Skocz do zawartości
fighter7

Finanse i rachunkowość gdzie iść?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jestem tegorocznym maturzystą i mam zamiar iść na kierunek Finanse i Rachunkowość tylko nie wiem za bardzo gdzie. W grę wchodzą takie miasta jak Warszawa,Gdańsk, Białystok i ewentualnie jakieś okolice tych miast.

Macie może jakieś propozycje gdzie się wybrać?

Co prawda wyników matur nie mam, ale z tego co wyliczyłem to tak: polski podstawa - 40-50%

studiuj matmę i angol podstawa - 95-100% angol roz - 65-70% studiuj matmę roz - 70-75%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przy takich wynikach matur to faktycznie masz sporo możliwości wyboru. 

Jeśli chodzi o miasta to są to zupełnie 3 różne warianty:

Białystok tani, ale mało pracy

Warszawa droga, ale duże szanse na karierę

Przepiękne Trójmiasto również dość drogie, ale z dużymi szansami na pracę. 

Co do wyboru uczelni to na pewno mogę polecić studia na Politechnice Gdańskiej na Wydziale studia z zarządzania i Ekonomii

http://www.studia.net/uczelnie-studia?idf=11163&p=&n=politechnika-gdanska-wydzial-zarzadzania-i-ekonomii

 

Chociaż nie do końca prowadzą kierunek, który Cię interesuje. 

Ale zobacz tutaj:

http://www.studia.net/ekonomiczne

Masz wiele kierunków studiów z grup ekonomicznych i od razu po prawej uczelnie, które je prowadzą. Czyż to nie ułatwia wyboru??:)

Mam nadzieję, że wstępnie pomogłem. W razie co pytaj dalej. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie najbardziej by mi Gdańsk odpowiadał tylko za bardzo nie rozumiem różnicy tak jak tam jest. Chodzi mi o to, że np na politechnice finanse i rachunkowość są jako specjalność po jakimś tam czasie, a np na Uniwersytecie Gdańskim jest to jako oddzielny kierunek. Mógłby mi Pan powiedzieć na czym polega różnica? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między kierunkiem a specjalnościami istnieje różnica jednak czy jest ona duża zależy od specyfiki studiów. Wybierając kierunek studiów ekonomię otrzymujesz dużo szerszą wiedzę z danego zakresu, mimo iż wybierasz np. specjalność finanse i rachunkowość. Możesz też później zrobić studia podyplomowe z tego zakresu. Jeśli natomiast wybierzesz jako kierunek finanse i rachunkowość, które są de facto działem ekonomii to zdobywasz głębszą wiedzę z danego zakresu, ale masz mniejszą wiedzę z innych przedmiotów, dzięki temu masz większe umiejętności z rachunkowośći ale mniejsze możliwości w zmianie fachu, ponieważ zagłębić się z Ekonomii w finanse jest łatwiej niż na odwrót - poszerzyć wiedzę. 

 

Czy jednak studia na kierunku finanse i rachunkowość będą się różnić od studiów na kierunku Kierunek ekonomia a specjalizacji finanse i rachunkowość zależy od specyfiki uczelni. Ja wychodzę z założenia, że lepiej zrobić szerszy kierunek a później najwyżej zrobić jakąś potrzebną podyplomówkę czy nawet na studiach II stopnia wybrać coś czego jesteśmy już pewni w 100%.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydział studia z zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej prowadzi studia ekonomiczne z trzech kierunków:

- Podyplomówki z zarządzania inżynierskie

- europeistykę o profilu ekonomicznym

- analitykę gospodarczą - to powinno Cię zainteresować. 

 

Nie prowadzi studiów na kierunku Kierunek ekonomia, ponieważ dostosowuje swoje kierunki do potrzeb rynku pracy, gdzie coraz mniej potrzeba teoretyków, a więcej osób, które potrafią posługiwać się wiedzą, dlatego też ma takie kierunku. 

 

Studia na kierunku Podyplomówki z zarządzania są bezpłatne, płatne są tylko studia w języku angielskim oraz zaoczne lub niestacjonarne zresztą jak wszędzie. 

Zerknij:

http://www.zie.pg.gda.pl/zarzadzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wygląda to dziwnie, mam tam zaprzyjaźnioną osobę zaraz się dowiem. 

 

Sytuacja wygląda tak:

Podyplomówki z zarządzania w języku angielskim jest płatne, 

 

Podyplomówki z zarządzania inżynierskie na studiach I stopnia, czyli Podyplomówki z zarządzania z tytułem inż są bezpłatne, studia II stopnia na kierunku Podyplomówki z zarządzania też są bezpłatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym się rózni zarzadzenie inzynierskie od zwyklego?

Tym, że otrzymujesz tytuł inżyniera a nie licencjata i trwają 1 semestr dłużej, co inżynier to inżynier, przynajmniej tak się mówi. Jeśli zrobisz mgr to jesteś mgr inż. Studia inżynierskie zawsze mają w sobie zalążek studiów technicznych. Pracodawcy mogą na to inaczej patrzeć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dupa troche, czyli politechnika odpada jak dla mnie ;( Na 1 miejscu Uniwersytet Gdański, potem Uniwersytet Warszawski i Politechnika Białostocka dalej. Czy są może jakieś inne publiczne szkoły w okolicach co wcześniej podałem i poleciłbyś je? Oczywiście kierunek finanse i rachunkowość ewentualnie jakieś zbliżone do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się tym, że są prowadzone na dwóch różnych Wydziałach, jeden to wydział studia z zarządzania drugi to nauk ekonomicznych. Różnią się od siebie sposobem podejście do kierunku studiów na zarządzaniu nacisk będzie nałożony na aspekty zarządcze jak sama nazwa wskazuje. W tym przypadku wydział nauk ekonomicznych będzie bardziej teoretyczny w zagadnieniach rachunkowości itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra więc tak mam wyniki z matur, studiuj matmę podstawa 90% polak podstawa 66% angol podstawa 96% studiuj matmę i angol rozszerzony po 64%, czy mam szanse na UW na któryś z tych kierunków FiRu(tych na 2 wydzialach) czy nie?

2. Co sądzicie o FiRze na SGGW, warto składać?
3.I czy kierunek Podyplomówki z zarządzania na UW sporo się różni od FiRu?
4.I ostatnie pytanie, jeżeli składałbym też papiery na Podyplomówki z zarządzania to gdzie lepiej, UW czy UG?

Wiem, że sporo pytań, ale prosiłbym o jak najszybsze odpowiedzi gdyż nie ma za dużo czasu na składanie papierów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, że masz szanse się dostać, ponieważ wiele osób wybierze inną uczelnie lub inny kierunek. Poczekaj jeszcze do ostatecznych wyników rekrutacji. Będzie wiadomo w ciągu pewnie tygodnia.

Co do Twojego pytania wcześniejszego to pewnie wyższy poziom jest na UW, ale UG jest solidną uczelnią:) życzymy powodzenia i koniecznie daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Warszawę to jeszcze nikt nie wspomniał o tym, że kierunek ten jest również na UTH Chodkowskiej ;). Może w tej rekrutacji ta informacja komuś się przyda :). W sumie już niedługo rusza pierwsza tura więc myślę, że jak najbardziej jest to cenna informacja dla maturzystów :). Jeśli chodzi o poziom uczelni to słyszałam wiele pozytywnym komentarzy ze strony studentów, a w sumie ich opinia jest najważniejsza - jakby nie patrzeć. Ogólnie uczelnia wysyła studentów na wiele staży i praktyk do dużych firm, chociażby Mercedes czy DHL. :) Ogólnie jak widać praktyczne nauczanie się przydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.