Skocz do zawartości
jakub_grey

Wy to eksperci pewnie, to mi pomożecie :D Który kierunek polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

A więc długo szukałem czegoś co by mi odpowiadało studiować, a jednocześnie dawałoby choć kilka procent szansy na znalezienie pracy.

 

Zastanawiam się nad:

1.Archiwistyka i Podyplomówki z zarządzania dokumentacją

2.Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

3.Krajoznawstwo i turystyka historyczna/kulturowa

4.Animacja kultury

 

Jeśli macie dla mnie coś ciekawszego/przyszłościowego to bardzo proszę o podzielenie się tym :D

Jestem na humanie, więc skazałem się na bezrobocie, ale może coś się znajdzie xD

Dodam tylko, że w przyszłości zamierzam wyjechać za granicę (prawdopodobnie Wielka Brytania, bo lubię ten kraj) i czy tam znalazłbym pracę po tych studiach (ale związanych z tymi kierunkami, również tymi, które podacie)

 

Bardzo dziękuję za poświęcony mi czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Najpierw podam CI kilka odnośników do każdego z kierunków, żebyś sam poczytał o danym kierunki i kto dany kierunek oferuje:

http://www.kierunki.net/archiwistyka-i-zarzadzanie-dokumentacja

 

http://www.kierunki.net/informacja-naukowa-i-bibliotekoznawstwo

 

http://www.kierunki.net/krajoznawstwo

 

Zastanawiam się jak te kierunki mogą wpłynąć na Twoją przyszłą pracę za granicą, szczególnie w Wielkiej Brytanii i mam wątpliwości. Jeśli chcesz tam pracować na równi z innymi to chyba warto zainteresować się filologią angielską, ponieważ poznanie ich kultury, języka, tradycji da Ci przewagę na starcie. Prawda jest taka, że pracodawcy potrzebują ludzi, którzy władają językiem w sposób perfect, bo często lepsze stanowiska związane są z komunikacją z innymi, a później fach w ręku możesz złapać poprzez studia podyplomowe. Sama dobra znajomość języka moim zdaniem może okazać się nie wystarczająca do podjęcia pracy w kierunkach, które wymieniłeś. Możesz np. zrobić licencjat z filo angielskiej i później mgr z kierunków, które wymieniłeś. 

 

Więcej o studiach humanistycznych znajdziesz tutaj:

www.studia.net/humanistyczne

 

Co o tym myślisz?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Animacji kultury znajdziesz informację tu: http://www.kierunki.net/animacja-kultury

Przyznam szczerze, że też mam wątpliwości, czy wybrane przez Ciebie kierunki zapewnią Ci dobrą pracę np. w Wielkiej Brytanii, tym bardziej, że czytałam ostatnio iż Brytyjski resort spraw wewnętrznych chce ograniczenia napływu imigrantów z krajów Unii Europejskiej do 75 tys. rocznie, czyli o ok. 30 tys. mniej niż obecnie i przyjmowani będą tylko Ci z kwalifikacjami poszukiwanymi na brytyjskim rynku pracy, w działach, w których występuje niedobór miejscowych specjalistów. Zatem musisz się zorientować w tamtejszych trendach na rynku. Możesz też tak jak pisze Łukasz podszlifować na perfekt język angielski oraz wiedzę o kulturze i historii kraju na wspomnianej filologii, wtedy na pewno będzie łatwiej Ci zrealizować swoje marzenia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do UK już niedługo będzie trochę trudniej wyemigrować, no ale to osobna kwestia. Kierunki, które wymieniłeś, raczej nie zaliczają się do grona perspektywicznych. Zapotrzebowanie na specjalistów z tych dziedzin jest bardzo ograniczone - również w cywilizowanych krajach Unii Europejskiej:)

 

Turystyka historyczna/kulturowa wydaje się najsensowniejszym rozwiązaniem. Wycieczek po Europie nie brakuje, a jeśli dodasz do tego licencję pilota wycieczek, będziesz biegle posługiwać się kilkoma j. obcymi, to na brak pracy na pewno narzekać nie będziesz. Wszystko zależy jednak od Twoich predyspozycji, gdyż dobry przewodnik/pilot nie jest częstym "zjawiskiem".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że najbardziej sensowna jest turystyka historyczna i kulturowa, poza tym daje Ci to możliwości do otwarcia własnej działalności w branży turystycznej. Oczywiście bez znajomości języka bądź języków się nie obejdzie. 

Zazwyczaj kierunki te obejmują również podstawowe szkolenia dla przewodników, oczywiście może nie być to wystarczające i będziesz musiał skorzystać z jakiś dodatkowych szkoleń.

Ciekawe jest to, że kierunek ten daje Ci przygotowanie do wykonywania zawodów związanych z animacją i promocją turystyki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na moje pytanie. Na pewno wezmę ten kierunek (turystyka historyczna) pod uwagę przy rekrutacjach, które mnie niedługo czekają.

 

Dzisiaj, szperając trochę po stronach uniwersytetów, znalazłem taki nowy kierunek

 

http://www.studia.net/publikowanie-cyfrowe-i-sieciowe

 

Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem, szczególnie, że przedmioty na tym kierunku są idealne pod względem moich zainteresowań, dużo zajęć z zagadnień typowo informatycznych (a to jest ważne teraz wszędzie :) ) Rozmawiałem też ze studentką informacji naukowej i bibliotekoznawstwa, opowiedziała mi o nowym zawodzie info-brokera, zaleciła mi też (jeśli zdecydowałbym się na ten kierunek) aby odbywać dużo praktych, zapisać się do koła naukowego itp. Myślę, że i tak robię lepiej niż moi rówieśnicy ze szkoły, którzy zdecydowali się iść na prawo (bez znajomości ani rodziny-prawników) lub psychologię itp. bardzo popularne kierunki, po których nie ma perspektyw.

