja. Spedycja to bardziej Podyplomówki z zarządzania transportem, kierunek logistyka skupia się praktycznie w 90% na magazynowaniu.

 

W Spedycji wystarczy znać tylko język? Nie do końca, najczęściej przy ofercie pracy, podawane jest wymagane wykształcenie wyższe. Jeśli chodzi o spedycje umiejętność liczenia raczej ci się nie przyda. Umiejętności organizacyjne i znajomość kodów w Europie są bardziej pożądane. Jak to powiedział mój znajomy, w spedycji nie wystarczy znaleźć ładunek, sztuką jest, żeby zarobił. Krótko mówiąc: Spedycja to: język (obowiązkowo-najczęściej niemiecki)

negocjacje z klientami, logiczne myślenie.

 

Ważna rzecz:

 

Jest dużo ofert uczelni oferujących studia logistyczne. Warto poczytać, żeby się nie wkopać np.w  Podyplomówki z zarządzania i logistyke jako specjalność.

Jeśli zależy Ci na tym, żeby pracować w spedycji to szanse na prace są na pewno większe niż po skończeniu logistyki. Ale musisz studiować:

Transport i ten kierunek Ci polecam, najlepiej spec. transport drogowy.

 

Co do BHP studia podyplomowe to nie jestem przekonany, czy to dobry wybór.

 

Jeśli lubisz liczyć i matematyka nie jest Ci obca to spróbuj  z księgowością.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ważna rzecz:

 

Jest dużo ofert uczelni oferujących studia logistyczne. Warto poczytać, żeby się nie wkopać np.w  zarządzanie i logistyke jako specjalność.

Jeśli zależy Ci na tym, żeby pracować w spedycji to szanse na prace są na pewno większe niż po skończeniu logistyki. Ale musisz studiować:

Transport i ten kierunek Ci polecam, najlepiej spec. transport drogowy.

 

Co do BHP to nie jestem przekonany, czy to dobry wybór.

 

Jeśli lubisz liczyć i matematyka nie jest Ci obca to spróbuj  z księgowością.

 

Zgadzam się z Tobą, fajnym kierunkiem jest transport. Wydaje się być z tych kierunków najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o BHP studia podyplomowe to w tej chwili jest duży booom na te studia, więc nie wiem czy za 5 lat rynek się nie nasyci, jednak znając działania w bezpieczeństwie Unii Europejskiej będzie duże zapotrzebowanie na BHPowców. Finanse to bardzo dobry kierunek studiów, nawet dla samego siebie, jednak trudno znaleźć w tym zawodzie dobrą pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wszystkim za opinie. Jeszcze pomysle nad tym wszystkim i nad kazda opcja po kolei. Łukasz Twoim zdaniem trudno o dobra prace po finansach? Pytam bo wszedzie chwla ten kierunek szczegolnie po SGH(uczelnia odpada poniewaz nie dal bym rady utrzymac sie finansowo z Wawie). Szczegolnie polecane jest analityka po ktorych "podobno" jest dobra praca i placa. Jesli chodzi o transport myslalem o tym ale bylem przekonany ze do pracy w spedycji lepsza jest kierunek logistyka dlatego jeszcze raz dzieki. Z tego co czytalem fajnym kierunkiem jest transport morski w Szczecinie. A co do BHP studia podyplomowe poczytalem i dowiedzialem sie ze to jest jakby "zamkniety krag" i ciezko samemu sie przebic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakim mieście szukasz, w Warszawie na pewno będzie łatwo o pracę po Finansach, bardziej miałem na myśli długość poszukiwania pracy w stosunku do ilości szczebli kariery, które trzeba przejść. BHP studia podyplomowe to faktycznie zamknięty krąg, ale jak już się do niego dostaniesz to jest co robić. Jednak praca ma przeważnie charakter dorywczy, raz jest, raz jej nie ma, wszystko zależy od ilości szkoleń itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.