 

Słyszałem o zmniejszeniu ilości przypływu imigantów w Wielkiej Brytanii, mają rację według mnie, za dużo jest tam pracowników fizycznych, a za mało umysłowych.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kierunku Publikowanie cyfrowe i sieciowe to zwróć uwagę, że prowadzi go tylko jedna uczelnia we Wrocławiu. Zarówno Uczelnia, jak i sam Wydział warty polecenia. Kierunek ciekawy, kiedyś była to specjalizacja na kierunku dziennikarstwo. W mojej opinie trochę wąskie zagadnienie. Jestem zwolennikiem kierunków o szerszej tematyce, a później zawężenia swojej wiedzy do wybranego zagadnienia. 

 

Każda aktywność podczas studiów przybliża Cię do przyszłej pracy, dlatego zawsze warto pracować, robić staże, praktyki, czy uczestniczyć w kołach naukowych już w trakcie studiów. Jeśli przeoczysz ten okres to później trudno wejść w rynek pracy i wszystko znacznie się opóźnia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idź na studia tylko idź do pracy :) Studia nie gwarantują pracy, a w ciągu 5 lat które stracisz na studia możesz osiągnąć niemały sukces :)

Kiepska porada... żeby dostać najprostszą pracę należy mieć ukończone przynajmniej "studia licencjackie". Pracodawcy uznają bowiem dyplom "licencjata" za coś powszechnego, co każdy powinien mieć. Czasy, w których matura otwierała przed nami jakieś możliwości, już dawno się skończyły.

 

Bez studiów można było zrobić karierę i osiągnąć sukces zaraz po transformacji ustrojowej (przykład - Solorz-Żak). Te czasy jednak już minęły i nigdy nie wrócą, więc jeśli nie masz znajomości lub bogatych rodziców, to musisz dostosować się do szarej polskiej rzeczywistości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko też zależy od branży. Jesli ktoś chce być spawaczem, kucharzem to nie potrzebuje studiów. Ale jeśli ktoś chce się zajmować np bibliotekoznastwem lub w ogóle pracą naukową to niestety, ale bez studiów sie nie obejdzie.
Zgadzam się z Miłoszem. Minęły czasy, kiedy po liceum lub technikum można było zostać nauczycielem lub dyrektorem fabryki, czy odnieść sukces w innej dziedzinie. Dzisiaj nauczyciel ciągle musi się dokształcać a i tak nie raz słyszy, że np '3 skończone kierunki to za mało na pracę w tej szkole'. Studia sa inwestycją w siebie (pod warunkiem, że nie spędzimy ich tylko na balowaniu i ściąganiu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Witam wszystkich. Planuję rozpocząć studia na AGH i waham się pomiędzy Inżynierią Mechatroniczną, a Elektroniką i Telekomunikacją. Przeglądałem syllabusy i przedmioty na obu kierunkach leżą w obszarze moich zainteresowań. Chciałbym zapytać czy rzeczywiście na EiT jest bardzo ciężko się utrzymać? Czy naprawdę WIMIR jest jednym z gorzej zorganizowanych wydziałów?  Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Osoby, które chcą studiować zdalnie, powinny pamiętać o tym, że niezbędne jest tutaj samozaparcie. W przypadku, gdy samodzielnie decyduje się o tym, kiedy przeznaczy się czas na naukę, może być trudno o mobilizację do działania. 
    • Ostatnio zastanawiam się nad wyborem ścieżki studiów i chciałbym poznać Wasze opinie na temat studiowania filologii angielskiej w porównaniu do kierunków biznesowych. Z jednej strony, języki obce zawsze mnie fascynowały, ale z drugiej strony rozważam również praktyczne aspekty związane z kierunkami biznesowymi. Znalazłem blog, który zawiera wiele ciekawych informacji dotyczących edukacji i rozwoju osobistego. Bardzo doceniam różnorodność tematyczną i praktyczne wskazówki, które mogą być pomocne w podjęciu decyzji edukacyjnych. Jednakże, czasami brakuje mi bardziej szczegółowych analiz i opinii użytkowników na temat konkretnych kierunków studiów.
    • Takie pytanie: Jak jest ze studiami II stopnia z pedagogiki ogólnej lub np. Opiekuńczo-wychowawczej. Zawsze byly 4 semestralne. Teraz na różnych uczelniach można je skończyć w 3 semestry. Dlaczego tak jest? Słyszałam, że wtedy jest po prostu tytuł mgr, nie trzeba robić praktyk i nie ma kwalifikacji po tych 3 semestrach. A czy to jest istotne? Czy w studiach II stopnia nie chodzi właśnie tylko o tytuł mgr? Czy brak praktyk na II stopniu i kwalifikacji dyskwalifikuje w podjęciu podyplomowki? Słyszałam że to licencjat i podyplomowki dają kwalifikacje. Czy jeśli zamierzam iść na podyplomowke, to czy istotne jest Czy moja mgr była 3 semestralna czy 4 semestralna?  
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.